« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Jack Rozparovač - část první

Tak tohle je druhý příběh od I.R.E.T.H.
…..Přeju dobrý odpoledne všem posluchačům rádia Black Jack! Máme tu naši okouzlující rosničku Susane.

Díky Steve,tak tedy teploty se vyšplhaly na neuvěřitelných šestačtyřicet stupňů celsia.Tedy milí posluchači já být vámi,seknu s prací ,hupsnu do svých krásných modrých bikin a….

"Warricku, vypni to prosím. Ten pisklavý hlas se nedá poslouchat," řekla znuděně Catherine. Seděla s Warrickem ve služebním autě a jeli zrovna k místu činu. Warrick se snažil trochu rozveselit Cath a tak začal pisklavě mluvit jako Susane z rádia.

"Jistě, já bych si taky hupsnul do bikin, ale červená by byla lepší, šla by mi k vlasům!"

Catherine se pousmála, Warrick se na ni vážně podíval a pisklavě řekl.

"Myslíš, že růžová by byla lepší? No vážně!"

Catherine to nevydržela a začala se nahlas smát. Najednou auto zastavilo u jezera Lake Mead.

V ruce nesli své velké stříbrné kufříky a sešli k velkému molu, na kterém se to hemžilo policisty. Uprostřed vší vřavy ležela malá dětská truhla a nad ní se skláněl postarší muž s legračním knírem.

"Ahoj, vy jste z kriminálky?"

Warrick ukázal odznak a pak se představili.

"Catherine Willows a Warrick Brown, těší mě."

Muž jim podal zpocenou ruku a řekl.

"Chester O´Connor. Mám to tu na starost. Takže místní klub potápěčů našel tuhle dětskou truhlu a pod domněnkou pirátského pokladu Jacka Sparrowa ho s nadšením otevřeli, dva z nich zvraceli, jeden omdlel a ta třetí si zachovala chladnou hlavu a zavolala nás."

"Pak že ženy jsou padavky," podotkla s pýchou v hlase Cath. Oba dva se sklonili k truhle a začali s ohledáváním. Cath začala fotit a Warrick se vyptával všech potápěčů. Všechny části rozřezaného těla rychle prohlédli a dali do igelitových pytlů. Nakonec si od dvou aktivních mladých policistů nechali odvést části těl k dr.Robbinsovi. Catherine s Warrickem začali prohledávat okolí. Když Warrick obešel velké balvany u břehu, něčeho si všiml. Přimhouřil své modré oči a odpověděl do vysílačky.

"Cath, něco jsem našel,vypadá to na otisky kol, jsou vcelku čerstvé. Vypadá to na terénní vůz."

"Warricku, skvěle!O a vlastně kde jsi?" Cath se začala zběsile otáčet.

"Tady! U těch balvanů napravo asi 300 metrů od mola!" zvolal Warrick a zamával. Cath si vzala dalekohled a jakmile zahlédla mávající mužskou postavu, zamávala také. Cestou k němu o něčem přemýšlela. Přemýšlela o někom, kdo jí byl blízký, koho dobře znala. O člověku, ke kterému chovala respekt a tajně i hluboké city. Každá chvíle s tímto mužem byla nezapomenutelná, den byl hned krásnější.Myslela na dobrého přítele a šarmantního Gila? Myslela na milého Chrise? Nebo snad na okouzlujícího a vtipného Warricka? To zatím nechám na vás….

Mezitím v Las Vegas.

Z černého vozu vystoupil Gil Grissom, Sára Sidle a Nick Stokes. Naproti jim šel kapitán Jim Brass.

"Fajn, že jste tady tak brzo, začíná se tu shlukovat dav bezdomovců a prostitutek. Mrtvá prostitutka, asi 21 let, všichni ji tu znali pod přezdívkou Angee. Tenhle bezdomovec tvrdí, že možná něco ví, hrozně chce na výslech na naše oddělení, chce se prý ohřát ...teď v zimě, kdo by nechtěl, že ano?" řekl trochu pobavěně Jim.

"Není nad upřímnost. Víš co, Jime, zavez ho k nám,v yslechnu ho."

Všichni zabočili za velkou popelnici.

"Páni, to je spoušť ..." řekla znechuceně Sára.

"Dracula hadr, na tohle by nestačila ani Noemova archa, tolik krve…." doplnil Nick Sáru.

"Mohla by se tu dala založit hospoda u Červeného kříže," ironicky konstatoval Gil a Nick se pousmál a začal fotit, Sára vzala vzorky krve a Gil ohledával místo činu. Na něco narazil u druhé popelnice a vzal si rukavici. Byl to útržek nemocničního náramku, kteří mívají pacienti okolo zápěstí, byl od krve. Byla na něm část příjmení a jména Frank -Fo- .. Gil udělal krevní test, zda se jedná o lidskou krev. Byl pozitivní a mohla být Angeeina. Papírek opatrně vložil do malého igelitového pytlíčku a otočil se zpět na svůj tým.

"Podívejte co jsem našel!"

Gil pozvedl nový důkaz a přistoupil blíž k Sáře a Nickovi.

"Ty jsi ho našel až támhle?"

"Máš postřeh Nicku."

"Byl dost daleko od oběti, a přesto je na něm krev, možná je její, pak by jsme měli první stopu," přemýšlela nahlas Sára.

"Vy jste něco našli?"

"Ne ještě ne…přemýšleli jsme nad tím, co se tu mohlo stát a.." Sára to nestihla ani doříct a Gil už se skláněl k mrtvole. Z jejího bílého kožichu vzal celkem dlouhý hnědý vlas a otočil se na Sáru s Nickem.

"Druhý důkaz, mám na vás velmi důležitou a možná záludnou otázku."

Oba dva zbystřili a napjatě čekali.

"Co vám říká snížení platu a práce navíc?" zeptal se Grissom vážným hlasem.

"Gile ale Sára říkala, že jsme teprve spekulovali."

"Zaprvé, vy tu nejste od toho, aby jste spekulovali, ale nacházeli důkazy. Za druhé, spekulovat můžete až tehdy, když budete mít důkazy. Za třetí, mám špatnou náladu, protože jsem tu vlastně vůbec neměl být a za čtvrté, jsem šílený perfekcionista už od útlého dětství. Tak je vám jasné co teď budete dělat?" zeptal se ironicky Gil.

"Jo, jdeme hledat důkazy," odpověděli sklesle. Grissom se jen spokojeně usmál a hledal dál.

U dr. Robbinse :

"Ahoj Ale,tak máš něco?"

"Ahoj Catherine, Warricku. Tělo jsem poskládal dohromady a ohledal, podle všeho to je nebo spíš byla žena a když ji rozřezávali, byla už mrtvá. Zemřela na krvácení do mozku."

Al vzal opatrně hlavu oběti a natočil ji směrem na Warricka a Cath.

"Úder tupým předmětem, když se pořádně podíváte, zjistíte, že ji musel udeřit někdo malý, nebo aspoň menší než ona. Podívejte na ten úhel úderu," řekl dr. Robbins a přitom kroužil prstem okolo rány.

"Páni, no a rozřezal ji profesionál?" zeptal se zvědavě Warrick.

"Ne, neřekl bych, byli to amatéři."

"Amatéři? Ono jich bylo víc?" zeptala se překvapeně Cath.

"Ano, když se podíváte na zápěstí, kotník, prsty a kolena, zjistíte, že řez je rozdílný. Tady u prstů je šikmý, dělaný na několik pokusů, což znamená, že řezník, který to dělal, nebyl moc silný. Načež u kolen je to rovný a silný průřez."

"Nechceš nám rovnou říct, kdo je vrah?" zeptal se s úsměvem na tváři Warrick.

"Pak by to nebyla zábava. Mimochodem, tady máte pár prstů na cestu pro Grega."

Cath i Warrick odešli do laborky za Gregem.

Na oddělení:

Zrovna dorazili Nick, Sára a Grissom.

"Tak důkazy máme. Sáro, ty zkus najít něco o té Angee, jméno, příbuzné, cokoliv. Ty, Nicku, s tímhle zajdi za Gregem."

Podal mu vlas i s útržkem papíru.

"A ty?"

"Já půjdu za Alem, třeba našel něco nápadného a …." Gila najednou přerušil vyzváněcí tón jeho mobilu. Rychle ho vytáhl z kapsy.

"Meg? Ahoj, proč voláš, stalo se něco? Ano. Jistě. Utekl? A kdy? Dobře dnes se mnou možná ani nepočítej, mám moc práce. Ahoj."

Gil zavěsil, otočil se na Sáru a Nicka (kteří mimochodem pořád dumali nad tím rozhovorem s Megan, s kterou už měli tu čest), díval se na ně svým vážným pohledem a vypadal znepokojeně.

"Stalo se něco?" zeptala se ustaraně Sára.

"To ještě nevím………." potichu odpověděl.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ !


30.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se