« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Pandořina skříňka - část pátá

Pátá část od Janiny
Grissom kontroloval svůj zvěřinec. Po několika minutách, kdy se neúspěšně pokoušel spočítat kolik strašilek vlastně má se přesunul ke skleněnému terárku, kterému se většina návštěvníků jeho kanceláře vyhýbala. Odklopil víko a vzal svého oblíbeného pavouka do dlaně. Po chvilce ho vrátil zpět, když se ve dveřích objevil Greg.

"Ahoj Grissi..." začal nerozhodně. Vypadal jako by mu něco dělalo starosti.

"Jsme tady už víc jak čtyřiadvacet hodin tak proč mě zdravíš?" Greg se zadíval na velkého barevného motýla v rámečku na stěně vedle něj.

"Nemáš tady náhodou aspirin...nebo tak něco?" zeptal se jakoby nic. Grissom se trochu zarazil a zkoumavě se na něj podíval.

"Je ti něco?"

"Ne." zavrtěl hlavou Greg. "Jenom mě trošku bolí hlava. Potřeboval bych na vzduch. Co by se stalo, kdybych teď vyběh ven?" zažertoval Greg.

"Daleko by ses nedostal. Ten hlídač co sedí před vchodem by tě rychle vrátil zpátky." řekl Grissom a podal mu krabičku s léky.

"Jsme tu jak v kleci." postěžoval si Greg a odešel. "Jo a díky"

Grissom doufal, že Greg opravdu jenom potřebuje na vzduch. Měl trochu starost, ale tón, jakým Greg mluvil mu naznačoval, že není sám.Stejně jako byla laboratoř přemístěna do skladiště, policie se na chvíli usídlila ve své staré budově. Tam se na chodbě potkal Nick s Brassem.

"Že nevíš, koho jsme našli." zeptal se Nicka.

"Snad ne Patty Woodsovou." Brass přikývl.

"Živá barbie platila v baru šéfovou kreditkou. Tak jsme jí zařídili prohlídku."

"Barbie?" nechápal Nick.

"Uvidíš sám." řekl Jim a oba vešli do výslechové místnosti, kde už seděla Patty. Nick narážku pochopil po prvním pohledu. Dlouhonohá blondýnka v lesklých, krátkých, růžových šatech bez ramínek opravdu vypadala jako ztělesnění slavné panenky.

"Takže, slečno Woodsová, mě už znáte a tohle je Nick Stokes z kriminálky. Povíte nám, proč jste si k těm penězům nevzala i tenhle skvost?" zeptal se detektiv a položil na stůl náhrdelník v šáčku na důkazy.

"Je ošizenej. Ale to už vy víte, jinak bych tady nebyla. Ale nemyslete si, že já mám ten pravej." Mladá žena se naklonila dopředu a opřela lokty o stůl. "Ten totiž nikdy neprodali."

"Co tím myslíte?" zeptal se Nick.

"Že Todd Dickens je pěknej zloděj. Ukáže vám úžasnej prsten a že prej ho do druhýho dne upraví na vaší velikost a - čáry máry - je v něm jinej šutr."

"Vymění pravý šperk za falešný..." shrnul dlouhou větu Nick.

"To by se mu nevyplatilo. On jenom vymění kámen. Ale sám to neumí. Někoho na to měl."

"Jak tohle všechno víte, slečno Woodsová?" zeptal se Brass. Blondýnka se na něj podívala a znovu se opřela o opěradlo židle.

"Tenhle náhrdelník jsem vybírala já. Nat ho jenom zaplatil a druhý den vyzvedl, protože mi neseděl. A když ho přinesl do hotelu, poznala jsem, že to nejsou diamanty. Tak jsem se sbalila a zmizela."

"A přibrala jste i šéfovu hotovost a kreditky." doplnil Brass.

"Jo to je pravda. A taky jsem se stavila v tom klenotnictví a pěkně to panu majiteli vytmavila. Chtěla jsem po něm ty diamanty. Kdyby mi je nedal tak jsem ho mínila prásknout."

"A dal vám je?"

"Ne. Odešel někam dozadu do obchodu a s někym se tam hádal. Pak se vrátil s tim, že je nemá u sebe a ať přijdu druhý den. Jenže do tý doby ho někdo vykrad a představte si, že ten zloděj sebral i tyhle kameny."

"Vy jste mu to věřila?" zeptal se Nick.

"Jasně že ne. Ale motalo se tam hodně poldů tak jsem to vzdala."

"Viděla jste někdy tohohle muže?" Nick vyndal ze spisu fotografii mrtvého Sama Darpana a otočil ji směrem k Patty.

"Ne. Proč?"

"To nám zatím stačí, slečno Woodsová. Neodjíždějte z města, budeme vás ještě potřebovat. A pan McRoy vás možná bude chtít obvinit z krádeže." ukončil rozhovor Brass a i s Nickem odešli.

"Možná není nejbystřejší, ale mazaná je. A jak." prohlásil Nick, když se za nimi zavřely dveře.

"A rozhodně ví, jak vydělávat." souhlasil Jim."Pomoh aspirin?" řekla Catherine ke Gregovi, když si přišla do odpočívárny pro něco ke čtení. Chemik seděl na pohovce, lokty opřené o kolena a hlavu v dlaních.

"Ne." Catherine jenom kývla a hrabala se v knihovně. Neviděla nic, co by ji zaujalo.

"Cath?" ozval se Greg a podíval se na ní.

"Kolikrát ti budu opakovat, že mi tak nemáš..." Catherine se zarazila a úsměv jí zmizel z tváře, když se otočila a viděla Gregův bílý obličej.

"Mě je blbě." Catherine k němu přišla a položila mu ruku na čelo. A do háje!

"Přinesu ti vodu. Počkej tady." řekla a zmizela na chodbě.

"Gile!" vrazila do Grissomovi kanceláře. "Nemáš tady nějakou studenou minerálku?"

"Máš žízeň?" řekl a sklonil se ke své vlastní lednici.

"Greg má horečku."

"Ale ne!" dokonce i na Grissomovi byly znát obavy. Podal Catherine vodu a ta zase odešla. Když Gil zavíral lednici, pohled se mu zarazil na terárku, které stálo na ní. Bylo otevřené a prázdné.


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se