« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Zlý sen - část sedmá

Sedmá část od Cinky
"Za chvíli ho převezeme na jednotku intenzivní péče. Prvních 48 hodin bude kritických. Pokud se během této doby nic nestane, mohl by se rychle uzdravit bez jakýchkoli následků. Bylo dobře, že se tak rychle dostal na operační sál. Udělali jsme vše, co bylo v našich silách. Teď nezbývá nic jiného, než čekat a doufat." Pokračoval doktor ve výkladu.

"Takže myslíte, že by mohl být opravdu v pořádku?" zeptala se Lily. Podívala se doktorovi zpříma do očí. Ten v nich uviděl směs zoufalství a naděje. Zželelo se mu jí a odpověděl:

"Osobně věřím, že by mohl být v pořádku, ale záruku Vám na to nedám."

"Děkuji Vám, pane doktore. Opravdu Vám moc děkuji." Řekla Lily od srdce.

"Pane doktore, chci se zeptat. Někde by tu měl ležet i náš druhý kolega. Byl sem přivezen spolu s tím mužem, kterého operujete. Mohli bychom ho vidět?" zeptal se Warrick.

"Zjistím, co se dá a přijdu Vám říct, ano?" odpověděl doktor a odešel.

Warrick se otočil na Lily a řekl:

"Neboj, Greg to zvládne. Je bojovník a jen tak se nevzdává. Bude naprosto v pořádku."

"Díky, Warricku." Pousmála se na něj Lily.

Chvilku mlčeli a čekali. Po deseti minutách za nimi přišel doktor a řekl jim:

"Váš kolega leží nedaleko odsud. Jestli chcete, můžete se na něj jít podívat. Ale jen na chvíli, potřebuje klid."

"Půjdeme za ním. Díky." Odpověděl Gil.

Doktor přikývl na souhlas a odvedl je ke dveřím Nickova pokoje. Pak odešel. Ti tři se na chvilku zastavili, podívali se po sobě a pak Gil otevřel. Potom všichni vstoupili dovnitř. Nick ležel na posteli, měl obvázanou hlavu a zavřené oči. Jen co ale Warrick za sebou zavřel, Nick oči otevřel.

"Ahoj Nicku, jak je?" zeptal se Gil. Přišel blíž k posteli a posadil se na přistavenou židli.

"Parádně mi třeští hlava a tělo mám jak hadrovej panák." Chabě se Nick usmál. "Jak je na tom Greg?"

"Je po operaci. Měl vnitřní krvácení, má zlomenou nohu a je v bezvědomí." Odpověděl Warrick. Pomohl Lily na zbývající židli a sám si stoupl za ní a objal ji kolem ramen.

"V bezvědomí?" vyděsil se Nick. "A bude v pořádku?"

"Doktoři mu dávají velkou šanci na uzdravení bez trvalých následků, ale nic se nedá vyloučit. Prvních 48 hodin po operaci bude nejkritičtějších." Vysvětlila mu potichu Lily. V obličeji byla pořád bledá a v levém oku se jí zaleskla slza a pak stekla po tváři.

"To je mi moc líto. Ale Greg to zvládne, vím to." Řekl Nick.

"Co se tam vlastně stalo?" zeptal se Gil.

"Já ani nevím. Prohledávali jsme s Gregem člun. Všude po kůlně se povalovaly různé krámy. Šel jsem se podívat, jestli bych něco nenašel a v tom to bouchlo. Nestačil jsem nic udělat, ucítil jsem ránu do hlavy a pohltila mě tma. Je ale možný, že bouchnul nějakej kanistr s benzínem někde u člunu. Třeba to pak vyhodilo i ten člun. Ale vážně nevím." Vyprávěl Nick, co se přihodilo.

"No, to máš asi pravdu. Klidně to mohl být kanistr." Řekl Warrick.

"A kdy jste se tam objevili vy?" chtěl vědět Nick.

"My ten výbuch viděli. Zrovna jsme vystupovali z auta, když to bouchlo. Štěstí, že byl na silnici šílenej provoz, jinak bychom už byli na místě a zasypalo by nás to všechny. Nechci ani domýšlet, jak by to dopadlo." Odpověděl Gil.

Ještě chvíli si povídali, ale pak už byl Nick hodně unavený, tak se rozloučili a nechali ho spát.

Na chodbě se Warrick obrátil k Lily a řekl:

"Pojď, odvezu tě domů."

"Ne. Nikam nejedu. Zůstanu tady." Odpověděla rezolutně.

"Ale prosím tě, za Gregem tě teď stejně nepustí. Potřebuješ se vyspat. Zítra tě sem hodím."

"Warricku, já nikam nejdu." Řekla nekompromisně Lily.

Gil se do toho vložil a řekl:

"Lily, Warrick má pravdu. Jeď domů."

Lily se nadechla k odpovědi, když v tom uviděla doktora. Vydala se za ním.

"Pane doktore." Zastavila ho Lily. "Prosím Vás, na jednotku intenzivní péče byl před chvílí převezen mladý muž. Mohla bych ho vidět? Jsem jeho přítelkyně."

"Je mi líto, ale to nepůjde." Odpověděl doktor.

"Moc Vás prosím. Jen na chvilku." Prosila Lily.

Doktor chvíli váhal a pak řekl:

"Dobrá, ale jen na chvilku. A jen Vy."

"Mockrát Vám děkuji."

Doktor jen pokýval hlavou a odváděl Lily za Gregem. Warrick a Gil je doběhli a Lily jim vysvětlila, kam jde. A že může za Gregem jen ona. Všichni došli ke dveřím od JIPky a dál šla jen Lily s doktorem.

Doktor otevřel dveře a nechal Lily vstoupit první. To, co spatřila, jí vyrazilo dech. Uprostřed místnosti stála postel a okolo ní byly rozmístěny různé přístroje. To Lily jen přelétla očima. Co ji vyděsilo, byl pohled na Grega. Ležel na posteli, přikrývku měl jen do pasu. Od pasu nahoru byl nahý. Na jeho hrudi byly umístěny elektrody na sledování činnosti srdce. Po celém těle měl mnoho podlitin a modřin a na břiše se mu táhla tenká jizva. Levou nohu měl od kolene ke kotníku znehybněnou a umístěnou na kladce. Nejhůř ale vypadal obličej. Byl samá modřina a čelo měl obvázané. Oči měl zavřené a s dýcháním mu pomáhaly přístroje. Dýchací trubici měl zavedenou do úst. Do pravé ruky měl zavedenou kapačku.

Lily se roztřásla a ačkoli si myslela, že veškeré slzy vyplakala, najednou jí další vytryskly. Přistoupila ke Gregovi a jemně vzala jeho ruku do svých dlaní. Pak na něj tiše promluvila:

"Lásko, vím, že mě slyšíš. Prosím, vzbuď se. Jsem tady s tebou a nikam neodejdu. Jen se prosím vzbuď."

Pak se odmlčela a prsty pravé ruky ho hladila po čele, jak to měl rád. Vzpomínala, jak ji s tím zlobil, když prosil, aby ho takhle hladila. Bylo neuvěřitelné, jak dlouho dokázal nehnutě ležet a nechával se hladit. Při této vzpomínce se Lily trochu pousmála. Stála nehnutě u Gregovo postele a jen ho hladila. Asi po deseti minutách vstoupil dovnitř doktor. Lily se na něj otočila a všimla si, že nese židli.

"Myslím, slečno, že se Vám bude hodit." Usmál se na ni doktor.

"Děkuji." Odpověděla Lily přijala nabízenou židli. Sedla si na ni aniž by pustila Gregovo ruku.

"Mluvil jsem s Vašimi přáteli. Přemluvili mě, abyste tu mohla zůstat. Slíbil jsem jim, že na Vás dám pozor. Mám Vám vyřídit, že zítra přijdou." Vysvětlil doktor.

"Mockrát Vám děkuji." Řekla prostě Lily.

Doktor se jen usmál a odešel.

Gil a Warrick odcházeli a povídali si.

"Nejradši bych tu zůstal s Lily. Ale chci přijít na to, kdo má na svědomí Gregovo a Nickovo zranění." Řekl Warrick.

"Já tě chápu. Ale nejdřív bychom se měli vyspat. Sejdeme se ráno v kanceláři a budeme pokračovat. Musí to mít souvislost s vraždou Julie Mendesové." Odpověděl Gil.

"Někdo se chtěl zbavit důkazů. Takže vyhodil kůlnu do vzduchu. Zřejmě nepočítal, že by tam někdo mohl být. Ale stejně chci vědět, kdo to byl."

"Neboj, my na to přijdeme."

Dlouho to rozebírali, i v autě. Warrick odvezl Gila domů a pak i on zamířil ke svému domu. Pořád myslel na Nicka, Grega a hlavně na Lily. Byla to přece jeho neteř a měl o ni starost.

Lily proseděla u Grega celou noc. Téměř se od něj nehnula. Jen když se tam čas od času objevila sestřička, aby zkontrolovala Gregovo stav, musela Lily poodstoupit na stranu. Jinak seděla u Gregovo postele, držela ho za ruku a vzpomínala na všechny krásné chvíle, které s ním strávila. Někdy na Grega promluvila, ale většinou setrvávala v mlčení. Občas se Lily nějaká sestřička zeptala, jestli něco nepotřebuje. Lily pokaždé zdvořile odmítla. Ani únavu necítila. Pořád doufala, že se Greg každou chvílí probere a ona chtěla být první, koho by Greg uviděl.

Blížilo se ráno a Gregův stav se neměnil. Najednou ale Lily přepadl divný tísnivý pocit. Nedovedla si vysvětlit, co se děje. Vše vypadalo v pořádku. Podívala se na obrazovku, která signalizovala činnost srdce. Najednou se monotónní obraz změnil. Nastala zástava…

TO BE CONTINUED…
31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se