« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Zlý sen - část šestá

Šestá část od Cinky
Warrick ani Gil na nic nečekali a okamžitě se rozběhli k místu výbuchu. Museli přece najít své kolegy a především kamarády. Začali pátrat v místě, kde se nacházeli dveře. Doufali, že si Nick s Gregem něčeho všimli a snažili se dostat ven. Po chvilce hledání objevili Nicka. Opravdu ležel nedaleko dveří. Gil a Warrick ho společnými silami odnesli z dosahu nebezpečí. Nick byl sice v bezvědomí, ale puls měl hmatatelný. Pak se Warrick s Gilem vrátili hledat Grega. Hledali dlouho a naděje, že výbuch přežil, je začala opouštět. Najednou Warrick vykřikl:

"Mám ho!"

Gil k němu přiběhl a uviděl, že je Greg zavalen sutinami. Téměř ho pod nimi nebylo vidět. Začal ho tedy s Warrickem vyprošťovat. Chvilku trvalo, než odstranili trám, který mu spadl na nohu a pravděpodobně mu ji zlomil. Pak Grega odnesli vedle Nicka. Gil se snažil nahmatat puls, chviličku to trvalo, měl ho velmi nitkovitý. Warrick mezitím zavolal záchranku a hasiče.

Záchranné jednotky přijeli během pěti minut a ihned se Nicka Grega ujali.

"Pojedu s nimi do nemocnice." Řekl Gil Warrickovi.

"Jo. Já to pojedu říct Lily." Odpověděl Warrick.

"Pane Bože, Lily! Já na ní úplně zapomněl." Vyděsil se Gil.

"To je v pořádku. Jeď s Nickem a Gregem do nemocnice. Řeknu to Lily a pak za vámi dorazíme. Pokud by se cokoli stalo, dej mi vědět."

Gil přikývl na souhlas a nastoupil do sanitky. Warrick si vzal služební tahoe a vydal se za Lily.

···

Warrick zaparkoval před kavárnou, kde pracovala Lily, vystoupil a vešel dovnitř. Lidé po něm pokukovali a Warrick si uvědomil, že musí vypadat příšerně. Byl celý od prachu a špíny jak pomáhal Nickovi a Gregovi. Téměř okamžitě uviděl svou neteř. Právě roznášela kávu. Přišel k ní a pozdravil ji. Lily se otočila a když si všimla, jak Warrick vypadá, vyděsila se.

"Ježiši Warricku, co se stalo?"

"Můžeme si někde promluvit?" zeptal se Warrick.

"Jo, pojď." Odpověděla Lily a odvedla ho do místnosti, kde s děvčaty trávily polední pauzy. V tu chvíli tam nikdo nebyl, což Warrickovi vyhovovalo.

"Lily, Greg je zraněný."

"Cože?!" vykřikla vyděšeně Lily. "Co se stalo? Jak mu je? Kde leží?" vychrlila na Warricka spoustu otázek a nevědomky přitom zvyšovala hlas.

"Vyšetřoval v jedné kůlně, která vybuchla a zasypala ho. Naštěstí jsme ho s Gilem včas vytáhli. Zatím je v bezvědomí, ale třeba se probere, než za ním dorazíme."

Lily se při Warrickových slovech podlomily kolena a Warrick ji objal, aby neupadla.

"No tak, to bude dobré." Konejšil ji Warrick.

Lily se několikrát zhluboka nadechla, aby se krapet uklidnila, ale nepodařilo se jí to. Po tvářích jí proudem tekly slzy, ale nevnímala je. Myslela jen na Grega.

"Pojď, pojedeme do nemocnice." Řekl Warrick.

Lily jen přikývla, neschopná slova.

Najednou se ve dveřích objevil šéf a sháněl Lily. Warrick mu vysvětlil, co se stalo a poprosil ho, aby Lily pustil do nemocnice. Šéf vyjádřil lítost a Lily pustil. Warrick ji tedy odvedl do auta a odvezl do nemocnice. Cestou jí řekl i o Nickovi.

V nemocnici:

Lily a Warrick přišli ke Gilovi, který netrpělivě pochodoval po chodbě.

"Lily, Warricku, to je dobře, že už jste tady." Řekl Gil, když si jich všiml.

"Co je s Gregem?" zeptala se ho Lily.

"Je na operačním sále. Abych pravdu řekl, nevypadá to dobře. Měl mnoho četných poranění. Doktoři dělají vše, co je v jejich silách. Ale Greg je bojovník a zvládne to."

Lily se opět podlomily kolena a svezla se do nejbližšího křesla. Warrick si sedl vedle ní a objal ji. Bylo mu jí hrozně moc líto.

"A co Nick?" zeptal se Warrick.

"Má jen středně těžký otřes mozku, modřiny a pohmožděniny. Leží na pokoji, ale zatím mě k němu nepustili."

Warrick jen přikývl na souhlas. Pak všichni utichli a čekali. Po deseti minutách se Gil obrátil na Warricka s vyděšeným výrazem v očích.

"Já to neřekl Cate ani Sáře. A Brass taky o tom neví. Musím jim zavolat."

"Mám to udělat já?" nabídl se Warrick.

"Ne." Odmítl to Grissom.

Zvedl se a poodešel, aby vyřídil hovory. Nejdříve zavolal Cath a vysvětlil jí, co se stalo. Požádal ji, aby se Sárou dál pokračovaly ve vyšetřování a slíbil jí, že ji bude informovat o všem, co se v nemocnici stane. Pak zavolal Bassovi a řekl mu prakticky totéž, co Cate. Brass mu řekl, že zůstane na ústředí, ale chce být taky o všem informován.

Jen co Gil dotelefonoval, vyšel z operačního sálu doktor. Jakmile ho Warrick spatřil, zvedl se a přistoupil k němu.

"Pane doktore, jak je na tom?"

"Bohužel měl vnitřní krvácení a ztratil mnoho krve. Operace zatím stále pokračuje a nemůžeme vyloučit trvalé následky nebo amputaci části levé nohy." Vyřkl tvrdý ortel doktor.

"Trvalé následky? Amputaci? Pane Bože!" zděsila se Lily, která mezitím přišla k Warrickovi.

"Není to pravděpodobné, ale prozatím i tyto varianty nemůžeme vyloučit. A teď mě prosím omluvte, mám moc práce." Řekl doktor a odešel.

Lily v obličeji úplně zbledla a Warrick ji podepřel a odvedl do křesla.

"Warricku, že to není pravda." Dožadovala se Lily ujištění.

"Ach Lily, je mi to moc líto. Pevně věřím, že to zvládne a bude zase jako dřív. Nezbývá nám nic jiného než čekat a doufat. Naděje umírá poslední."

Lily přikývla. Byla za tyto slova vděčná. Položila si hlavu na Warrickovo rameno a na chvilku zavřela oči.

···

Jen co Catherine položila telefon, obrátila se na Sáru.

"Greg je v nemocnici a bojuje o život."

"Ježiši! Co se stalo?" chtěla vědět Sára.

"Jel s Nickem do nějaké kůlny, kde byl člun. Bylo to kvůli Gilovo případu. Najednou kůlna vybouchla a Nicka i Grega pohřbily hromady sutin. Nick je na tom lépe, má jen středně těžký otřes mozku a podlitiny. Zato Greg je na tom daleko hůře. Byl v bezvědomí, má vnitřní zranění, zlomenou nohu a bůhví co ještě. Je na tom opravdu zle." Převyprávěla Cath Sáře informace, které měla od Gila.

"Pane Bože. A co Lily?" zeptala se Sára.

"Je v nemocnici s Gilem a Warrickem, ale je na tom dost špatně." Řekla Cate.

"Chudák holka. Nejdřív jí zabijí kamarádku a teď tohle."

"To ano. Gil mi řekl, že máme pokračovat v případu. Jakoukoli informaci o Gregovo stavu nám okamžitě zavolá." Předala Cath vzkaz od Gila.

"Nejradši bych jela za nimi do nemocnice." Přiznala Sára.

"Já vím, já taky. Ale musíme dokončit ten případ." Řekla Cate.

Sára jen přikývla. Souhlasila s tím, že je třeba ten případ dokončit, ale nemohla přestat myslet na Grega. I Cate na něj pořád myslela. Byl to jejich smíšek. Nejmladší člen jejich týmu a génius přes DNA. Ale hlavně pohodář se smyslem pro humor. Oživoval občasnou jednotvárnost jejich práce, smál se, vtipkoval. A teď bojuje o život. Bylo to příšerné a Cath se Sárou se ani neodvažovaly pomyslet na to, že by mohl svůj boj prohrát. Na to byl příliš silný. Obě ženy věřily, že boj vyhraje a bude jako dřív.

···

Gil, Warrick i Lily dlouhou dobu čekali na výsledek operace. Všichni tři byli nervózní a navzájem se ujišťovali, že všechno dobře dopadne. Čas od času vyšla z operační místnosti sestra, ale nebyla schopná jim cokoli říci. Najednou vyšel ze dveří doktor a zamířil k nim. Sundal si zelenou čepici, roušku a pak se zeptal:

"Vy jste tady s tím mužem, co je na sále?"

"Ano." Zaznělo unisono.

"Prosím Vás, pane doktore, jak to s ním vypadá?" zeptal se Gil.

"Bude žít. Ale nemůžeme vyloučit trvalé následky. Na chvíli jsme ho ztratili. Urychleně jsme ho resuscitovali, takže bude v pořádku, ale i tak se trvalé následky nedají vyloučit." Vysvětlil jim doktor.

TO BE CONTINUED…


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se