« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Jack Rozparovač - část druhá

Druhá část story od I.R.E.T.H.
Jakmile Grissom Sáře odpověděl, začal hledat Jima kvůli výslechu toho bezdomovce.

Jako vždy našel ho u automatu s kafem.

"Jime? Je tu už ten bezdomovec? Rád bych ho vyslechl."

"Myslíš přítelíčka Beniho? Jo, tak ten už tu je. Podívej…" odpověděl podrážděně Jim a natáhl svou ruku ke Gilovi. Měl ji obvázanou rychloobvazem.

"Co se ti stalo?" udiveně se zeptal Gil.

"Pokousal mě, když sem mu chtěl prohledat kapsy, vzal mi totiž hodinky. A zkus hádat, co jsme pak objevili, zlatý řetízek a doklady nějaké Isabeli Burnettové. Čirou náhodou patří oběti vraždy, kterou zrovna vyšetřuje Warrick s Catherine."

"Už ho vyslechli?"

"Zrovna vyslýchají, mimochodem, dozvěděli jsme se jméno Angee. Jmenovala se Angelika Velasquezová, je jí 31 let. Máme i záznam, okradla svého zákazníka. Chodník šlapala už prý 7 let. Nic víc o ni nevěděl, naposledy byla spatřena včera v 9 večer. Zákazník."

"Mají jeho popis?"

"Ne, nikdo nic neviděl."

Dobře.. A co bude s tím Benim, nebo jak se to jmenuje?"

"Tak pár dní si posedí v chládku nebo spíš v teple a pak odfrčí hodně daleko ode mně," řekl škodolibě Jim.

"No já musím jít ještě na pitevnu. Tak zatím," Gil se rozloučil a rychlým krokem zamířil k dr.Robbinsovi. Když vešel do pitevny, dr. Robbins zrovna uklízel své náčiní.

"Grissome, tohle patří tobě?" ukázal na mrtvolu mladé prostitutky.

"Ano, tak trochu. Tak co se jí vlastně přesně stalo?"

"No, máme tu 7 bodných ran, dvě z nich by byly smrtelné," kroužil poblíž rány na hrudníku a u srdce.

"Byly by?" zeptal se zvědavě Gil

"Má tu několik modřin v oblasti břicha a rukou, ale útočník musel být o mnoho silnější. Udeřil ji do os temporalis, tedy jinak řečeno do kosti spánkové. CT scanner ukázal zřetelnou zlomeninu pravé spánkové kosti oběti, což znamená, že zemřela následkem silné rány do hlavy. Prohlédl jsem důkladně celé tělo, provedl jsem výškrab nehtů a vše jsem poslal Gregovi, ale mám pocit, že stejně nic závratného neobjeví. Pachatel si dával pozor. No to je vše. Jestli mne omluvíš rád, bych se šel naobědvat, za půl hodiny mi má přijet další zákazník," řekl Al se zřetelným smíchem v hlase. Oba dva se rozloučili a každý z nich si šel vlastní cestou.

Mezitím:

Sára neustále přemýšlela nad Gilem, Megan a o tom podivné telefonátu. Myšlenka, že s ním milá a hezká hnědovláska jménem Megan tráví veškerý volný čas, ji ubíjela. Jak ráda by odešla z této místnosti a šla za Gilem, tak ráda by mu byla na blízku. Neustále si kladla otázku, proč nemůže být na místě Megan, proč se vůbec Gil s Megan potkali, proč se do ni Gil nezamiloval hned ze začátku? Z jejího přemýšlení ji vyrušil Hodges.

"Ahoj Sáro."

"Hodgesi, co vlastně chceš?"

"Jen jdu okolo a divím se proč sedíš u počítače už půl hodiny."

"Proč asi, něco hledám v databázi!" štěkla na něj podrážděně Sára.

"No tak jo, pardon, že jsem se ozval…Chápu, že člověk může něco hledat skoro půl hodiny na počítači v té tvoji databázi. Jen nechápu, proč jsi si k tomu nezapla počítač? Pochybuji, že jsi jasnovidec a tak podobně."

"Hodgesi, kdybych ti zacpala pusu výmluvou typu: šetřím elektrickou energii, stačilo by to k tomu, abys odprejsk?!" naštvaně zařvala Sára. Hodges se dotčeně otočil směr východ a tiše odpádloval pryč. Když si Sára všimla, že na ni vyjeveně všichni zírají, rychle vstala a zabouchla dveře. Opět se pohodlně usadila a zapnula počítač. V databázi konečně našla co potřebovala. Bydliště rodičů Angeliky Velasquezové, její podrobný životopis a bydliště jejích rodičů - Henderson. Hbitě se zvedla ze židle a vyrazila.

V laboratoři :

V Gregově rajónu opět zavládlo napětí, protože Nick s Gregem netrpělivě čekali na výsledky DNA testů vlasu. Byla to poslední přijatelná stopa, neboť krev na náramku byla oběti, nebyly na něm žádné otisky a pod nehty Angeliky nebylo nic, jak již řekl dr.Robbins, závratného.

"Tak holka pohni, zlato, netrucuj. Strejda Greg se na tebe za ten včerejšek nezlobí," povzbuzoval Greg svůj přistroj PRC.

"Co ti ten stroj včera provedl?" zeptal s úšklebkem Nick.

"Měl jsme něco rozdělanýho a ta mrcha, teda sorry, kráska, mi v půlce procesu klepla bačkorama. Po dlouhý rozmluvě jsem ji přesvědčil a zase funguje, jen trochu pomaleji…"

"Kolikrát si do tý škatule, teda krásky, kopnul?"

"Třikrát," provinile špitnul Greg. Najednou se přístroj zastavil a vyjel z něj papír s výsledky.

"Díky bohu!" zvolal nadšeně Greg.

"Ukaž," Nick mu vytrhl z ruky papír a zjistil, že vlas opravdu nepatří oběti. V tom do laboratoře přišel Jim.

"Nicku, sežeň Grissoma a Sáru."

"No Grissoma klidně, ale Sára jela za Velasquezovými do Hendersonu. Co se stalo?"

"Máme další oběť," jakmile to Jim dořekl, Nick popadl svůj mobil a dal vědět Gilovi. Nick netrpělivě přešlapoval v laboratoři a čekal až se Gil dostaví, pak si všiml, jak na něj Greg prosebně hledí.

"Nicku?"

"Gregu, promiň tohle nezáleží na mně, ale na Grissomovi."

"Já vim, ale kdyby si se trochu přimluvil, tak by mě do terénu vzal."

"Dobře, dobře. Hele, už jde a tvař se zapáleně a odhodlaně."

"Dyť jo, se tak tvářim," řekl dotčeně Greg. Zrovna vešel Gil a dost divně se podíval na Grega.

"Ty asi chceš jít hodně do terénu, že?" zeptal se Gil.

"Jo! To chci a moc!" řekl nadšeně Greg, ale pak se zarazil.

"Jak si vlastně věděl, že chci jít s váma?" zeptal se udiveně Greg.

"No, když jsem tě viděl s tim blbym výrazem v obličeji, myslel jsem, že ti to tu leze na nervy. Tak jsem se rozhodl, že tě vezmu na vzduch. Když ale nechceš..."

"Ale jo, to jo."

. . .

Catherine a Warrick:

"Tak fajn, máme rozřezanou matku od skvěle fungující rodiny Burnettů, kdo ji rozřezal?"

"Na to neznám odpověď, Warricku, ale když už stojíme před jejich domem, mohli by jsme se zeptat manžela, jestli o tom něco náhodou neví. Tak zvoň," odpověděla mu Cath.

"To nejde, minule jsem taky zvonil já. Posluž si."

Catherine jenom zvedla oči v sloup a zazvonila. Přišla jim otevřít mladá, asi 20 letá dívka. Měla velmi pěkné uhrančivé hnědé oči a Warrick se vůbec nesnažil skrýt své nadšení .

"Dobrý den, Brown a Willowsová, jsme z lasvegaské kriminálky a hledáme pana Garyho Burnetta," řekla uhlazeným hlasem Catherine.

"Jistě, pojďte dál," pokynula jim dívka a odešla do vedlejší místnosti. Po chvilce z ní vyšla s dvouletým chlapcem v náruči a nesla ho do jeho pokoje. Těsně za ní vyšel vysoký blonďatý muž s orlím nosem.

"Dobrý den, hledali jste mne?"

"Ano, je mi líto, ale musím vám sdělit, že vaše manželka byla v sobotu nalezena mrtvá v jezeře Lake Mead, v dětské truhle."

"Co?! To není možné, to ne. Myslel jsem, že se vrátí," řekl nevěřícně Gary.

"Že se vrátí?" zeptal se nechápavě Warrick.

"Víte moje žena, ona …ona měla ve zvyku se vždy tak na týden vypařit, nikdy o sobě nedává vědět, já myslel, že se zase vrátí," řekl nešťastně Gary.

"Dělala to často? Měla pro to nějaké důvody? Hádky, problémy, zábava či milenec?" zeptala se Cath.

" Ne, to ne. Víte, já... často jsem nebyl doma a když toho měla prostě moc, tak odjela. Já..já..to netušil, pane bože!" zvolal už trochu hystericky .

"Je nám to opravdu líto, možná vám to bude nepříjemné, ale musíme prohledat celý byt, pochopte byla to vražda..."

Najednou ale Warrickovi někdo skočil do řeči.

"Vražda?! Jako že ji někdo zabil? Panenko Maria…." zvolala mladá dívka a zhroutila se na schodech. Po tváři ji začaly stékat slzy, v obličeji nepatrně zesinala a tiše se zalykala. Gary pomalu vstal, z kapsy vytáhl kostkovaný kapesník a podal jí ho. Lítostivě se na ni podíval, sedl si vedle ni a chytil jemně za rameno. Pak se podíval na Catherine a Warricka.

"Tohle je naše nová chůva Dain Connorsová, s Isabelou - mojí ženou, si moc dobře rozuměla. Říkali jste něco o prohlídce bytu," pravil zlomeným hlasem Gary.

"Ano, tady máme povolení," řekla soucitně Cath.Vzala si svůj stříbrný kufřík a s Warrickem začali prohledávat dům.Cath uchopila odpadkový koš a začala hledat případný důkaz..

"Nic, nic…taky nic a opět..něco?" zarazila se a z koše vytáhla účtenku starou 2 dny.

"Podívej."

"Nové parkety? No a co má být, mají je skoro všude."

"Warricku, takhle narychlo dělat podlahu a ještě k tomu bez majitelky domu, tohle by normální muž neriskoval."

"Co neriskoval?" usmál se Warrick.

"Třeba se jí nemusí líbit a víš, co by to bylo za rošambo, kdyby se netrefil?"

"Mohlo to být překvapení, ale když to pokládáš za důležité..." jakmile o Warrick dopověděl, zamířil ke krbu a prohlížel si velkou fotografii Isabeli, Garyho a jejich malého Briana. V duchu přemýšlel : Tohle muselo být focené u támhletoho záhonku a to nedávno,hm..Isabela má zřejmě kontaktníčočky, takhle modré oči, nemůžou být její…

"Warricku!" zvýšila na něj hlas Catherine a Warrick sebou vyděšeně škubnul.

"Co?"

"Slyšíš, jsme hotoví, můžeme jít," Catherine nad ním kroutila hlavou a Warrick se nepatrně začervenal. Ani nevěděl proč, ale nesmírně ho štvalo, že to viděla zrovna Cath, takhle se před ní ztrapnit .

Mezitím v Grissomově skupině :

Grissom se skláněl k mrtvole a přemýšlel. Opět tu bylo asi 7 bodných ran, důkazy a otisky skoro žádné, byl v koncích. Zezadu k němu přistoupila Sára a oslovila ho. Trochu ho to vyvedlo z míry, ale nedal na sobě nic znát.

"Gile? Hm…mám tu možná důkaz . U jejího kabátu jsem našla ležet několik pilulek, nic bližšího nemám, ale.." Sára to nestihla ani doříct, do řeči ji skočil Nick.

"Jo, možná máme ještě jeden důkaz, velmi divokého a živého svědka," Nick ukázal na Grega, který zrovna vyslýchal černovlasou prostitutku. Nick se na ni zahleděl a nebyl by to Gil, kdyby si toho nevšiml.

"Jo, souhlasím s tebou, že je to velmi pěkný a přitažlivý svědek, ale rád bych věděl něco bližšího, takže když ti to nebude vadit, řekneš mi o ní nějaké informace," řekl uštěpačně Gil.

"Promiň, já..no nic. Takže je to mladá prostitutka a známá naší oběti, která se mimochodem jmenovala Margareth Green alias Máma. Bylo jí 45 let a pracovala tu už hodně dlouho."

"Dobře, ale proč má na sobě pouta?" zeptala se zvědavě Sára.

"No to je totiž tak. Ona šlohla Gregovi mobil, pak si z nás začala dělat legraci a dost provokovala. Pak ji začal Johnatan - policista, prohledávat kapsy, aby našel ten mobil. Ona se dost naštvala, kopla ho..no ..tam..no to.. rozkroku, mně do holenní kosti a Gregovi dala facku."

"Takže napadení veřejného činitele," konstatoval pobaveně Gil

"Odvezeme ji k nám, pak ji někdo vyslechne," dořekla Sára.

Na oddělení:

Greg se vyvaloval na židli a na tváři měl naražený pytlík s ledem, Nick si smutně prohlížel svou ubohou holenní kost a Sára to vše pozorovala - náramně se přitom bavila.

Do laboratoře vešel Gil a pobouřeně se díval na Grega s Nickem. Z jeho výrazu se dalo vyčíst přesně co si myslí: Dva chlapi složí 18 letá holka, no to je gól. Ufňukanci.

"Tak kdo za ní skočí do cely?" nastalo hrobové ticho, Greg dělal, jako že to neslyšel a Nick předstíral, že tu není.

"Aha, nehlaste se všichni," řekl zklamaně Gil.

"Já klidně půjdu," přihlásila se aktivně Sára.

"Půjdu sám, chci se přesvědčit, jestli je to opravdu takový ďábel, jak ti dva tvrdí. Sáro, prosím tě, zajdi za dr. Robbinsem a dál už víš."

Sára přitakala a Gil se vydal do oddělení dočasných vězňů.

Na vězeňské posteli ležela mladá, vyzývavě oblečená dívka jménem Marrisa Shields. Měla zakloněnou hlavu a nohy zvednuté do 45°, které opírala o staré bílé mříže. V pravidelných intervalech se ozývalo praskání bubliny růžové žvýkačky. Z její hypnotizace stropu ji vyrušilo chrastění klíčů. Do vězeňské chodby někdo vešel. U její cely se zastavila stará převaděčka a Grissom. Rychlostí blesku mu odemkla mříže a on vešel dovnitř. Marrisa se posadila a opřela o stěnu.

"Čau fešáku, kdes nechal ty sví povedený kamarády?"

"Grissom, těší mě slečno…?"

"Shieldsová, tak fajn, jste tu ze dvou důvodů. Buď si to se mnou chcete rozdat nebo ohledně Mámy."

"Ohledně vaší kolegyně. Měla nějaké nepřátele, či tak něco?"

"Ne Grissi, nebrala ani drogy, zadlužená taky nebyla, nepřátele asi taky ne, stálého přítele ani příbuzné neměla."

V tu chvíli Marrisa vstala a vyzývavě hleděla na Grissoma. Začala ho pomalu obcházet. Gil začal být zmatený netušil, co s ním zamýšlí. Ani nevěděl jak, ale při jeho couvání narazil na stěnu mříží.

"Tak tedy slečno, víte vůbec z čeho jste obviněná?"

"Jo menší laškování a drobounká krádež."

Z ničeho nic byla Marrisa těsně vedle Grissoma. Ten se samozřejmě snažil na sobě nedat nic znát. S chladnou tváří a velice profesionálním chováním ji požádal, aby odstoupila. No Marrisa se chovala ještě provokativněji. Z ničeho nic Grissom ucítil její koleno. Cítil jak se veškerá zlost nahromaďuje, chtěl ji pevně uchopit za ruku a jednu vlepit, ale ustál to. S ledovým klidem pronesl.

"Slečno Shieldsová, mohla by jste přestěhovat své koleno zpátky na své místo? Rád bych odešel, už nemám totiž žádné otázky."

Marrisa se pomalu odtáhla a sedla si naštvaně na postel.

"Suchare," namyšleně pronesla. V tu chvíli se Grissom obrátil k ní.

"Laskavě mi vraťte moji peněženku.Čekám."

Marrisa mu musela nenápadně vzít jeho peněženku. Gil by to býval nepostřehl, kdyby si nedal ruce do kapes. Marrisa znechuceně vytáhla koženou peněženku a mrskla ji po Grissomovi. Když Grissom odcházel z její cely a byl v půli chodby, najednou se za jeho zády ozvalo chrastění klíčů.

"Zlato, ale jestli se chceš dneska dostat domů, budeš potřebovat tohle!"

Byla to opět Marrisa, nakláněla se přes mříže a provokativně zachrastila Grissomovými klíči. Gil v tu chvíli myslel, že jí je narve do chřtánu nebo že ji vlastníma rukama zaškrtí. Rychlým krokem zamířil k jejím mřížím, rozzuřeně ji vytrhl z rukou klíče. Ona se jen arogantně usmála a poslala mu vzdušnou pusu. Nakonec jen dodala:

"Ty zvíře!"

Pokračování Příště!
30.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se