« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Víš, kdo jsem? - část čtvrtá

Dovoluji si nabídnout vám další, v pořadí čtvrtou, část mé story.
"Co se stalo?" vyhrkl Nick.

"Matt Fox, 45 let. Před půlhodinou byl zastřelený ve svém domě na Kensigton Avenue," vysvětlil Jim.

"Jak?" pípla Charlie. Tenhle případ z ní vyčerpává moc sil.

"To se neví," přiznal Jim.

Všichni zbystřili.

"Jak neví?" nepobíral Warrick.

"Prostě se to neví. Strážníci ho hlídali a hlídali a pak se ho šli zeptat, jestli něco nepotřebuje a našli ho s kulkou v hlavě. Střelen do levého spánku," pokračoval Jim a zvedl ruku, přičemž přeťal chystanou otázku, kterou chtěl položit Greg, "Fox byl pravák, takže sebevražda byla vyloučená hned, navíc on nemá zbrojní průkaz a zbraní se docela bál, aspoň podle svědků. A málem bych zapomněl, střela byla ráže pět celých sedm krát dvacet osm milimetrů."

"Five seven, pistole k pé devadesát. A předpokládám, že nikdo nic neslyšel. Jak se k němu dostala?" vybuchl Nick.

"Ona?" podivil se Jim.

"Jo, vypadá to, že vrahem není muž, jak jsme se mylně domnívali a tak nějak automaticky to přiřadili, ale že vrah je ona. Žena, která má zálibu ve střílení lidí pomocí zbraně, kterou seženeš za těžký prachy jen na černým trhu nebo v armádě. Žena, o který víme akorát to, že je to žena. Ale jak vypadá, kde se schovává a tak dál, o tom nemáme tušení. Je jako duch a jediní lidé, kteří nám mohli říct, kdo to je, jsou u Robbinse na stole," vysvětlil Warrick.

"A sakra," ulevil si Jim, "tak to máme pořádnej průser."

"To teda jo," souhlasil Nick.

"Byl ještě někdo jiný třeba jenom zraněn?" napadlo Charlie.

"Ne, nikdo. Fox byl ve své pracovně, policisté dole v obýváku, několikhlídek před domem v autech a v okolí plus dům hlídaj kamery na různých místech, ale jediný, kdo to odnesl, byl Fox. Žádné rozbité sklo, žádné známky boje, prostě nic. Jen Fox s ustřelenou hlavou," uzavřel Jim.

"Tak to je mi záhadou," přiznal Nick.

"No, nějak se okolo těch policistů dostat musela, ne?" vybuchla Charlie a Greg ji hned uklidňoval.

"Ale řekni mi jak?" vyjel Nick podrážděně. I jeho tenhle případ stál hodně sil. Spousta mrtvých a žádná stopa k vrahovi.

"Nechcete mi snad tvrdit, že by byla tak drzá a vkročila do domu, který je hlídaný od střechy po sklep, že ne? Jak by to udělala?"

"Co já vim, třeba se převlíkla za poldu," prohodil Warrick a hned si uvědomil, co vlastně řekl. Všichni se na něj rázem podívali a ztuhli. Proč je to nenapadlo dřív?

"Říkal jsi, že dům hlídaj kamery?" uvědomil si Nick.

Jim přikývl a bral do ruky mobil.

"Hned sem nechám poslat záznamy," a odešel s Nickem.

"Hotel," vypadlo z Grega, "v hotelu jsou taky kamery. Vyžádám si je a dám je Archiemu, třeba něco najde."

A i on okamžitě zmizel.

"A co my?" nadhodil Warrick k Charlie.

"My se podíváme do Foxova domu," navrhla a Warrick souhlasil.

. . .

Nick si prohlížel videozáznam z domu Matta Foxe zhruba několik hodin zpět a hledal cokoli, co by mu přišlo divné. Pak to uviděl. Nejdřív si toho nevšiml, ale přeci jen na to přišel. Přijelo policejní služební auto. Nic divného. Z něho vystoupil policista, ale pouze jeden.

Policajti vždycky jezdí ve dvou, uvědomil si Nick, a navíc to není on, ale ONA!!!!

"Mám tě," prohodil pro sebe a přiblížil si obraz na obličej policistky. Jenže měl smůlu.

Jako kdyby věděla, že jí budou sledovat kamery, napadlo ho.

"To přeci nemohla vědět," nechtěl věřit Nick.

Viděl, jak prošla okolo několika policejních aut, a zamávala některým policistům. Pak bez jakýchkoli obav zaklepala na dveře domu, počkala, až někdo přijde otevřít a vešla dovnitř.

"To snad není možný. Oni jí tam jen tak pustili?" nevěřil svým očím Nick.

Ani ne za deset minut opět vyšla ven, pozdravila se s policisty, nasedla do auta a zase v klidu odjela. Přitom se ani jednou nepodívala tak, aby jí bylo vidět do tváře. Jediné, co poznal, byly dlouhé hnědé vlasy svázané v copanu.

Jenže dneska jsou příčesky zcela normální věc, zavrhl Nick.

Vytiskl si nějaké screenshoty a šel za Archiem, který zrovna také končil.

"Byli jste úspěšnější?" zeptal se Nick Archieho a Grega.

"Jak se to vezme," začal Archie, "Webba s největší pravděpodobností zabila pokojská."

"Ale," pozvedl obočí Nick.

Archie pustil záznam, kde do výtahu nastoupila stejná žena, kterou před mála okamžiky viděl na svém záznamu Nick, s tím rozdílem, že tady na sobě měla uniformu pokojské. A vozík.

"Tipuju, že pod tím vozíkem s ručníkama má kufr se sniperkou," uvažoval Greg a Nick souhlasil.

Výtah se zastavil a žena vystoupila. Další kamera ji zachytila, jak klepe na dveře pokoje Stephena Webba a Webb jí po několika vteřinách otevírá a pouští dovnitř. Za deset minut ale pokojská opět vyšla ven, zavřela dveře a s vozíkem zase odjela zpět k výtahům a pryč z hotelu Luxor.

"Jak tak koukám, tak máme dvě vraždy v přímém přenosu a ta ženská ví, jak se natočit, abysme jí neviděli do obličeje. U Foxe jí v tom bránil klobouk, v uvozovkách řečeno, tady stačilo dívat se na vozík a je to. Jak asi tak zjistíme její podobu?" uvažoval Nick a Greg se pousmál.

"Přeci jen není úplně dokonalá, jak si asi možná myslí," řekl.

"Jak to?" nechápal Nick a Greg pobídl Archieho, aby mu to ukázal.

"Tady, koukej," natáhl prst k monitoru Archie a najel na požadovaný čas. Opět viděli falešnou pokojskou, tentokrát už bez vozíku a převlíkajíc se do civilních šatů během chůze. A najednou to Archie stopl.

"Tady, vidíš to? Máme ji," oznámil vítězoslavně Archie a obraz zvětšil.

"Perfektní, Archie, moc dobrý," pochválil jej Nick.

Dívali se na půlku obličeje pokojské/policistky/vražedkyně v jedné osobě, jak se dívá před sebe a upravuje si sukni.

"Ale musí se nechat, že vypadá dost dobře, co?" řekl jen tak mimochodem Archie.

Nick se rozesmál, ale souhlasil.

"No nic, začnu kouzlit," raději přešel k jinému tématu Archie. Vystřihl si ze záznamu obličej a vložil ho do jednoho ze svých kouzelných programů. A pak jen čekali. Program si rozložil půlku obličeje na malý kousky a pak pomalu začal skládat druhou půlku obličeje. Program počítal i s tím, že obličej není souměrný a tak druhou půlku udělal trochu jinou, ale přesto stejnou.

"No, tak tohle je vaše vražedkyně," uzavřel svojí práci Archie a podobu vytiskl v několika kopiích.

Greg s Nickem Archieho pochválili za skvělou práci a všem z týmu dali jednu kopii. Charlie si obrázek položila na stůl, protože už byla unavená a těšila se, až jí skončí směna a ona si zaleze do pelíšku.

"Nad čím přemýšlíš?" zeptal se jí Greg, když ji viděl, jak se dívá před sebe a nevnímá okolí.

"Já ani nevim. Nad vším a nad ničím," přiznala Charlie.

"Co kdybysme to tu dneska už zabalili a šli domů, vidím, že jsi unavená," řekl Greg a pohladil jí po vlasech.

"Máme případ," odvětila Charlie.

"Na kterém dělá celé oddělení," ozvalo se za nimi.

"Gile, ty chodíš jak duch," peskovala ho Charlie.

"Běžte domů, unavení tu nebudete nic platní a když se něco stane, dám vám vědět," řekl jim Gil tónem, kterému ani nešlo odporovat. Raději poslechli a odjeli domů.

. . .

"Už je to lepší?"

Přikývla na souhlas a sušila si ručníkem vlasy. Zrovna vylezla ze sprchy, ve které přemýšlela o tom, že vlastně jen o vlásek unikla smrti a to doslova. Kdyby jí neupadla ta vysílačka...

"Co ti je?" zeptal se starostlivě Greg. Poznal, že není úplně v pohodě. Došel k ní a objal ji okolo pasu.

"Co by bylo, jsem v pohodě," zalhala.

"Poznám, když ti něco je, neznáme se první den. Jde o tu přestřelku?"

Podívala se mu do očí a jen kývla hlavou. Pak to na ní všechno dolehlo a rozplakala se. Greg jí konějšil, hladil po vlasech a snažil se jí uklidnit. Charlie pustila ručník a pevně ho objala. Sevřela jeho triko do pěstí a držela jej, až jí zbělely klouby. Políbil ji na tvář a pak na ústa. Charlie mu polibky opětovala a jejich vášeň pro druhého vyplavala na povrch. Oba byli v sedmém nebi a nevnímali okolí, jen přítomnost a vášnivě horké polibky toho druhého.

Greg jí rozvázal pásek u županu a nechal župan volně spadnout na zem. Začal jí líbat na krku a přitom jí hladil její nahé tělo. Charlie mu sundala triko a polibky opětovala. Rozepla mu pásek u kalhot a pak i kalhoty. Podle jeho dechu poznala, že je vzrušený stejně jako ona. Pomalu se začali přesouvat ke posteli a cestou za sebou nechávali kusy jeho oblečení.

. . .

Ráno se probudila v prázdné posteli, ale slyšela, že Greg něco šramotí v kuchyni. Vyklubala se z toho snídaně do postele.

"Ale dokonce i noviny?" smála se a políbila ho. Greg se šel umýt a ona si zatím pročetla noviny. U nabídky realitních kanceláří se zastavila. To dělala vždycky. Dobře se u toho pobavila, hlavně nad cenami nemovitostí, které za to chtěli. A najednou se zarazila.

"To není možný," řekla si pro sebe a inzerát si pečlivě přečetla. Všimla si data, od kterého byl dům nabízen a to jí praštilo do očí. Vylítla z postele ke svým poznámkám a porovnala adresu s adresou v inzerátu.

"GREGU!!!" zakřičela a během několika vteřin se objevil vyděšený Greg.

"Co se děje?"

"Podívej se," řekla mu a podala noviny. Greg pochopil a zůstal zírat s pusou dokořán.

...........................pokračování příště


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se