« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Úplněk - část pátá

Tak jsem konečně dala dohromady pátou část, doufám, že se vám bude líbit. A moc se omlouvám za tu dobu. Jo a doufám, že fanynky Grega překousnou jeho románek a nezabijou mě za to
Ani jeden neváhal a okamžitě si uklidili svoje nádobíčko, nasedli do auta a vyrazili na nádraží. Charlie byla tak rozrušená, že ani nečekala, až auto úplně zastaví. Otevřela dveře takovou silou, že je skoro vyvrátila z pantů a utíkala do obrovské nádražní haly. Gil ani nestačil něco říct a Greg raději vyběhl za Charlie.

Hergot, ta je rychlá, říkal si pro sebe, když viděl, že se vzdaluje. A Greg není zrovna pomalý. Ohlédl se, jestli za nimi běží i Gil, ale neviděl ho. Byla tu spousta lidí a docela se divil, jak hladce mezi nimi Charlie kličkuje. Když se otočil zpět, zmizela mu z očí i ona. Zastavil se a přemýšlel, kam mohla běžet, ale neviděl žádný náznak rychlejšího pohybu. Otáčel se pořád kolem své osy a začínal trochu panikařit. Mezitím se k němu dostal Gil a ztěžka oddechoval.

"Na tohle už nejsem stavěnej," přiznal si nahlas, "kde je Charlie?"

"To kdybych věděl," řekl zkroušeně Greg, "já ani nevim, kde mám hledat ty bezpečnostní schránky..."

"Tak se někoho zeptáme, ne?" navrhl Gil, ale než někoho našli, tak se k nim vrátila Charlie. V ruce měla velký balík, ale už byl otevřený.

"Přeci jen tam něco bylo?" zeptal se Gil.

"Jo, tenhle balík, teda spíš zabalený tři nějaký kancelářský šanony a všechny plný až na doraz," odpověděla Charlie a jak jim chtěla ukázat svůj objev, tak jí skoro vypadl z ruky. Ale Greg byl pohotový a včas jej chytil.

"Co v tom je?" zajímal se Greg.

"Vlastně ani nevim, ale zkoumat jsem to tady nechtěla," řekla popravdě Charlie. Gil přikývl na souhlas a raději se vrátili do auta. Pak odjeli zpět na stanici.

. . .

Catherine se s ostatními a s Jimem vrátili ještě jednou do Valley High School, kde si chtěli promluvit s ředitelkou.

"Dobrý den, jmenuji se Jim Brass, lasvegaská policie," představil se Jim ředitelce a pak ukázal za sebe na Cat a Warricka, "tohle je Catherine Willowsová a Warrick Brown z kriminálky."

"Vy řešíte smrt těch dvou dívek, že?" zeptala se ředitelka a pozvala je dál do své kanceláře.

"Já jsem Amy Leedsová, ředitelka Valley High School," představila se, "jak vám mohu pomoci?"

"Znáte Evelyn Chanovou a Jennifer Stantonovou?" zeptala se Cat.

Ředitelka začala přemýšlet o těch jménech.

"Něco mi ta jména říkají, ale nejsem si jistá," řekla popravdě.

"Byly to studentky vaší školy a také kapitánky roztleskávaček," upřesnil Warrick.

Ředitelka kývla na souhlas a opět začala přemýšlet. Pak ale vstala a v knihovně vzala několik knih. Začala se jimi prohrabovat. Cat se s Warrickem a Jimem po sobě podívali, ale zatím mlčeli. Po pěti minutách přestala ředitelka s hledáním, vítezoslavně se na ně usmála a podala jim knihy.

"Jsou to ony?" zeptala se. Cat se podívala na fotky a přikývla.

"Zajímá nás, zda se ty dvě znaly," řekl Jim.

"Ano i ne," odpověděla šalamounsky ředitelka, "Evelyn byla o dva roky starší než Jennifer, ale pokud vím, tak když Evelyn odcházela od rozleskávaček, udělala takový jakýsi konkurz na místo kapitánky. Evelyn byla doopravdy úžasná, měla skvělé pružné tělo a hezky tvarovanou postavu. Spousta kluků ze školy by dali nevím co, aby s ní mohli jít na rande."

"A Jennifer?" chtěla se vrátit zpět Cat.

"Jistě, hned se k tomu dostanu," uklidnila ji ředitelka, "když tedy Evelyn udělala ten konkurz, přihlásila se všechna děvčata z týmu, ale Evelyn si nevybrala ani jednu z nich."

"Proč?" zeptal se Jim.

"To se asi nedozvíme," odpověděla ředitelka a pokračovala, "ale o dva dny později k děvčatům přivedla naprosto cizí děvče, které ustanovila kapitánkou našich cheerleaders místo ní..."

"Jennifer Stantonovou," domyslel si Warrick.

"Přesně tak," souhlasila ředitelka, "děvčata byla zprvu absolutně proti, ale když pak uviděli Jennino nadání a ohebnost, tak jen vyvalily oči a nakonec ji vzaly všema deseti."

. . .

Nick se Sárou zatím bloudili po škole a hledali fotky nebo cokoli, co by jim pomohlo při pátrání po pachateli. Při tom bloudění došli až na hřiště, kde probíhali dva tréninky. Jeden byl fotbalistů a druhý patřil roztleskávačkám. Sára si všimla jednoho muže, který seděl na tribuně u fotbalistů, ale pořád se díval na roztleskávačky. Na tom by nebylo nic divného, ale Sáře se přeci jen něco nezdálo. Nick si jejího pohledu všiml.

"Děje se něco?" zeptal se.

"Nevim, ale tamhleten chlap, co sedí na tribuně, se mi nějak nelíbí."

"A co se ti nelíbí? Že kouká na ty holky? Na ty bych se taky koukal, kdybych měl na výběr," přiznal se Nick a Sára se usmála.

"Ale mě se nelíbí styl, jakým na ně kouká. Možná jsem jenom paranoidní, ale kdyby se chtěl koukat na ty holky pořádně, tak proč si nesedl na tribunu před ně a dřepí u fotbalistů?"

"Třeba nesmí. Možná patří k týmu čutálistů a musí sedět tam, kde sedí. Tak se na ně aspoň kouká z dálky," zkoušel to Nick, ale Sára se přesvědčit nedala. Podezření v ní hlodalo čím dál víc. A jakoby jí chtělo nahlodat ještě víc, najednou se roztleskávačky rozesmály a jejich trénink skončil. Jedno děvče, pravděpodobně nová kapitánka, mělo své věci na lavičce, zatímco ostatní utekly do školní šatny. Sára pozorně sledovala, jak bude reagovat ten muž. Ten kapitánku sledoval dychtivýma očima a když se sbalila a odcházela, zvedl se i on a ze vzdálenosti asi tak dvaceti metrů ji sledoval až k jejímu autu. Díval se, jak si uklízí věci do kufru auta a když pak nasedla a odjela, sebral se a odešel taky. Sára s Nickem celou tuhle scénu pozorovali z povzdálí a pak běželi za Cat, aby si zjistili jméno nové kapitánky.

. . .

Gil se s Charlie zatím probírali těmi šanony a Greg se snažil zpracovat důkazy z domu Charliiny matky. Ale nic nového nezjistil. Všechno patřilo pouze jí a žádný neznámý otisk se nenašel. Tak se raději vrátil k Charlie a Gilovi a připojil se k jejich hledání.

"K čemu jste zatím došli?" zeptal se.

"Jen k tomu, že tohle jsou papíry k nějakýmu případu, na kterém dělala, ale proč si to schovala na nádraží, to absolutně netušim," řekla popravdě Charlie.

"Jak jsem znal tvou matku, Charlie, tak k tomu určitě měla nějaký důvod," hájil ji Gil.

"Myslíš jako, že na něco v tom případu přišla a radši si to schovala do schránky na nádraží, než doma do sejfu?" uvažovala Charlie.

"Kdo ví, ale třeba to bylo něco tak důležitého, že odhalení by znamenalo velkej poprask, a tak ji radši ulmčeli," uvažoval Greg.

"To by celkem i dávalo smysl, co?" podívala se po něm Charlie a bylo jí jasný, kam Greg míří.

"Tak to abychom zjistili, na čem tvoje matka před smrtí pracovala, ne?" zeptal se Gil opatrně a Charlie jen přikývla.

"Ale až zítra, teď bys měla jet domů, Charlie. Pro dnešek toho bylo dost," rozhodl Gil a přes protesty jí sebral šanon a Gregovi naznačil, aby jí odvezl domů, teda konkrétně do hotelu, kde bydela. Greg s největší radostí uposlechl. V hale se ještě domluvili, že v osm se tu pro ní staví a on sám pak odjel k sobě domů, aby se připravil na tolik očekávaný večer.

. . .

Jakmile se Cat s ostatními dozvěděli jméno nové kapitánky a adresu jejích rodičů, okamžitě se k nim vydali. Sára se svěřila se svým podezřením ostatním a Cat uznala, že za pokus to stojí. Sáru totiž napadlo, že vrah má možná něco proti kapitánkám roztleskáváček - dvě roztrhaná těla bývalých kapitánek tomu všemu nasvědčovala, a navíc to podivné chování neznámého muže...možnost, že o smrt přijde další děvče, byla moc velká. Dívka se jmenovala Susan Parkinsová a přes různé prostesty nakonec na naléhání rodičů souhlasila s ochranou, kterou poskytne kriminálka jak jí, tak celému týmu. Jim tedy zavolal někoho, kdo bude držet hlídku před domem Parkinsových a Sára se zeptala Susan, jestli neví o někom, kdo by mohl mít nějakou špatnou spojitost s roztleskávačkama z Valley High School, konkrétně tedy s kapitánkami. Ale ať Susan přemýšlela, jak chtěla, nikdo ji nenapadal, ale slíbila, že jakmile si na něco vzpomene, že jim zavolá.

. . .

Blížila se osmá hodina a Greg stepoval před autem a nevěděl, jestli má jít za Charlie nahoru nebo si ji jen nechat zavolat z recepce. Nakonec se vydal k té recepci. Ale ještě než stačil říct, co vlastně chce, někdo mu poklepal na rameno. Greg se otočil a zůstal stát jako solný sloup s pusou dokořán. Stála před ním Charlie v tmavých krátkých šatech na ramínka, které nádherně obepínaly její postavu a délka šatů odhalovala její krásné nohy. Byla skvěle nalíčená a Greg ji málem ani nepoznal. Jeho pohled jí dělal dobře, ale zároveň ji pomalu přiváděl do rozpaků.

"Půjdeme?" navrhla, aby nestáli na místě.

Greg se vzpamatoval z prvotního, ale krásného šoku a souhlasil. Nabídl jí rámě jako správný gentleman a za chvilku už seděli v restauraci a o zábavu nebylo nouze. Bavili se o všem možném, ale především to byla tahanice informací o tom druhém. Charlie vyprávěla Gregovi o své matce, o rozvodu rodičů, o studiích a praxi u kriminální policie Los Angeles a tak různě. Greg jí řekl všechno o sobě a za chvíli měli oba pocit, jako by se znali odjakživa. Bylo jim spolu moc hezky a než se nadáli, byla skoro půlnoc. A oba museli druhý den vstávat do práce. Tak ji tedy Greg odvezl zpět do hotelu, ale tentokrát ji doprovodil až nahoru k jejímu pokoji. Charlie v kabelce hledala klíč, teda ona ho měla hned v ruce, jen se jí nechtělo loučit se s Gregem. Pak si s nimi hrála v ruce a Greg si vzpomněl na jeden film, kde se říkalo, že pokud si žena hraje s klíči od domu, tak to znamená, že má zájem o něco víc, než jen o "pokec". Ale nevěděl, jak aplikovat to, co chtěl udělat od doby, co na něj spadla v domě její matky. Nakonec to vyřešila ona.

"Tak tedy moc děkuju za krásný večer," poděkovala a dala mu pusu na tvář. Záměrně ale u jeho obličeje zůstala déle, než by měla. Greg ji jemně objal okolo pasu a když se trochu vzdálila, zadívali se tomu druhému do očí. Charlie ho pohladila po tváři a Greg se k ní lehce nahnul. Charlie pohyb opětovala a za několik málo sekund se jejich rty dotkly. Nejdříve to byl malý polibek, ale pak vášeň propukla naplno a Charlie se z toho návalu adrenalinu a zběsilosti hormonů točila hlava. A Greg na tom nebyl o moc lépe. Nejraději by ji zlíbal od hlavy až k patě, ale chápal, že na prvním rande to není dobrý nápad...ovšem pokud by Charlie neměla nic proti... klidně by to udělal. Charlie se najednou odtrhla, ale nechtělo se jí.

"Už bych asi měla jít, zítra nás čeká práce a budeme se na ní muset soustředit," řekla zklamaně, ale z objetí se mu nevymanila.

"Jo, máš pravdu, taky bych se měl jít vyspat," souhlasil Greg. Charlie se na něj usmála a políbila jej. Pak sundala jeho ruce ze svého pasu.

"Tak dobrou noc," a ještě jednou mu dala pusu.

"Uvidíme se zítra," řekl Greg, polibek jí oplatil a pomalu odcházel. Charlie odemkla dveře pokoje a dívala se za ním. Ještě, než nastoupil do výtahu, jí zamával a Charlie mu to oplatila. Pak se za ním zavřely dveře a Charlie se konečně dostala do pokoje. Osprchovala se, vlezla si do postele, ale pořád vzpomínala na právě prožitý večer a nádherný polibek od Grega. Greg byl také myšlenkama u Charlie a přál si, aby si tehle moment zopakoval znovu a znovu. Když pak usnul, zdálo se mu o ní a ve spánku se spokojeně usmíval.

.................................... pokračování příště


30.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:
  • 16.06. 14:53, LilyTaylor

    překousla jsem jich hodně, protože čtu všechny povídky. a upřímně, žádná z nich mi nevadila tolik jako tahle. vlastně jsem je měla většinou docela ráda. ale tuhletu opravdu NE!!!!!!!!!


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se