« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Občas něco spadne

Tak naše řady se rozrostly o další spisovatelku. Je jí Sara:-))
Jak tomu ve Vegas občas bývá, ostatně jako všude, stávají se nehody. Ve městě, plném neonů, nápisů, které mnohdy visí jen na starém kabelu, který je jak z doby založení města a působí dojmem, že ho pověsili první obchodníci s bílým masem a první vymahači špinavých peněz. Majitelé si s tím povětšinou nelámají hlavu, a sadisticky si říkají, že to spadne buď na hanlivě řečeno 'šlapku' nebo amanty, kteří kdyby měli štěstí a pád, občas i stokilového monstra, přežili, nic by nehlásili a nehnali před soud jen ze strachu, že se jejich známí a rodiny dozví o tom, co jim na palici přistálo, nebo spíš kde. A navíc to jsou špinavé peluňky, jejichž majitel všechno prohraje v protějším casinu, takže by neměli co z něj vysoudit a jen by jejich pověst ,dosud čistá jak padlý sníh, utrpěla šrámy. A to je pak risk bez šanci na výhru, pokud se tedy nechtějí oni pánové zbavit manželky, která nechce povolit rozvod.
Grissom nevěděl, jestli muž, nad kterým právě klečel byl stejný případ, nebo to byl svobodný ulítlý klučina, co si zajel do jediného podniku, na který měl peníze. Každopádně mu na hlavě přistál asi dvěstě kilový neon, dva a půl metru na šířku, metr na výšku, který hlásal FOREVER FREE. Což o oběti neplatilo. Příčina smrti byla navenek jasná, ale kriminalista nikdy neví, co se o oběti z úst coronera dozví. Ovšem dnes Gila dr. Robbins nikterak nepřekvapil. Jednak, protože na místě činu na zemi byl tak litr krve, oběť prohloubila menší kráter do chodníku a složila se jako domeček z karet. To protože mu popraskaly pod tou tíhou skoro všechny kosti v těle a v lebce měl obrovskou díru, což bylo zjevné už z toho důvodu, že na místě žinu ležely, krom krve, i kousky mozku. Tenhle případ by se zdál hned uzavřený, ovšem, ne pro Grissoma.
Kriminalista poslal Catherine, aby zjistila aspoň přibližný technický stav onoho smrtícího neonu. Zprávy nebyly příznivé pro rychlý spád vyšetřování. Neon byl opravován, vlastně celkové vyměněn před měsícem a ocelová lana za měsíc neprasknou, jinak by letadlové lodě rychle odplouvaly z moří. Tenhle fakt byl jasným impulsem, který Gil potřeboval, aby mohl rozjet vyšetřování. Nápis nechal převést k nim do garáží a Nick s Warrickem ho měli prohledat. Ze začátku nenašli nic kromě spermatu, což bylo neobvyklé na to, že neon visel ve výšce několika metrů. Vzorek poslali Mie kvůli rozboru DNA. Jenže objevili něco daleko neobvyklejšího, nebo spíš úmyslného. Levé lano bylo naštípnuté a pravé taky. Teď už tu měli vraždu. Ovšem, byla to vražda, nebo jen snaha poškodit podnik a tím i neúmyslné zabití?
"Projela jsem ten vzorek DNA záznamy a vypadl mi jistý Corin Slown." začala Mia "Byl zadržený před dvěma měsíci za exhybicionismus. Ještě teď sedí v nevadské věznici."
"Což znamená, že ten neon je starší, než nám tvrdil majitel."lehce se zaradoval Greg.
"Jo, pokud někdo neuchovával jeho sperma ve skleničce."utrhla se na něj Mia. Ostatní to raději nekomentovali. Nebyl by to moc dobrý nápad.
Majitel klubu, Samuel Corwin ovšem vyklízel kancelář. Odůvodnil to jednoduše-tenhle podnik už mu nepatřil. Prodal ho hned po té události -Samu Brownovi. Důvod byl celkem jasný-podnik byl ve frekventované čísti města, ale Corwin neměl peníze na to, aby z něj udělal výnosný club, kterými je Las Vegas proslaveno. A peníze, které mu Brown nabídnul byly určitě výhodnou nabídkou. Neřekl jim kolik přesně, ale ani nemusel. Jenže pro kriminalisty to byl obrovský problém-Catherine teď nemůže případ vyšetřovat, protože je jeho dcera. Na což navazovala další kompikace- Sara ještě do práce nenastoupila, takže jsou tam teď tři kriminalisté a Greg, který sám do terénu jako plnohodnotný člen nemůže-aspoň z veřejného a předpisového hlediska.
Grissom, Warrick, Nick a Greg seděli kolem stolu a koukali na fotky toho lana. Otisky na něm nenašli, ale epitely ano. Což znamenalo, že pachatel se musel dostknout lana jinou nezakrytou částí pokožky. Jenže vzorek neměli s čím porovnat. Zdálo se jim, že by bylo lepší, kdyby nešli do práce. Bylo jich tady pět a půl a navíc neměli čeho se chytit. Ovšem, jak se říká, nic se nemá přehánět, protože...
"Ahoj."ozval se od dveří déle neslyšený hlas jejich kolegyně.
"Saro!" Greg a Nick vystřelili z křesla, jako by se předháněli, kdo ji obejme dřív. Vyhrál Greg. Warrick šel na jistotu.
"Vidim, že se vám vede dobře." usmála se na ně.
"Ani ne. Ten případ je děsnej." objasnil situaci Greg, který ji držel za ruku a smál se jak dítě, kterému koupili jeho vytouženou hračku.
"Aha, že bych přišla v pravý čas?"
A tak s nimi usedla ke stolu. Až do jedné ráno koukali na fotky z místa činu, obcházeli neustále ten spadlý neon a přemýšleli, kdo by ho mohl nastřihnout. Nakonec jela Sara s Gregem na místo činu a všechno prohledávali-hledali kleště, kterými by to šlo přestřihnout. Jedny našli v popelnici za clubem, ale s těmi by nešli ustřihnout ani nehty, natožpak ocelové lano. Leda, že by je někdo ztupil. Třeba o ocelové lano. Takže ho odvezli s sebou. A čitou náhodou...se netrefili. Kleště vůbec nenaznačovali stopy obalu a zabarvení lana, takže je s sebou táhli zbytečně.
"Co když, ty kleště zůstaly tam nahoře."napadlo Saru. " Tam jsme se nedívali. Třeba s nimi nechtěl působyt pozornost, nebo je nechtěl vláčet a tak. A třeba nemáme otisky protože se lana dotkl jen zápěstím, třeba, a rukavice vůbec neměl."
Greg i Sara se vyřítili z křesel, protože jestli měli pravdu, pachatel je mohl vidět a bude se chtít kleští zbavit. A trefili se...
Když vyběhli na střechu, slyšeli kroky, ale nikdo tam nebyl. Skoro na kraji střechy byly ty kleště. Rozešli se k tomu a asi metr před nimi Sara chytila Grega za ruku. Naproti přes ulici bylo obroské okno ve kterém viděli, jak se k nim blíží někdo ze zadu. Greg jen stihnul odstrčit Saru, která dopadla asi o dva metry dál na zem, a když zvedla a pootočila hlavu, viděla, jak ten chlap drží Grega. Ten chlap ho kopnul do zad, takže spadl na kolena, a začal ho škrtit nějakým drátem.
"DOST!" Sara se postavila a vytáhla na něj zbraň.
"Snad bys mě nezastřelila?!"usmál se na ni, nebo spíš odkryl své hnusně žluté zuby.
"Jestli ho budete dál škrtit, tak klidně!" I když se bála toho, co se může stát, její oči neuhýbaly pohledu té stvůry, co ji držela nejlepšího kamaráda a ruce se ji ani trošku netřásly.
"A co kdybys trefila náhodou jeho?"odpověděl a leda lano utáhnul. Saru učili nepoužít zbraň, dokud nemusí, ale tohle už se nedalo...Greg začínal ztrácet vědomí... 'Teď, nebo nikdy.' řekla si a zmáčkla spoušť. Rána se nesla celým blízkým okolím. Sara pustila zbraň a rozběhla se ke Gregovi. Protože stál vrah moc blízko kraje střechy, spadnul dolů. Greg s ním naštěstí nespadl. Podívali se dolů, Sara vypadala zdrceněji, než Greg. Objal ji a ona se o něj opřela. Jenže by to nebyl Greg, aby neřekl něco vtipného.
"Toho budou seškrabávat dlouho."
Sara se pousmála, když si najednou všimla...
"Gregu, ty..."
Kriminalista se lehce sesunul k zemi. Krvácelo mu rameno. Jenže ne od její kulky.
"Ten hajzl tě bodnul..."vydechla.
Vyndala telefon. "Sidleová...kriminálka...potřebuju sanitku na..."
A tak o chvíli později, kdy mu pomohla ze schodů, seděli oba v sanitce-Sara jen jao doprovod. A asi po pěti minutách odváželi Grega na sál-ta rána byla docela hluboká a bůh ví, čím ho bodnul.
"Lindsey..." Sara ji zavolala od vchodu, protože s Gregem dál jet nemohla.
"Jsem teď v nemocnici na Palm Street...ne já jsem v pořádku, ale Grega podli... ne neboj...teď je na sále...budu tě čekat..."
Kriminalistku překvapilo, jak brzo se tam Lindsey objevila.
"Ahoj Saro, co se..."
"Lili...to nic..."
Všechno ji to vysvětlila. 'Chudák holka.' napadlo ji, když ji brečela na rameno. "Bude v pořádku, to by nebyl náš Greg, aby ho položil nějaká placka z betonu." Lindsey se usmála.
"Navíc s nim počítáme na svat..."
"Na svatbě?" Lili vypadal rázem klidněji a teď jen překvapeně koukala na kamarádku.
"To nic, já jen..."
"Gratuluju, Saro."
"Díky, ale zatím moc není k čemu."
"Nevěřím a kdy ?"
"To ještě nevíme... Doktore."
Ze dveří, ve kterých Sara viděla odjíždět Grega, vyšel mladý arab, který si z rukou sundával latexové rukavice.
"Jak je na tom?"
Obě byly rázem na nohou.
"Bude v pořádku. Teď ho vezou na normální pokoj. Je ještě v narkóze. Ale dostane se z toho jen s pohmožděným a foalovým krkem."
"C-cože..."
"Já ti to vysvětlím Lindsey."začala Sara, když ji přerušil doktor.
"Možná bych se na to měl podívat."myslel tím její ruku. Měla sedženou kůži do krve od ramene k loktu.
"To je dobrý..."
"Víte, kolik tam může být bacilů?"
"Dělám analýzy, tak co myslíte?"
"Ne, bě, Saro. Já tady počkám."
Takže kriminalistka na dvacet minut zmizela a když se vrátila, Lili už seděla u Grega na pokoji.
"Neboj, on se z toho dostane."
Najednou se na chodbě za sklem do pokoje objevil Grissom, Warrick, Nick ... a taky Cath.
"Lili..."
Lindsey se otočila, ale nevypadala, že by ji to vyvedlo z míry. "Tak ať." řekla Saře.
Catherine taky nevypadala, že by se s dcerou chtěla hádat. Takže to všechno dopadlo dobře.
"Saro...budeš muset mluvit se svojí poradkyní a vedením."řekl ji venku Grissom.
"Já vím a docela se i těším." Při pohledu na Grega, jak se probral a dal pusu Lindsey a docela klidnou Cathy. A když ji stisknul Sanders ruku a dal pusu na tvář, a ona jemu, kašlala na nějakou komisi a vedení . Měla nejlepšího kamaráda zase v pořádku a to bylo nejhlavnější...
31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se