« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Náročná směna - část čtvrtá

Čtvrtá část od Franty...teda ten se rozjel co?
Gil, Nick a Warrick se druhý den vydali do parku zajistit zbylé náboje z přestřelky. Vartan si mezitím prověřil i policistu Johnsona. Prohlídka místa činu se protáhla až do pozdního odpoledne, kdy kriminalisté zajistili poslední z dvaapadesáti střel. Krevní stopy byly na osmi z nich. Gil si chtěl zrekapitulovat průběh činu. "Vystřeleno bylo padesát dva střel. Čtyři ze zbraně zadrženého Collinse, šest ze zbraně mrtvého Hunea, osmnáct ze zbraně policisty Frominskyho, zbylých dvacet čtyři ze zbraně policisty Johnsona." "Trochu nepoměr, co?", poznamenal jedovatě Nick. "Podle Frominskyho výpovědi Johnson viděl lupiče rozbíjet okno obchodu. Pod oknem se našla baseballová pálka s otisky Collinse." Vartan vytáhl zápisník. " Oba se v tu chvíli vraceli ze čtvrté ulice. Usměrnili tam v obchodě výtržníka." Warrick pokračoval ve výkladu. " Policie vystoupila z vozu. Lupiči si jich všimli a v tu chvíli sáhl Hune po zbrani. Střela trefila okénko policejního vozu. Zbraň vytáhl Collins i oba policisté. Lupiči běželi do parku, poldové v patách za nimi. Cestou po sobě stříleli." " Teď přejdeme k důležitým kulkám." Gil položil na stůl mapu parku se zakreslenou polohou návštěvníků, policistů i lupičů. " Většina kulek se našla v kmenech stromů, pár v domech kolem obchodu, jedna v policejním voze, dvě v pouliční lampě. Osm z nich zasáhlo člověka." " Kulka v rameni policisty Frominskyho byla vypálena z Huneovy zbraně. V těle Hunea byla kulka ze zbraně policisty Johnsona. Zbývá šest střel. Ty se ještě analyzují." Vartan pak vytáhl Johnsonův spis. " Ten chlap byl asi před rokem obviněn z přijmutí úplatku. Před půl rokem prý vymlátil z jednoho podezřelého brutálně doznání k vraždě. Nikdy se mu ovšem nic nepodařilo prokázat." " Zajímavé.", poznamenal Gil.

Brass s Cathrine a Sárou vyslechl majitele mobilu Cortise. Ten tvrdil, že mu mobil zmizel pár hodin před vraždou, na dobu vraždy měl ovšem neotřesitelné alibi. Kromě toho u něj scházel sebemenší náznak motivu. Brass pak znovu mluvil s majitelem obchodu. " Neměl tu Mines s někým spory?" " O tom bych musel něco vědět.", odmítl teorii majitel obchodu Robert Dickson. " Byl tu týden, vedl si dobře." " Tohle měl v pracovní skříňce.", přihnala se ze zadní části obchodu Sára. " Soukromá detektivní kancelář Grums. Na co ji asi potřeboval?" " Zajedeme se zeptat.", navrhla Cathrine. Kriminalistky opustily obchod, zatímco Brass pokračoval ve výslechu Dicksona. " Byl tady v době, kdy jste doporučoval Minesovi Granta kromě zaměstnanců ještě někdo?" Dickson úporně přemýšlel. " Dva stálí zákazníci - Tom Ricks a Betty Vinnsonová, a náš dodavatel mražených výrobků Ron Bell." " To jste nám mohl říct dřív.", zavrčel Brass. " Předtím jste se neptali.", bránil se Dickson. " Na každý pád je musíme vyslechnout."

Ve večerních novinách se objevila zpráva o nezodpovědné akci policie, která zavinila smrt tří lidí. Na Gila byl vyvíjen tlak, aby rychle přinesl důkazy, očisťující policii. Bobby mezitím identifikoval zbraně, ze kterých vyšlo oněch šest kulek. Čtyři patřily policii, zatímco lupičům jen dvě. Greg právě analyzoval krev na nich. "Výsledky budou až zítra ráno.", zněla jeho prostá odpověď.

Cathrine se Sárou navštívili v doprovodu detektiva Verita kancelář soukromého detektiva Grumse. Grums byl obtloustlý padesátník, který rozhodně nevypadal na obávaného lovce zločinců. Ale zdání klamalo. Grums patřil k nejlepším soukromým detektivům ve Vegas, případy řešil svou vysokou chytrostí a ne tělesnou silou. Navíc měl talent všímat si i těch nejtintěrnějších maličkostí.


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se