« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Náročná směna - část první

Máme tu prvního mužského autora povídek. Je jím František Jech. Užijte si to
V Las Vegas se blížil večer a zubař Robby Grant právě vyváděl z ordinace pacienta. " Příště přijďte dřív, pane Allane." Klející pacient zamířil ke dveřím. Grant si s nelibostí všiml, že na poslední chvíli přišel ještě jeden pacient. Mrkl na hodiny a doufal, že už je po šesté. Bylo však teprve třičtvrtě na šest. Potlačil zakletí a vyzval pacienta, aby šel dál. " Já už musím jít, pane Grante. Jdu za sestrou do nemocnice.", ozvala se zdravotní sestra Claire Bellová. "Klidně běžte, Claire. Já to tu zvládnu sám. A pozdravujte sestru." Claire opustila ordinaci.

Zubař Grant ke své spokojenosti zjistil, že pacient má jen malý kaz. Chvátal domů na fotbal a tak prováděl prohlídku ve spěchu. "Dám vám anestetikum na utišení bolesti." Naplnil stříkačku novokainem a přešel k pacientovi. "Pak provedu extrakci zubu. Je to krátký a bezpečný zákrok. Hlavně pak nejmíň dvě hodiny nic nejezte." Než ale pacientovi stačil novokain píchnout, ozval se mu v kapse mobil. " Zatracená práce.", zavrčel Grant. Vzal hovor. "Ano?" "Promiňte, že ruším doktore, ale odtahují vám auto." "Cože?", zavrčel zubař. Neznámý však už zavěsil. Doktor vyhlédl oknem na ulici. Jeho auto bylo skutečně odtahováno policisty. Doktor odložil stříkačku, omluvil se pacientovi a vyběhl na ulici.

"Tak už se nezlobte pane. Šlo o velký omyl.", omluvil se dopravní policista Commons. Grant nad ním jen vztekle mávl rukou a vracel se do ordinace. "Minimálně začátek zápasu už nestihnu.", myslel si v duchu. Vylezl do druhého patra a vběhl do ordinace. "Omlouvám se, pane. Můžeme…" Zarazil se uprostřed věty. Pacient ležel vedle křesla v kaluži krve.

"Doktor Grant dnes končil později. Na klinice byl už jen on a ten mrtvý." Jim Gilovi říkal základní informace. "Ten mrtvý je Peter Mines. Do Las Vegas se přestěhoval před týdnem a našel si práci v obchodu za rohem. Dnes odešel po čtvrté a stěžoval si na bolest zubů. Majitel krámu ho poslal sem." Gil si povšiml injekční stříkačky pod křeslem. " Zubař se ho chystal ošetřit, když mu zazvonil telefon. Někdo mu řekl, že mu odtahují auto. On se podíval oknem a bylo to tak. Tak šel ven. A když se za pět minut vrátil…" "Tak byl pacient mrtev.", doplnil Gil. Zvedl stříkačku. " Je na ní krev." "Zubař mu ji chtěl píchnout, ale nestihl to . Prý ji položil tamhle.", máchl Jim rukou ke stolku vedle křesla." "Podívej na ty zranění na tváři. Dostal pár pěkných ran." Ve dveřích se objevila Cathrine a Sára. Gil se přemístil ke dveřím. "Tenhle případ je jen váš, dámy." "Kam jdeš ty?", zeptala se Cathrine. "Mám případ v centrálním parku. Hodně štěstí, dámy."


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se