« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Řádění - část druhá

Druhý díl příběhu ode mě:-))
"Charlie?" nevěřil vlastním očím Greg. Oběma rukama chytl její obličej do dlaní, jakoby se chtěl přesvědčit, že se mu to nezdá. Charlie se usmála ještě víc a stoupla si na špičky. Pak ho konečně políbila a Gregova hlava se najednou ocitla kdesi mimo tento svět. Ale vlastně nejen jeho hlava, celý Greg se vznášel v sedmém nebi.

"Co..co tady děláš? Kde ses tu vzala??" vyptával se Greg, když se od sebe oddálili.

"No, přijela jsem za tebou," odpověděla prostě Charlie.

"Na jak dlouho?" vyhrkl ze sebe Greg.

Charlie se od něj krapet odtáhla a sáhla pro něco do tašky. Vytáhla velkou bílou obálku a začala se v ní přehrabovat. Pak konečně vyndala jeden list a podala jej Gregovi. Ten si ho se zaujetím vzal.

"Co to je?"

"Tvá odpověď na otázku, na jak dlouho jsem přijela," odpověděla vyhýbavě, ale nepřestávala se usmívat, spíše naopak. Greg se na ní nechápavě podíval, ale pak se začetl. Stálo tam:

Žádost o přeložení
•Kriminální policie Las Vegas, Lincolnova 20, Las Vegas, Nevada•Forenzní oddělení - ved. Gilbert Grissom
•Kriminální policie Los Angeles, Jeffersonova 105/2, Los Angeles, Kalifornie•Oddělení vražd - ved. Detektiv John Miller
Věc: žádost o přeložení det. Charllotte Christine Carterové
Žádám o přeložení detektiva Charllotte Christine Carterové z losangeleské kriminální policie, oddělení vražd, ke kriminální policii Las Vegas, forenzní vyšetřovací laboratoř. V příloze zasílám souhlas od detektiva C. C. Carterové
Nástup v Las Vegas v nejbližším možném termínu.
Vedoucí forenzní laboratoře Gilbert Grissom


Greg nevěřícně znovu přečetl papír, podíval se na Charlie a pak znovu na papír.
"Moment....tohle je...," chtěl se přesvědčit Greg, "fakt je to to, co si myslim, že to je?"
"Jo, Gil mě nechal přeložit sem k vám do Las Vegas," ujistila ho Charlie.
"Já ho miluju," ulítlo Gregovi a Charlie se musela smát.
"Jen tak čistě náhodou, nemluvil s tebou před malou chvílí?" zeptal se Greg.
"Pokud myslíš telefonem, tak jo. Byla jsem na recepci, jenže mě nechtěli pustit dál, tak jsem mu zavolala z mobilu, jak to víš?" divila se Charlie.
"No, jednu stranu rozhovoru jsem slyšel, byl jsem v tu chvíli u Gila," vysvětlit Greg.
"Aha," pochopila Charlie a pak mu vysvětlila, že ho teď na chvíli opustí, protože si musela jít vyřídit všechno potřebné s personálním oddělením. Greg ji velice nerad pouštěl, ale nic jiného mu nezbývalo. Když mu zmizela z dohledu, všiml si, že je Gil ve své kanceláři. Aniž by o tom nějak víc přemýšlel, vyrazil k němu a v jeho kanceláři padl na kolena jako muslim při modlitbě. Několikrát se poklonil a zase zvedl. Gil se na to díval přes brýle a nic neřekl, dokud Greg nevstal.
"Co to mělo být?" zeptal se ho Gil.
Greg propletl ruce a pokynul jimi ke Gilovi.
"Děkuju, děkuju, děkuju," zopakoval Greg několikrát.
"Za co?"
"Za Charlie. Sice si jí sem asi nepřeložil kvůli mě, každopádně děkuju, žes to vůbec udělal," vysvětlil konečně Greg svůj výstup a chystal se ho udělat znovu, ale Gil ho rukou zarazil.
"Charlie jsem nechal přeložit z LA, protože potřebuji někoho do týmu a ona mi přišla jako vhodný kandidát. S tebou to vlastně nemá skoro nic společného. A byl bych rád, kdybyste svůj vztah v pracovní době trochu utlumili. Charlie bude muset složit troje zkoušky stejně jako ty, aby mohla samostatně pracovat v terénu, a na to se musí soustředit, vy oba se na to musíte soustředit. A proto bych ocenil, kdybyste se vzájemně nerozptylovali," zpražil ho Gil.
Gregovi to i přesto skvělou náladu nevzalo.
Však já si to vynahradím jindy, řekl si v duchu a nechal Gila být, a u někoho jiného.

. . .

Za nějakou hodinu už seděl s Charlie v odpočinkové místnosti a dávali si kafe. Greg byl zvědavý, co se všechno dělo po jejím odjezdu do LA a ona zase byla zvědavá, jak se měl Greg tady. Zrovna ve chvíli, kdy se znovu chystali políbit, už asi po sto padesáté, k nim vešel Gil.
"Ujasníme si jednu věc," začal hned Gil, když viděl ty dvě hrdličky, "v pracovní době si nepřeju, abyste vy dva dávali svůj vztah najevo. Chápu, že jste zamilovaní, ale práce je tu přednější, tak bych byl rád, kdybyste si tohle vrkání nechali až po pracovní době. Navíc budete muset oba dva složit zkoušky v terénu a na ně se musíte plně soustředit. V případě, že je oba dva zvládnete, budu uvažovat nad tím, že z vás udělám pracovní dvojici. A pokud se tak stane, tak vaše city k tomu druhému musí jít úplně stranou, jinak mě šéfové sežerou a pak sežeru já vás a přiřadím k někomu jinému. Je to jasné?"
Charlie s Gregem se od sebe raději hned odtáhli a oba dva vehementně pokyvovali hlavou na souhlas. Představa, že budou možná pracovat spolu, byla hodně moc lákavá na to, aby si to nějak pokazili. Ale oba dva si v duchu mysleli, že se přeci jen najdou okamžiky na nějaký ten polibek nebo tak něco. Aspoň letmý.
"Dobře. Když jsme si to ujasnili, mám pro vás případ. Mrtvé děvče. Bylo nalezeno za casinem MGM Grand v pytlích na odpadky. Pojedete tam a zajistíte místo činu. Dohled nad vámi budou mít Warrick a Nick. Buďte pečliví a hodně štěstí," popřál jim Gil a předal hlášení od dispečinku. Greg si odběhl pro svou výbavu a Charlie dostala Gilovu náhradní, prozatím. Pak si naskočili do auta k Warrickovi a Nickovi a vyrazili na místo činu.

. . .

"Tak, je to vaše, můžete se dát do práce," pobídl je Warrick a spolu s Nickem šli obhlížet okolí. Nick fotil okolo stojící čumily. Co kdyby se vrah přišel podívat? Warrick si s Jimem zatím povídal o tom, co se dosud dozvěděli. Charlie a Greg se nadechli a vyrazili k místu nálezu. Tam už pracoval David Phillips s prvním ohledáním.
"Čau Gregu," pozdravil David a pak se zadíval na Charlie, "tebe jsem tu už viděl."
"Jo, zhruba před půl rokem jsem tu byla na návštěvě," souhlasila Charlie.
Teprve teď si David všiml, že má na sobě terénní vestu se svou jmenovkou a v ruce kufřík s výbavou.
"Ale teď to nevypadá jako návštěva, co?" zeptal se.
"Ne, teď už jsem tu pracovně," potvrdila Charlie, "Gil mě sem nechal přeložit z Los Angeles."
"Aha, v tom případě se ti představím. David Phillips, asistent doktora Robbinse," představil se a chtěl Charlie podat ruku, ale rozmyslel si to, když si uvědomil, že má rukavice a ohledává mrtvou.
"Já jsem Charlie Carterová, sice nevim, jestli tady pořád platí moje hodnost detektiva, ale v LA jsem byla detektiv oddělení vražd, ale tady je to asi jedno," představila se na oplátku Charlie a nad svou hodností mávla rukou. Důležité pro ni bylo, že byla s Gregem.
"A co nám řekneš o oběti?" přerušil je netrpělivě Greg, který krapet žárlil, i když neměl důvod.
David je zasnoubený, tak co blbneš? pokáral se v duchu.
"No, podle ztuhlosti těla bych řekl, že není mrtvá víc jak pět hodin, ale teplota těla naznačuje, že už je po smrti víc jak dvanáct hodin. Přesný čas prostě řekne až pitva. Jinak podle zorniček to vypadá, že v sobě něco měla..." popisoval David.
"Alkohol? Drogy?" skočila mu do řeči Charlie.
"Spíš drogy, ale jak řikám, víc až po pitvě," ukončil David a chtěl ustoupit, ale pak si vzpomněl, "jo a vypadá to, že měla styk."
Greg s Charlie se po Davidovi podívali a pak se koukli na sebe.
"Děje se něco? Řekl jsem snad něco špatně?" ptal se David, když viděl jejich obličeje. Greg zavrtěl hlavou, ale Charlie upnula zrak na dívku před sebou. David tedy pokrčil rameny a vydal se ke svému autu koronera, kde začal chystat odvoz oběti.
"Charlie....Charlie?" dotkl se Greg jejího ramene. Věděl přesně, na co myslí. Před půl rokem přijela Charlie do Las Vegas s prosbou na Grissoma, jestli by se nepokusil objasnit smrt Charliiny matky. Charlie totiž nevěřila, že její matka zemřela při nehodě v domácnosti a udusila se plynem. Na tomhle případu spolupracoval i Greg a spolu s Grissomem přišli na to, že její matka opravdu nezemřela při nehodě, ale byla zavražděna. A důvod smrti byl zřejmě takový, že Anna-Maria Carterová zemřela proto, že odhalila pravou podstatu smrti jedné třináctileté dívky, která byla před smrtí zneužita za pomoci botulinu a diazepamu a následně pak utopena, aby nemohla mluvit. Sperma, které se u dívky našlo, Charliina matka identifikovala jako sperma patřící Michaelu Elliottovi, nynějšímu guvernérovi státu Nevada. Ale vzhledem k tomu, že to její matka vyšetřovala na vlastní pěst a mimo oficiální záznamy, nemohli Elliottovi nic dokázat a Charlie se tak vrátila zpět do Los Angeles s nepořízenou. Teď to ale vypadá, že minulost se znovu opakuje.
"Charlie?" zvolal hlasitěji a šťouchl do ní větší silou, protože Charliin upřený pohled hraničil s psychologickou ztuhlostí. Ani jednou nemrkla a na děvče se dívala skoro tři minuty. Teprve na potřetí se probrala a podívala se na Grega.
"Vím, na co myslíš, Charlie," ujistil ji Greg, "ale nemusí to tak být."
"Jak moc tomu věříš?" zeptala se krapet kousavě.
Greg ten tón přešel, ale nenašel žádnou uspokojivou odpověď. Tak raději mlčel. Charlie jen kývla hlavou.
"Ale možná máš pravdu, třeba to bude jinak. Necháme to až po pitvě," uzavřela dohady Charlie, ale přesto se nemohla zbavit dojmu, že matčin případ pokračuje. Raději se začali oba dva soustředit na svou práci a za hodinu a půl měli hotovo. Všechny případné důkazy byli pečlivě popsány a uloženy v sáčcích nebo skleničkách a David mohl konečně odvézt tělo na patologii.

. . .

Pitvu tentokrát udělal David Phillips a Charlie s Gregem se přišli podívat. Greg si ještě úplně nezvyknul na ten pohled, za to Charlie už byla "vycvičená". Přesto to Greg na sobě nedal znát, nechtěl přeci vypadat jako slaboch. Než se David vrhnul na pitvu, Charlie za Gregovi asistence, udělala poševní výtěr a výtěry úst, nosu a uší. Když byli hotovi, David začal s pitvou. Odebral vzorky pro toxikologii a když skončil, Greg s Charlie netrpělivě čekali na jeho soud.
"Jak jsem si myslel. Ta dívka zemřela zhruba před patnácti hodinami, ale podle té ztuhlosti těla v sobě měla nějaká sedativa, proto jsem nevěděl hned čas smrti..." začal David, ale Charlie mu opět skočila do řeči.
"Třeba botulin nebo diazepam?"
"Jo, možné to je, ale s jistotou to řeknou až výsledky toxikologie," potvrdil David.
"Co dál?" zajímalo Grega. Tušil, že Charlie stoupá s každým Davidovým slovem adrenalin v krvi a věděl, že s největší pravděpodobností měla pravdu.
"Pak tedy to, že měla před smrtí pohlavní styk a že pak byla utopená," dokončil David.
"A neměla třeba nějakou alergickou reakci?" vyhrkla Charlie, ale vzápětí si uvědomila, že smrt toho děvčete, kvůli kterému zemřela její matka, mohla být jen náhoda. Ne každý je přeci alergický na diazepam.
"Podle všeho ne," ujistil ji David a tak Charlie s Gregem posbírali vzorky a vydali se rozdat je do laboratoří. Sperma, které našla Charlie, si vzal na starost Greg osobně. Charlie mezitím odnesla vzorky krve a tekutin na toxikologii a pak se vrátila za Gregem do laborky. Ten pilně pracoval a zpovzdálí jej sledoval Gregův náhradník v laborce DNA Ron Miles, který nevěřícně kroutil hlavou nad jeho horlivostí.
"Já myslel, že děláš v terénu, Gregu?" zeptal se.
"Jo, to dělám, ale tenhle vzorek si chci analyzovat sám," odpověděl, aniž by se na něj podíval.
"To je to tak horký?" popichoval ho Ron. V tu chvíli vešla Charlie a Greg se na ni láskyplně podíval. Ona mu pohled opětovala. Ron ji tu viděl poprvé a tak zatím netušil, že ti dva spolu jaksi něco mají, a zkusil to.
"Ale, čemu vděčím za tak krásnou návštěvu v této skromné laboratoři?" začal a dvěma kroky byl u Charlie, "Ron Miles, laborant na DNA. Místo Sanderse."
A podal jí ruku. Charlie tenhle rychlý výpad překvapil, ale hned získala ztracenou rovnováhu.
"Charlie Carterová. Jsem, nebo teda možná budu, terénní forenzní vyšetřovatel," představila se.
Greg se celou dobu díval na Rona a probodával ho pohledem.
Ten po ní jede jak kohout, štvalo ho. Ale pak raději pokračoval v práci, protože Charlie se o Rona přestala zajímat a stoupla si vedle Grega.
Za čtvrt hodiny měl výsledky. Když si je přečetl, zavřel oči a krapet zbledl. Jelikož byl k Charlie otočený zády, neviděla jeho obličej, ale když se k ní nechtěl otočit, pochopila.
"Je tu shoda, že jo?" řekla téměř neslyšně. Greg se otočil a s lítostí se na ni podíval.
Mám pravdu, uvědomila si a ani nechtěla vidět ty výsledky, jenže její ruce byli rychlejší. Tak se podívala na papír a četla.
Vzorek odebraný od oběti se shodoval se vzorkem, který měli uložený v databázi.
MICHAEL ELLIOTT
To jméno zářilo na papíře jako černé slunce a Charlie se téměř podlomily nohy. Beze slova se otočila a s papírem v ruce odešla z laborky.
Grega pohled na ní vnitřně ničil, bylo mu líto, že se ty výsledky shodly a že guvernér asi znovu řádí.
"Co jí je?" zeptal se neomaleně Ron.
"To se tě netýká," odsekl Greg a chystal se odejít. Ve dveřích se ale otočil a varovně na něj nastražil ukazováček.
"A ruce od ní pryč, jasný? Charlie je moje a já si jí budu bránit zuby nehty. Tak to víckrát nezkoušej nebo na to doplatíš," zasyčel Greg a odešel za Charlie....

.......................................pokračování příště

31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se