« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Zlý sen - část desátá

Lucčin příběh běží do finále
Všichni byli dost vyděšeni, když uviděli, v jakém stavu Greg je. Ale pak si všimli jeho úsměvu a ulevilo se jim. I když zjistili, že úsměv je nejistý. Uviděli Lily, jak sedí na židli a drží Grega za ruku. Bylo na ní vidět, že si toho za posledních 24 hodin hodně užila, ale nedávala to najevo. Všichni se pozdravili a pak Greg rozpačitě řekl:

"Vím, že bych vás měl znát, ale bohužel se nepamatuji."

"To vůbec nevadí. Víme, co se stalo i to, že trpíš amnézií. Pomůžeme ti, aby sis vzpomněl." Řekl Warrick.

Greg se na něj podíval a pak se zeptal:

"Ty jsi Warrick, viď?"

"Jo, to jsem." Odpověděl Warrick překvapeně.

"Máš podobný hlas jako Lily. Vím, že jsi její strýc." Dodal na vysvětlenou.

Warrick jen přikývl.

"Gregu, jak se cítíš?" zeptal se Gil.

"Ten výbuch v laborce nebyl nic, oproti tomuhle." Odpověděl s úsměvem Greg.

Všichni se zasmáli, ale najednou ztichli. Došlo jim, co Greg řekl. I on si to uvědomil.

"Já si vzpomněl. Najednou z ničeho nic." Řekl překvapeně.

"To je fajn, že sis vzpomněl. Jen tak dál." Odpověděl Gil.

"Ty budeš můj šéf, co?" zeptal se znenadání Greg.

Ostatním chvilku trvalo, než jim došlo, že přeskočil z jednoho tématu na jiné.

"Ano, to jsem. Gil Grissom." Řekl Gil.

Greg přikývl. Snažil se na něco dalšího rozpomenout, ale nešlo to.

"Nepřepínej se." Napomenula ho jemně Cate.

Greg se na ni podíval a snažil se, aby si vybavil její jméno. Cate si toho všimla a řekla:

"Jsem Catherine Willowsová."

"A já Sára Sidleová." Doplnila Sára.

Greg chtěl něco poznamenat, když vtom se otevřeli dveře…

V nich se objevil Nick.

"Teda lidi, to mi musí říct sestřičky, že jste tady?" zahlaholil vesele. Pak se rozesmál, když uviděl překvapené obličeje všech přítomných.

"Nicku…" vydechla Cate. "Jak se máš?" zeptala se a přátelsky ho objala.

"Až na hlavu to jde." Odpověděl Nick.

"Ta nikdy nebyla v pořádku, kamaráde." Poznamenal Warrick poťouchle.

Nick přátelsky bouchnul Warricka do zad a pokojem se rozezněl smích. Dokonce i Greg se smál. Sice to nebyl jeho typický smích a bolelo ho z něho celé tělo, ale bylo mu líp.

"Ty jsi Nick, viď?" Zeptal se Greg po chvíli.

"Jo, to jsem." Přikývl Nick. Posadil se ke Gregovi na postel. Přece jen, dnes poprvé vstal z postele.

Všichni mluvili jeden přes druhého a čas od času se pokojem rozlehl veselý smích. Byli rádi, že Nickovi a Gregovi je už líp. Byli by schopni takhle se bavit donekonečna. Jenže pak si všimli, že Nick i Greg jsou unaveni. Hlavně Greg zase vypadal hůř. Byl teprve chvíli vzhůru a tohle ještě bylo na něj moc. Proto se ostatní rozhodli, že je nechají odpočívat a přijdou zase jindy.

Lily vůbec nechtěla Grega opustit, ale ten ji přemluvil, aby se šla domů vyspat. Byla vyčerpaná a ospalá. Lily slíbila Gregovi, že se za ním co nejdřív zastaví. Pak se nechala Warrickem odvést domů. Doma se stačila akorát umýt a pak padla do postele a spala jako zabitá. Nikdy by to nepřiznala, ale bylo toho na ní moc.

···

O dva dny později:

Po třech dnech strávených v nemocnici se Nick vrátil do práce. V nemocnici se nudil, tak byl rád, že tam nemusí zůstat déle. Zato Greg na tom nebyl moc dobře. Zotavování probíhalo pomalu. Nohu, na kterou mu spadl trám, měl nadvakrát zlomenou, takže dostal sádru od kolene až ke kotníku. Modřiny na těle sice už začaly pomalu blednout, ale do jizvy po operaci se mu dostala infekce. A doposud se mu všechno ještě nevybavilo. Byl z toho mrzutý a téměř s nikým nekomunikoval. Lily u něj vysedávala několik hodin denně, ale zlobilo ji, že Greg ztratil svůj optimismus. Gregovo kolegové se u něj stavovali pravidelně. Ale Greg s nimi málokdy hovořil. Uzavřel se do sebe. Byl naštvaný, že je zraněný, že se to hojí pomalu a že nemůže do práce. To vše se odráželo na jeho psychice.

"Takhle to už dál nejde." Prohlásila Cate směrem ke Gilovi, když odcházeli od Grega. Opět s nimi komunikoval jen minimálně.

"Přemýšlím, co bychom mohli udělat. Hlavně mi je líto Lily. Obětavě se o něj stará a on, místo, aby byl rád, pořád se užírá." Odpověděl Gil.

"Taky si myslím, že bychom měli něco udělat. Zatím mě nenapadá co, ale budu nad tím přemýšlet. Řekneme to i ostatním, třeba nám poradí, ne?"

"To je dobrý nápad. Víc hlav, víc ví. Snad na něco přijdeme." Řekl Gil. Bylo na něm vidět, že si o Grega dělá starosti. Tenhle pesimistický Greg nebyl smíšek, jakého znal.

···

Catherine se Sárou, jenž dokončily svůj případ, se přidali k ostatním, aby pomohli najít vraha paní Mendesové. A taky aby našli toho, kdo vyhodil do povětří kůlnu a zranil tak Nicka a Grega.

Na místě výbuchu byla nalezena plastická trhavina Semtex. Stačilo jen pár desítek gramů, aby to vyhodilo dřevěnou kůlnu do vzduchu. Obzvlášť, když v kůlně byla řada kanistrů s palivem pro člun.

Jelikož byl člun zničen, přišli kriminalisté o důkazy. Zbývala jim jen motorová pila a dva řetězy, které zajistil Warrick u pana Wooda. Na téměř novém řetězu byly objeveny stopy krve. Udělali analýzu DNA a zjistili, že krev patří paní Mendesové.

"Gile, krev na pile je shodná s krví paní Mendesové." Oznámil šéfovi Warrick.

"Takže řekneme Jimovi, aby získal zatykač a zajedeme k panu Woodovi." Odpověděl Gil a vzápětí zavolal Bassovi.

"Takže, sejdeme se s Jimem před domem pana Wooda." Řekl Gil, jen co položil telefon. "Jedeš se mnou, Warricku?" zeptal se vzápětí.

"Jo, pojedu moc rád." Odvětil Warrick.

···

Gil s Warrickem dorazili k domu pana Wooda téměř současně s Jimem.

"Mám ten zatykač." Přivítal je Jim.

"Fajn, tak můžeme jít." Zareagoval Gil.

Jim přikývl a zamířil ke dveřím.

"Lasvegaská policie, otevřete!" zabouchal Jim na dveře.

Nic. Tak to zkusil znovu. Ani na třetí pokus nikdo neotevřel. Proto Jim vyrazil dveře. Jen co vstoupil, s kriminalisty v zádech, zjistil, proč nikdo neotvíral. Pan Wood se oběsil.

Jeho tělo se houpalo na laně, které bylo přivázáno na zábradlí od schodiště. Pod nohama měl převrženou stoličku. A vedle, na zemi, byl dopis na rozloučenou. V něm pan Wood vysvětlil, proč zabil paní Mendesovou. Chtěl, aby opustila manžela i dceru a žila s ním. Paní Mendesová to odmítla a proto ji zabil. I když, ze začátku to byla spíše nehoda. Pan Wood ji uhodil a ona upadla na roh stolu. Rozbila si hlavu a byla na místě mrtvá. Pak ji Wood rozřezal, kusy těla zabalil do igelitu a odvezl na člun. S jeho pomocí naházel kusy těla do jezera. Jenže to pořádně nezatížil a trup s hlavou vyplavaly. Nechtěl do vězení, proto se zabil. A bombu do kůlny nastražil také on. Chtěl jen zničit člun. Když se ale ve zprávách objevilo, že výbuch těžce zranil dva kriminalisty, zhroutil se. Nevydržel to a oběsil se.

"No, tak bych řekl, že je případ uzavřen." Řekl Warrick, když si přečetl dopis.

"Ano, případ je uzavřen." Souhlasil Gil.

Ještě s Warrickem prohledali místo činu, aby se ujistili, že šlo opravdu o sebevraždu a pak nechali odvést tělo na pitvu. Potom oba nasedli do služebního auta a odjeli na ústředí.

···

Jen co dorazili na ústředí, svolal Gil své kolegy na poradu.

"Případ byl uzavřen. Pan Wood, jenž se oběsil, v dopise na rozloučenou přiznal, že zabil paní Mendesovou. Popsal tam, jak se to stalo a jeho výpověď se shoduje s našimi důkazy. Před chviličkou jsem mluvil s Albertem a ten potvrdil, že šlo skutečně o sebevraždu." Vysvětlil Gil.

"A co ta kůlna?" zeptal se Nick.

"Tu měl taky na svědomí. Podle dopisu chtěl jen zničit člun. Nepočítal s tím, že to tebe a Grega zasype a zraní."

"No, tak aspoň vím, kdo to způsobil." Řekl Nick.

Ještě chvíli se bavili o případu, ale pak se rozešli domů. Měli za sebou spoustu přesčasů, tak byli rádi, že jednou skončili včas a můžou se vyspat.

···

Po týdnu:

Greg strávil v nemocnici téměř čtrnáct dní, takže byl moc rád, že ho konečně propustí. Když za ním přišla Lily na návštěvu, byl už sbalený a připravený k odchodu.

"Co se děje?" zeptala se Lily.

"Konečně odsud vypadnu." Usmál se na ni Greg.

Lily si všimla, že se usmívá jako dřív. Doufala, že bude brzy jako dřív.

"Takže si tě můžu odvést domů?" zeptala se.

"No jasně. Ale nejprve bych se chtěl stavit za kolegy. Mám jim toho hodně co říct. A hlavně se jim chci omluvit za své chování." Řekl Greg. "A tobě taky." Dodal vzápětí. Sevřel Lily v náručí a dlouze ji políbil.

"Co noha? Jak dlouho ještě budeš mít sádru?" chtěla vědět Lily.

"Ještě hodně dlouho. Budu se muset naučit chodit pomocí těch krámů." Ukázal Greg se smíchem na berle. Pak si je vzal do rukou a cvičně se prošel po pokoji.

"No, docela to jde." Připustil posléze.

"Jsi připraven?" ptala se Lily.

"Jo, můžeme vyrazit." Souhlasil Greg.

Potom oba vyšli z pokoje a zamířili ven z nemocnice. Lily pomohla Gregovi do auta, hodila do kufru Gregovo tašku s berlemi a usedla za volant. Pak zamířila rovnou do sídla lasvegaské kriminálky.

···

Kriminalisté se právě sešli na poradě, když v tom někdo zaklepal na dveře. Pak se dveře rozletěli a dovnitř vpochodoval Greg, podpírající se berlemi a se širokým úsměvem na tváři.

"Ahoj lidi." Zahlaholil.

Kolegové byli překvapeni a chvíli se nezmohli ani na slovo. První se vzpamatoval Nick.

"Nazdar kamaráde, tak už tě taky propustili?"

"No jéje, otravnějšího pacienta tam asi ještě neměli." Usmál se Greg.

V té chvíli si Warrick všiml, že do místnosti tiše vstoupila Lily.

"Tess." Vydechl. Postřehl, že je pohublá, bledá a unavená. Přišel k ní a objal ji. "Rád tě vidím."

"Já tebe taky Warricku." Odpověděla tiše.

"Klobouk dolů, Lily." Řekla obdivně Sára. "Chodit do práce, starat se o domácnost a ještě trávit několik hodin u Grega. Obdivuju tě."

"To nic není." Zamumlala Lily a rozpačitě se usmála.

"Přátelé, chtěl bych vám něco říct." Strhl na sebe pozornost Greg. "Chtěl bych se vám všem omluvit za to, jak jsem se choval. Děkuju vám, že jste měli se mnou svatou trpělivost. Choval jsem se příšerně, ale už je to za mnou."

Nick ho přátelsky poplácal po zádech a řekl: "Aspoň, že jsi to uznal. A až ti sundají sádru, budeš nosit Lily na rukou, protože ona si to zaslouží."

"Jo, tak to ti můžu slíbit." Usmál se Greg.

Ještě chvíli si povídali, pak se Greg a Lily rozloučili a odešli.

"No, jsem moc ráda, že je Greg v pořádku." Řekla Cate.

"Jo, to já taky." Přidal se Gil.

Všichni byli moc rádi, že se jejich vysmátému smíškovi vrátil smysl pro humor. A byli šťastní, že bude v naprostém pořádu.

THE END
31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:
  • 06.06. 10:05, LilyTaylor

    teda...moc hezký, od začátku dokonce. páni...tedam takhle přizabít Grega, to by mě ve snu nenepadlo.ale je to fakt hezký. byla jsem z toho celá vyklepaná a přečetla jsem to na jeden zátah.četla jsem to totiž od první části najednou, objevila jsem to až teď. bylo mi ho chudáka hrozně líto. A Lily taky. fakt jí obdivuju. má Grega asi hodně hodně ráda, žejo?je skvělá, fandím jí, a jen piš další povídky s ní, už se moc těším:-)


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se