« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Beaujolais - část první

První odvážlivec se svým příběhem - autorkami jsou I.R.E.T.H. a Věrka
Christopher Woods slavil narozeniny. V jeho přepychové vile se sešla celá lasvegasská smetánka a mezi nimi i snoubenka guvernéra Kevina Mitchela.Christopher zahájil dlouhou a nudnou řeč, kterou neoživily ani sem tam utrousené vtípky. Samantha se sklenkou svého oblíbeného Beaujolais následovala obtloustlého ropného magnáta po schodech nahoru. Prošli by bez povšimnutí, ale Samanthu celý večer někdo pozoroval. Byl to mladý, pohledný právník Victor Leary. Pracoval pro obtloustlého ropného magnáta už 5 let, znal ho tedy velmi dobře. Taky věděl, jaký je to záletník. Po chvíli mu oba zmizeli z dohledu za zavírajícími se dveřmi.

Druhý den:

Do Samanthina bytu vchází starší, velmi atraktivní vousatý muž v modré kriminalistické bundě. Jmenuje se Gil Grissom.v ruce drží stříbrný kufřík a rozhlíží se po místnosti. Za ním vejde mladá pohledná blondýnka Catherine Willows a muž tmavší pleti Warrick Brown. Z tmavého kouta pokoje se vynoří už poměrně starý hnědovlasí muž kapitán Jim Brass.

"Ahoj Gile."

"Jime," pokývne jakoby mimochodem hlavou Grissom a dál zaujatě rozhlíží místnosti. Kapitán naznačí, aby ho Grissom, Cat a Warrick následovali do vedlejšího pokoje. Mezitím jim podává informace o zemřelé.

"Žena bílé pleti, 33 let. Domácí ji našla oběšenou na schodišti. Jmenujje se Samantha Rosenbergová."

"Rosenbergová? Není to nynější snoubenka guvernéra Mitchela?" reaguje okamžitě Cat.

Brass se otočí na Grissoma.

"Chci abys na tenhle případ nasadil celý svůj tým, zdůrazňuji celý. Co kdyby se jednalo o vraždu !"

"Milý Jime. Tohle není jediný případ, který je v Las Vegas potřeba řešit. Nemůžu celý tým odtrhnout od práce. Ne kvůli tomuhle."

"Gile uvědom si, že tohle je, nebo spíš byla snoubenka guvernéra. On sám si přeje celý tvůj tým, ví, že jste nejlepší. Dokáže být velmi vděčný, jestli chápeš, jak to myslím. Našemu oddělení by to jen prospělo."

"To nepopírám, ale... probůh, vždyť není vůbec jisté, jestli to byla nebo nebyla vražda! A i kdyby byla, tohle zvládneme vyřešit sami!" řekl už podrážděně Gil.

"Gile, tohle není prosba, ale rozkaz ze shora. O tomhle nerozhoduješ ani ty ani já," řekl rozhněvaně Jim.

"Tak to bychom se do toho měli pomalu pustit, co myslíš, Cat?" zeptal se Warrick ve snaze zabránit ostřejší hádce.

"Ano...už je nejvyšší čas se dát do práce! Budeme tě asi muset opustit Jime," usmála se Cat.

"Tak pojď, Grossi," řekla Cat pobízejíc ho k místu činu.

Všichni tři vešli do velkého obýváku vybaveného nejmodernější elektronikou a extravagantními doplňky. V pravé části obýváku byly schody vedoucí nahoru do dalšího patra. K jejich kovovému zábradlí byl přivázán tlustý kabel, na jehož konci se houpalo Samanthino bezvládné tělo.

"Warricku, ty jdi prohlédnout kuchyň a předsíň. Ty Cat to všechno zdokumentuj a pak si vezmeš na starost koupelnu a zábradlí se schodama. No a já se podívám na ložnici a obývák," řekl Grissom.

Warrick začal v kuchyni pátrat po nějakém důkazu, který by nasvědčoval vraždě. Catherine zkoumala mrtvolu a pod ní převrženou židli. Když,ale židli zvedla a podstrčila pod houpající se mrtvé tělo...

"Grissome! Warricku! Něco mám!" zakřičela Cat. Když oba dorazili, ukázala jim jasný důkaz. Nohy Samanthiny mrtvoly se houpaly nad židlí. Warrick přimhouřil oči.

"Buď byla před věšením Rosenbergová už mrtvá, nebo ji někdo oběsil. Ať tak nebo tak, ten někdo pak pod mrtvolu nastrčil tu židli, aby to vypadalo jako sebevražda."

"Ano správně, Warricku, ale teď se raději ještě vrať ke své práci v kuchyni. Catherine,zařiď, prosím, aby sundali tu mrtvolu a zanesli ji k Alovi. Pak sejmi ze zábradlí a kabelu otisky a ještě se tady s Warrickem trochu porozhlédněte."

"A ta židle, Gile? Z té mám taky sejmout otisky?"

"Ne, to udělám já sám. Nejprve si ale prohlédnu ložnici."

"Dobře," odpověděla Catherine.

Potom co ona a Warrick splnili co měli, zajistili otisky prstů z kuchyně, kazetu záznamníku se vzkazem od knihovnice Betty Cordeiové, otisky bot ze schodů a jiné důkazy. Grissom si mezitím prohlížel kabel přivázaný na zábradlí. Nejvíc ho však zajímal ten uzel. Odpoledne se Grissom, Warrick a Catherine vrátili zpátky na oddělení s několika důležitými důkazy. Grissom pak sháněl zbytek týmu Sáru Sidle a Nicka Stokese.

"Ahoj vy dva. Děláte teď na něčem důležitém?"

"Ne, na ničem neděláme!" odpověděla pohotově Sára

"No, náš případ jsme už dokončili, zbývají už jen nějaké formality. A proč se vůbec ptáš? Máme snad nový případ?" zeptal se Nick.

"Potřebuju celý tým. Jedná se o vraždu mladé ženy, mělo to vypadat jako sebevražda. A mimochodem," Gil se zatvářil dost popuzeně, "byla to snoubenka důležitého a bohatého člověka."

Mezitím u Alla:

"Naše oběť měla před smrtí pohlavní styk, ale žádné DNA důkazy prozatím nenalezeny. Určitě nešlo o znásilnění, ale v okolí žeber a ramen má pohmožděniny. Ale jinak žádné známky týrání, žádné starší pohmožděniny, žádné zlomeniny a ani žádné stopy po nějaké vážnější operaci. Podle teploty jater, naměřené na místě činu zemřela dnes ve dvě ráno. Příčina smrti - zlomený vaz," řekl.

"To je všechno?" zeptala se Catherine.

"Obvykle to bývá o moc delší!" usmíval se Warrick.

V laboratoři se Catherine a Nick snažili nalézt nějké stopy na oblečení zemřelé a porovnávali otisky prstů z kabelu v databázi. Warrick a Sára jeli zjistit nějaké podrobnosti o Samanthě u jejích příbuzných, přátel a samozřejmě u jejího snoubence. Grissom zatím čekal u Grega v laboratoři na výsledky krevních testů.

"Co myslíš, bude tam něco? Drogy , alkáč nebo podobně?" zeptal se zvědavě Greg.

"Doufám, že tam budou nějaké drogy nebo alkohol, cokoliv, co nám usnadní vyšetřování."

"A už to je, podívej," řekl Greg a podával Gilovi hotové krevní rozbory.

"Měla tedy v krvi 0,6 promile alkoholu a ....sedativa! Hotová koňská dávka, to by uspalo i slona."

Grissom byl velmi překvapený.

"Tohle asi bude to proslulé nové světlo vnesené do případu," poznamenal nenápadně, ale dost hlasitě Greg.

Gil jen zamyšleně přikývl a prohlížel si ostatní výsledky, když v tom.............

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

Autoři: Kristína - I.R.E.T.H. a Věrka

PS:Prosím je to první příběh,buďte shovívaví!


30.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se