« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Úplněk - část čtvrtá

Jelikož to mám krapet na dýl, tak tohle nebude poslední část. Doufám, že vám to neva. A taky se mooooooooooooooc omlouvám za tu čekací dobu :-(((
I když tenhle závěr Charlie čekala, stejně ji to překvapilo. Zavřela oči, do kterých se jí draly slzy, a zhluboka se nadechla.

"Nechceš si radši sednout?" nabídl Greg, když viděl, jak ji ta zpráva vzala.

"To je dobrý, díky," odmítla Charlie. Pak si od Grega vzala výsledky a odnesla je zpět ke Gilovi. Tomu bylo při pohledu hned jasné, že se jeho kmotřenka nemýlila.

"Mělas pravdu, je to tak?" zeptal se, i když odpověď znal.

Charlie jen souhlasně přikývla a podala mu výsledky. Gil je pečlivě studoval, pak je odložil a podíval se na ni.

"Chtělo by to pátrání přímo v domě, ale nevím, co se s ním stalo, když ..." nedopověděl Gil.

"Nic se s ním nestalo. Ten dům jsem zdědila já, ale jelikož jsem byla v LA, tak jsem s ním nic nedělala. Teoreticky by měl být v tom stavu, v jakém ho opustili vyšetřovatelé. Mimochodem, zjistil si, kdo její smrt vyšetřoval?"

Tentokrát přikývl Gil.

"Ano, zjistil. Je s podivem, že na tomhle případu se nepodíleli forenzní vyšetřovatelé. Ani můj tým, ale ani ten z denních směn. Vypadá to, že její případ dost zanedbali, pokud to tak můžu říct," přiznal Gil.

"Hm, že mě to nepřekvapuje. Asi si mysleli, že prostě chtěla spáchat sebevraždu nebo tak něco a pustila si plyn," uzavřela Charlie smutně, "tak co bude dál?"

Gil se zvedl a vzal si svoje polní nádobíčko.

"Půjdeme se podívat na místo činu," řekl a vyšel z kanceláře. Přemýšlel, koho by ještě uvolnil z případu roztrhaných těl, ale zjistil, že potřeba jsou na to všichni. Všiml si, jak Greg po očku pokukuje jejich směrem.

"Vezmeš s sebou Grega?" zeptala se Charlie nenuceným hlasem, ale uvnitř si přála, aby ho vzal.

"Vypadá to, že jo. Budu potřebovat ještě někoho na pomoc a z toho druhého případu nemůžu nikoho uvolnit. Tak zbývá jen Greg."

"Tos neřekl zrovna hezky," pokárala ho Charlie, ale byla ráda. Gil se jen usmál a mávl na Grega. Ten okamžitě vyběhl z laborky.

"Vem si věci, pojedeš s námi," oznámil mu Gil. Greg jen chvíli stál a nevěděl, jestli si z něj Gil dělá legraci nebo ne.

"Jako do terénu?" zeptal se.

"Jo, jako do terénu," ujistil ho. Greg se hned otočil zpět a utíkal do laborky, kde sundal, vlastně spíš ze sebe strhal, plášť, vzal si svoje forenzní pomůcky a mazal zpátky za Gilem a Charlie, kteří už mířili k autu. V duchu skákal radostí pět metrů vysoko, že půjde do terénu, ale spíš ho těšilo, že bude ve společnosti Charlie.

. . .

"Tak co budeme dělat dál?" přemýšlela Sára.

"Nemáme vůbec nic, čeho bychom se mohli chytnout," konstatoval Nick.

"Máme ostatky dvou těl. Jedno patří Jennifer Stantonové a druhé Evelyn Chanové. Ty dvě se podle všeho neznaly a neměli spolu nic společného. Jediné, co je spojuje, je známost s Colinem Jenningsem, který má ale na dobu vraždy alibi," zrekapituloval Warrick.

"Takže nemáme nic," zopakoval Nick.

"Možná jsme něco přehlédli," zamyslela se Cat.

"A co?" zeptal se Nick.

Cat ale jen pokrčila rameny, když v tom jí zazvonil mobil.

"Willowsová," představila se.

"Tady Jim, vypadá to, že se našly zbytky z těch dvou těl," řekl jí do telefonu Jim.

"Kde?" řekla prostě Cat.

"U lasvegaského jezera," odpověděl Jim.

"To je zhruba 20 kilometrů od prvního nálezu," zmapovala si vzdálenost v hlavě Cat. Když se zmínila o prvním nálezu, všichni okamžitě zbystřili pozornost.

"Za chvíli jsme tam," ukončila rozhovor Cat a podívala se po ostatních.

"Máme práci. Našly se zbylé ostatky našich obětí u lasvegaského jezera," oznámila Cat a zvedla se. Ostatní udělali totéž a za půl hodiny už byli na místě nálezu.

"No nazdar, tady to vypadá ještě hůř než na tom prvním místě," řekl Warrick.

"Jo, ale není tu tolik krve jako tam," odporovala Cat. Opět všechno pečlivě zdokumentovali, vyfotili, popsali a zabalili a potom se vrátili zpět, aby vše mohli porovnat s důkazy, které nashromáždili už předtím. Doktor Robbins mezitím udělal, co se dalo a potvrdil, že jsou to zbylé ostatky těl Evelyn Chanové a Jennnifer Stantonové. Když se probírali věcmi, které se našli, všimla si Sára něčeho povědomého. Byl to kus látky vínové barvy.

"Tohle jsem už viděla," řekla spíš pro sebe a začal se přehrabovat v důkazech z prvního místa. Po několika minutách to našla. Byl to jinak velký kus látky, ale stejné barvy a určitě to byl i stejný materiál. Tento na sobě ale měl vyšitou žlutou část.

"Co myslíš, že to je?" zeptal se Warrick. Sára ale zavrtěla hlavou a pokrčila rameny, že neví. Sedla si do křesla a dívala se střídavě na kusy látky na stole a na fotky, které byli na nástěnce před ní, na níž byli různé fotografie obou obětí. Ale spojitost jí pořád unikala. Když přišla Cat od Ala Robbinse, Warrick jí řekl, co objevila Sára.

"A jsou ty kusy od jedné oběti?" chtěla si ujasnit Cat.

"Podle skvrn od krve je ten bez výšivky z těla Evelyn Chanové. Jenže jestli ty ostatky byly pohromadě, jako že asi byli, tak klidně může být od Jennifer Stantonové, jako je ten s tou výšivkou," odpověděla Sára. Cat vzala kus látky do ruky a mnula jej mezi prsty. Pak jej trochu natáhla.

"Hm, bavlna a elastan, dobře saje pot a je to přiléhavý na tělo, dobrý výběr látky na dresy roztleskávaček," přemýšlela nahlas Cat. V tu chvíli to Sáře docvaklo.

"Roztleskávačky, že mě to nenapadlo," praštila se do čela Sára.

"Na něco si přišla?" zeptal se Warrick.

"Možná," řekla neurčitě Sára a vyběhla ven, ale za chvíli se vrátila zpět.

"Je tu ještě jedna spojitost mezi Jennifer a Evelyn," začala, "chodili spolu na stejnou školu, ale Evelyn byla ve vyšším ročníku než Jennifer. Tak mě napadá, jestli třeba Evelyn nebyla ..."

"... roztleskávačka?" dokončil Nick, který si vyslechl Sářinu teorii, "asi tě to nepřekvapí, ale je to tak."

"Co?" otočili se na něj Cat s Warrickem. Nick jim ukázal několik fotek. Na jedné z nich byla Evelyn a na druhé byla Jennifer. A na sobě měly vínovo - žluté dresy Valley High School. A obě dvě stály vepředu jako kapitánky.

"To je další spojitost," řekla Cat a nechtěla věřit tomu, co viděla.

"Proč nás to nenapadlo dřív?" nechápala Sára.

"Nebyl důvod o tom přemýšlet," odpověděl Warrick.

"Ale prověřit jsme to mohli," nedala se odbýt Sára.

"To je jedno. Teď víme, že obě chodily na stejnou školu a obě dvě byli kapitánkami roztleskávaček. Jennifer se jí pravděpodobně stala, když odešla Evelyn. Teď jde o to, jestli se ty holky znaly osobně," uvažovala Cat.

"Podle výslechu roztleskávaček ne," vzpomínal Nick.

"No, tak se ještě jednou podíváme do Valley High School," uzavřela Cat a vydali se do školy.

. . .

Charlie odemkla hlavní dveře a ovanul ji zatuchlý vzduch z nitra domu.

"Chtělo by to vyvětrat," řekla spíš pro sebe a vpustila Gila s Gregem dovnitř. Všichni tři si nasadili latexové rukavice. Opatrně procházeli obývacím pokojem a rozhlíželi se. Charlie ukázala na křeslo.

"Tady ji našli," oznámila. Pak je zavedla do kuchyně.

"Pod tím umyvadlem by měla být plynová bomba. Jelikož se tady od její smrti s ničím nehýbalo, měla by to být ta, ze které měl utíkat ten plyn," navedla Gila a ten se sklonil ke skříňce, za jejíž dvířky se skrývala plynová nádoba.

"Fajn, já si to vezmu tady dole. Charlie, vezmi Grega nahoru. Zkuste tam něco zjistit," rozdělil úkoly Gil a Greg si v duchu mnul ruce.

Super, super, super, radoval se. Charlie ho tedy odvedla nahoru a ukázala mu jednotlivé pokoje a koupelnu. Greg se jako první pustil právě do ní. Sejmul otisky prstů a vzal pár vzorků pro svou laborku. Když pracoval, po očku sledoval Charlie. Ta se dívala na věci, které patřili její matce, a když nějakou vzala do ruky, viděl, jak se její pohled a mysl nachází v minulosti a vzpomínky se derou na povrch.

"Jestli chceš, zvládnu to tady sám," řekl opatrně. Charlie jeho hlas vrátil zpět do přítomnosti.

"Ne, to je dobrý. Mám být pomocná síla, tak jsem pomocná síla," řekla Charlie a pokusila se o úsměv. Greg jí úsměv opětoval a na nějakou dobu si dívali do očí. První se odtrhla Charlie.

"Možná bysme měli pokračovat," navrhla. Greg souhlasil a když skončil s koupelnou, zavedla ho do matčiny pracovny, která byla vedle ložnice. Tam našli její počítač s pořádnou vrstvou prachu. Ten byl všude, kam se jen podívali.

"Aspoň důkaz, že tu nikdo nebyl," řekla Charlie. Greg stál mezi dveřmi a díval se na ni. Pak se odhodlal a zeptal se.

"Charlie, můžu se na něco zeptat?"

Charlie se k němu otočila čelem a kývla.

"Jak je to mezi tebou a ..." nedokončil Greg a prstem ukázal dolů, kde pracoval Gil.

"Vrtá ti hlavou, jestli spolu máme poměr?" řekla otevřeně. Greg se nadechl, že něco řekne, ale nenašel ta správná slova, tak jen několikrát zavřel a zase otevřel ústa. Pak pokrčil rameny. Charlie ale věděla, kam míří.

"Pokud se jedná o milostný vztah, tak ten v tom fakt není," ujistila ho.

"Tak proč se choval tak, jak se choval?" zajímalo ho.

"Protože mě zná od malička," odpověděla Charlie a když viděla Gregův nechápavý obličej, dodala, "Gil je můj kmotr."

Tím se mnohé vysvětluje, řekl si v duchu Greg. Přesto ho tato informace zaskočila.

"A pokud jde o můj milostný život, tak ten už je nějakou tu dobu dost zanedbaný a opuštený," pokračovala Charlie a dělala, že si prohlíží věci na stole, ale periferně sledovala jeho reakci. Greg téměř neznatelně kývl hlavou a koutkem úst se usmál.

"V tom případě... kdybys měla někdy chuť si vyrazit..." naznačil Greg.

"Budu moc ráda," souhlasila Charlie.

"A co třeba dneska?" chopil se příležitosti Greg.

"Pokud zbyde nějaký ten čas, proč ne?" souhlasila Charlie.

"Fajn, tak jo," řekl si opět spíš pro sebe Greg a konečně se pustil do práce. Charlie si všimla něčeho malého, co bylo navrchu vysoké skříně, která stála za Gregovými zády. Vzala jednu židli, požádala Grega, aby kousek ustoupil a vylezla si na ni. Jelikož jí i tak scházelo asi třicet centimetrů, zkusila se na polstýrované židli stoupnout na špičky. Ale polstýrování jí to moc nedovolovalo. Natahovala se, jak jen to šlo, a když už držela onen předmět v ruce, její rovnováha jí vypověděla službu a Charlie se odporoučela k zemi. A aby toho nebylo málo, spadla přímo na Grega. Naštěstí byl v pokoji dost tlustý koberec, který jejich pád ztlumil. Chvíli byli oba trochu otřesení, ale když se oklepali, uvědomili, jak skončili. Greg ležel na zádech na zemi a na něm ležela Charlie. Ta se krapet zvedla na ruce a dívala se mu přímo do obličeje. Ještě byla krapet v šoku, ale pak se začala omlouvat.

"Neublížila jsem ti?"

Greg zavrtěl hlavou a vychutnával si každou vteřinu, kterou strávili v této poloze. Vnímal každou část jejího obličeje a měl strašnou chuť jí políbit. Vypadalo to, že ani Charlie se z této pozice moc nechtělo. Greg si moc přál vědět, na co teď myslí.

"Neruším?" ozval se ode dveří Gilův hlas. Charlie zvedla hlavu a viděla Gilův výraz s nadzvednutým obočím. Greg se pokusil nějak natočit hlavu, aby na něj taky viděl, ale nějak se mu to nepovedlo.

"Trochu jo," odpověděl místo Charlie. Ta se raději zvedla a upravila se. Greg se ke své nelibosti taky postavil.

"Já jsem skončil," oznámil Gil.

"Já taky," řekl Greg a sbalil svou výbavu. Charlie si uvědomila, že vlastně pro něco sáhla. Sebrala to ze země.

"Co to je?" zeptal se zvědavě Gil.

"To nevím," přiznala Charlie. Byla to nějaká obálka, ale něco obsahovala. Charlie ji roztrhla a vypadl z ní klíč s číslem 185.

"K čemu to asi je?" dumala nahlas Charlie.

"Vypadá to jako klíč od schránky na nádraží," napadlo Grega.

"Myslíš, že si máma něco schovala na nadraží?" nechtěla věřit, "to se mi nezdá. Kdyby něco chtěla schovat, tak měla vlastní sejf tady doma."

"Pokud to ale nebylo něco, co by nechtěla, aby se tu našlo," uvažoval Gil.

"A co by to mělo být?" přemýšlela Charlie.

"Důvod, proč ji zabili," uzavřel Gil.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . pokračování příště. Ještě jednou se moc omlouvám, že mi to trvá tak dlouho.


30.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se