« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Náročná směna - část třetí

Třetí část od Franty
"Něco jsem zjistil.", oznámil Brass Cathrine a Sáře. Odvedl je do druhého patra kliniky. Dovedl je do vypáčených dveří ordinace dr. Keena. "Tady se pachatel schovával a čekal na vhodnou chvíli.", konstatovala Cathrine. "Keen je už dva týdny na Bahamách. Vlézt sem mohl kdokoliv.", poznamenal Brass. " To by ale musel vědět o tom, že sem Mines dnes půjde.", namítla Sára. "Třeba ho sledoval." Brass vytočil číslo na mobilu. "Pošlu někoho za vedoucím obchodu. Ten mu Granta doporučil. Třeba u toho bylo víc lidí." " Prohlédnem to tu." Cathrine se Sárou se vydali do ordinace.

Warrick se mezitím připojil k akci v parku. Kriminalisté zajistili zatím sedumadvacet nábojů. Testy na třech z nich odhalili krev. Vartan vyslechl návštěvníky parku, policisty Frominskyho a Johnsona a přeživšího lupiče. " Ti lupiči vystříleli míň střel, než policie.", oznámil Gilovi. "Pořád nám chybí asi dvacet nábojů. Teďuž je nenajdeme. Budem pokračovat ráno." "Máme přehled o lidech v parku?", zeptal se Warrick. "Celkem dvanáct lidí. Dva z nich mrtví, čtyři zranění. Několik z nich nám řeklo, že policie bezohledně pálila bez ohledu na ně." Podíval se na soupis lidí. " Starej párek důchodců, dvě matky s dítětem, kluk na skejtu, mladej párek milenců, ta běžkyně, bezdomovec a úředník, co se vracel z práce." " Víme už něco o těch dvouch lupičích?", zeptal se Nick. "Oba měli doklady u sebe. Ten mrtvej byl Zake Hune, druhej Pete Collins. Před týdnem je vyrazili z učňáku naproti v ulici. Špatná kázeň a chodili do školy ožralí nebo zhulený. Kousek od obchodu se našlo Huneovo auto." "Chystali velkou ránu.", podotkl uznale Nick. "Ale někdo jim ji překazil.", namítl Gil. "Kde asi vzali zbraně?", přemýšlel Warrick. Na tuhle otázku zatím neznali odpověď.

Druhý den ráno se Cathrine se Sárou zastavili u Grega v laboratoři. " Moc vás nepotěším, dámy. Ta DNA není v databázi. Ani tam není žádná shoda s jinou. Ale mám něco jiného." Zašermoval jim před obličejem s pytlíkem věcí, které vrah nechal v ordinaci dr. Keena. " Jsou tam kousky bavlněných vláken." " To nám moc nepomůže.", konstatovala Sára. " Nic lepšího nemám. Snad vám ta informace prospěje." Na odchodu z laborky potkaly Brasse. " Majitel obchodu tvrdí, že to mohli slyšet úplně všichni zaměstnanci. Ale mám něco jiného. Mines seděl za pašování koksu a postřelení drogového dealera Nolana. Celkem deset let. V Hampsvillské věznici. Nikdy se nepřiznal, ale trval na své nevině." " Jaké proti němu byly důkazy?", zeptala se Cathrine. "Ten koks se našel ve voze z půjčovny, který měl naposledy půjčený Mines. Střílet na Nolana ho viděl nějakej student. Rick Jefferson." Cathrine se podívala do spisu. " Chorobný gambler? Jak mohl být korunním svědkem? Takovému člověku se nedá věřit." " Taky se mi zdá.", přikývl Jim. " Proces byl proveden velmi rychle. Vyšetřoval to detektiv Phil Trent. Ten zemřel asi před dvěma lety při jedné přestřelce. Ten gambler spáchal půl roku po soudu sebevraždu. Soudce Cotton Weary je dnes už v důchodu. A majitel půjčovny aut Michael Scofield je už pět let v seznamech nezvěstných." "Celý je to divný.", poznamenala Sára. " Ty důkazy jsou nejednoznačný. Ten koks byl v kufru u rezervy. Tam mohl být už kdovíjak dlouho. K tomu ten nevěrohodný svědek… Co když byl Mines nevinný?" " Třeba právě proto musel Mines zemřít.", prohodila Cathrine. "Rozlouskl jsem číslo toho mobilu, který se ozval Grantovi. Jeho majitel je Harry Cortis. Před týdnem mu ho prý ukradli.", vrazil na chodbu Archie. "Cortis pracuje jako dodavatel pro ten Minesův obchod. Asi nebude ke škodě prohodit s ním pár slov." Brass a obě kriminalistky zamířily k východu. " Děkuju, Archie.", zamumlal si pro sebe Archie. Pak se vrátil do laborky.


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se