« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Ledová kobka

Máme tu nového člena v řadách spisovatelů:-) Katka Musilová
Bylo zrovna zimní pondělí a v LasVegas to vypadalo na běžný den.Po celém městě zácpy způsobené lidmi ale i sněhem který napadl přes noc,davy lidí spěchajících do práce a spousty dětí ženoucích se bez radosti na první vyučující hodinu do školy.I naši kriminalisté spěchali.Griss jim všem volal aby přijeli co nejrychleji.Měli případ a vypadalo to na velmi vážný případ.Víc jim po telefonu říct nechtěl.Když se všichni dostavili,zahnal je hned do zasedačky.Na stole už leželi informace o tom co se stalo.Když se všichni usadili začal Griss mluvit.

"Všichni pozorně poslouchejte,nejspíš během noci ,došlo ke dvěma vraždám.Byly zabity dvě dívky a dnes ráno je našli náhodní kolemjdoucí"Griss domluvil a začal rozdělovat úkoly.

"Gregu a Saro vy pojedete k té jedné oběti našli ji v Central Parku v severní části,koroner by tam měl dorazit za chvíli.

"Cath a Waricku,vy pojedete k té druhé dívce,našli ji v jižní části Central Parku.Vy už tam budete mít koronera.

"A ty Nicku pojedeš se mnou za rodinami obětí,Brass už ví totožnosti a je na cestě k nám,máme tu na něj počkat.Když všichni odešli za svými povinnostmi a v zasedačce zůstali jen Nick a Gil.Podíval se Nick na Gila a tichým hlasem se ho zeptal "Grossi,proč si nás všechny svolal tak rychle?Vždyť vraždy jsou tu na denním pořádku,tak v čem jsou tyhle tak výjimečné??" Gil mu neodpověděl,nevěděl jestli má Nickovi říct o svém podezření.

V ten moment se podobné rozhovory rozběhli i v obou autech kriminalistů,kteří byli na cestě k mrtvolám.První dorazili na místo Greg se Sarou.Protože Sara byla přece jenom straší a kriminalistkou byla dýl rozdělovala úkoly ona. " Gregu ty se jdi podívat na mrtvolu a já se kouknu okolo." Jak bylo určeno Greg se šel podívat na mrtvolu a když k ní došel zůstal překvapeně stát,mrtvola byla uložená v dokonalé ledové hrobce. " Saro,pojď se honem na něco podívat."

"Podívej ta dívka vypadá jako ty!!"

Mezitím byli Gil,Nick a Jim na cestě k rodinám mrtvých dívek. " tak jak se jmenují?"zeptal se Nicky.Gil a Jim se po sobě podívali. "Sara Majerová a Sara Knotová" zněla odpověď.Je to náhoda nebo mají tyhle vraždy nějaký skrytý význam???Stejně jako oni byli zmateni i kriminalisté na místech činu.Na jižní straně Central Parku byly práce v plném proudu.Warick se zajímal o mrtvolu a Cath o okolí. " Cath pojď se honem na něco podívat" Cath přiběhla okamžitě i s foťákem,přichystaná vyfotit to co jí chtěl Warick ukázat. " Podívej,ta mrtvá dívka vypadá jako Sára." Cath vypadl údivem foťák z ruky,ještě že ho nosí pověšený okolo krku. "Máš pravdu a co to leží támhle vedle ní??"Byla to kartička s fotkou Sary Seidlové jejich kolegyně a kamarádky.V severní části na tom byly stejně.

"Gregu podívej se co to leží vedle té dívky??". Greg se pro to natáhla překvapením a i hrůzou se mu rozklepali ruce. Byla to stejná kartička se stejnou fotkou jakou našli Cath s Warickem.

" Ukaž mi to Gregu,neschovávej to!!"

" Já nevím Saro asi tě to vyděsí"

"DĚLEJ!!" Greg tedy poslechl,stoupl si a podal důkaz Saře.Dobře že stál protože ji alespoň stihl zachytit když se jí zděšením podlomila kolena. " Saro sedni si tady na mojí bundu" Sara si sedla ale pořád koukala na kartičku,jako by od ní nedokázala odtrhnout oči.

" Je zpátky,vrátil se,neodpustil mi to.

" Saro o čem to mluvíš,ty víš kdo to dělá??" v tu chvíli co Greg položil otázku mu zazvonil telefon.Byl to Gil,chtěl po nich aby co nejrychleji dodělali místo činu a přijeli na velitelství.

Na velitelství se sešli krátce po 13:00 hodině.Všichni byli zvědaví co tenhle případ znamená.Tentokrát už na stole v zasedačce neleželi jen informace o mrtvých ale i fotografie,a hlavně kartičky se Sarinou fotkou.Když dorazil i Gil prvního čeho si všimnoul bylo že chybí Sara.

" Gregu kde je Sara???"

" Bylo jí špatně tak jsem ji odvezl na vyšetření do nemocnice,nechal ji tam a jel sem.

" Dobře si udělal alespoň si můžeme promluvil v klidu.

" Tak co víme o mrtvých dívkách??" zeptal se pomalu Gil.První se chopil slova Warick.

"Obě dvě dívky se jmenovali Sary,oběma bylo 26 let,obě dvě zemřeli stejnou smrtí,jedním jediným úderem do srdce,rána způsobila zástavu.pak byly obě dány nahé do ledového hrobu."

" Ještě někdo má něco co by nám pomohlo??"pokládá Griss důležitou otázku.

"Já Grissome"ozval se Greg.Griss mu pokynul aby mluvil.

" Dobře,tak jediný co mě zaráží je to že když jsem Sare ukázal tu kartičku,tak málem omdlela ale včas sem jí chytil,sedla si a řekla " Je zpátky,vrátil se , neodpustil mi!!"

"Dobře Gregu, tušíš o čem to mohla mluvit??"

" Ne,ptal jsem se ale neodpověděla mi,ale připadalo mi jako kdyby mluvila o svém bývalém příteli,neptej se,nevím jak se jmenuje."

"Nicku,zkus sejmout otisky z těch kartiček,třeba byl neopatrný a nechal nám stopu,Waricku ty zkus zjistit o jakém příteli to Greg mluvil.

" Gregu ty zavolej do nemocnice jak to vypadá se Sarou a pak jí zavolej na mobil,musíme si s ní promluvit,vypadá to že ona je naše jediná stopa."rozdal úkoly Gil a šel přemýšlet k sobě do kanceláře,měl ze všeho trochu zmatek hlavě,nepříjemně se mu případ komplikuje.V tu chvíli k němu vrtnul Greg " Grissi , Saru v nemocnici vůbec nevyšetřovali,a mobil nebere,ona určitě jela za ním,co když se jí něco stane,já o ní mám strach.

" Gregu,dost,uklidni se mi Saru najdeme a bude v pořádku,věř mi!!!"naštěstí se Gilovi podařilo Grega uklidnit,chápal ho měl Saru moc rád.V tu chvíli k němu přišel Nick a o chvíli později Warick.

"Gile,mám otisk patří jistému Paulu Kelermanovi", " Dobře máš Nicku jeho adresu??",Nick kývnul na souhlas.V tu chvíli přiběhl Warry, " Gile Sara měla jednoho přítele v San Francisku,na její přání mu byl zakázaný přístup na 300 metrů a asi o měsíc později byl odsouzen za ublížení na zdraví a znásilnění Sary na 3 roky do vězení.Minulý týden ho propustili a bez vědomí prokurátora odcestoval sem do Pegas.Jmenuje se.."

"Paul Kelerman"

" Jak to víš Grissi"

" Nick našel jeho otisky na kartičce se Sarinou fotkou,má i jeho adresu,řekni to Cath a já zavolám Jimovi,hned vyrazíme."

V té samé chvíli co byla organizována záchraná akce stála Sara před domem který jak zjistila si Paul pronajal.Zazvonila.Po chvíli čekání jí Paul otevřel,nespletla se.Čekal na ní s pistolí v ruce.

"Jen pojď dál,miláčku,doufal jsem že v tobě vyvolám pocit odpovědnosti a že už nebudeš chtít další mrtvé". Sara vešla,všimla si že dům není nijak zařízený.

"Proč to děláš Paule?".zeptala se Sara potichu.

"Drž hubu ty krávo,kvůli tobě jsem si odseděl 3 roky v lochu a nemám na to dobrý vzpomínky,pomstím se ti za to to se spolehni.Ani jsem nedoufal že to bude tak snadné!!"

"Mohl si si za to sám,varovala jsem tě,neposlechl si,rpč mě nenecháš na pokoji.Ty máš svůj život,já mám svůj život."

" Já vím,tvůj život s tvým kolegou se kterým si dnes vyšetřovala vraždu v Central parku."

"Blbost,jsi zaslepený ani nevíš co mluvíš"v tu chvíli ji Paul dal takovou facku že vzala druhou tváří o dveře u kterých stála.Rána byla tak silná že ji omráčila.Toho Paul využil a přivázal ji k posteli.Ve chvíli kdy ji Paul přivazoval byli záchranné týmy už na cestě,věděli že májí před sebou silného protivníka.

Když se Sara probudila,zjistila že nemá triko a Paul jí sedí na nohách.

"Co chceš Paule,zabiješ mě,znásilníš mě,nebo mě zase zbiješ do bezvědomí??

Měla štěstí alespoň v téhle chvíli.Ve chvíli rozhovoru totiž před domem zastavovala auta jejích kolegu a kamarádů,kteří o ni měli strach.Bohužel už si toho všimnul i Paul,rozvázal Saru,chytil ji pod krkem a takto vyšli ven aby ji v případě střelby mohl použít jako štít.Bohužel pro něj,Greg měl o Saru takový strach že ještě před tím než Paul vyšel z domu šel Greg zadem.Teď se rychle schoval a čekal co se bude dít.

"Nikdo se ani nehne nebo ji zabiju,chci auto a volný přejezd přes hranice" křičel Paul.V tu chvíli si před něj stoupl Gil a potichu promluvil k Paulovi " Paule,nedělejte hlouposti,tím si nepomůžete jenom si přitížíte.!"V tu chvíli si Griss všimnul Grega jak se potichu a pomalu blíži k zády otočenému Paulovi.Musím mluvit aby ho neviděl uvědomil si Gil. " Paule" promluvil aby upoutal jeho pozornost.Ve stejný okamžik přiskočil Greg a chytil Paula.Bohužel pro něj Paul ještě stihl vystřelit.Trefil Grega a ten se skácel k zemi. " Panebože Gregu,co je s tebou?" volala Sara.Najednou si ale všimla že Gregoři neteče krev.Měl neprůstřelnou vestu.To už Brasovi lidé odváděli Paula v poutech.Jen co zmizelo poslední policejní auto vrhli se všichni kriminalisté k Saře a Gregovi,pomohli jim vstát a pak se všichni začali šíleně smát.Když se vysmáli naskákali do aut.Sara a Greg byli v autě sami.Zatímco zbytek týmu už byl na cestě na velitelství,ti dva v autě mlčeli,jen se na sebe dívali.Jako první promluvila Sara "ty můj hrdino" naklonila se ke Gregovi a políbila ho tak jemně a krásně že se mu z toho zatočila hlava. " MILUJU TĚ" zašeptala. " já tě taky miluju beruško"potichu řekl Greg.Nakonec nezůstalo jen u jednoho polibku……………..

Tak to je konec mojí první povídky,tak mi odpusťte případné chyby.


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se