« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Náročná směna - část pátá

Pátá část od Franty...ten se nám teda rozjel
Brass si mezitím chtěl ujasnit časovou nesrovnalost v Cortisově výpovědi. Podle záznamů policie nahlásil ztrátu mobilu týden před vraždou, Cortis sám tvrdil, že mobil zmizel v den vraždy. Nakonec vyšlo najevo, že Cortis mobil ztratil skutečně před týdnem, ale v den vraždy ho našel založený v autě a o pár hodin později mu opět zmizel. Tenhle příběh byl tak neskutečný, že Brass věřil v jeho pravdivost. Spíš věřil tomu, že pachatel chtěl tímhle způsobem na Cortise vrhnout podezření. Každopádně musel pocházet z jeho okolí.

" Pan Mines za mnou přišel před několika dny.", začal s výpovědí Grums. "Kdysi byl obviněn z pokusu o vraždu a pašování drog. Mám důkazy o tom, že proces byl zmanipulován." Vytáhl tlustý spis a podal Cathrine fotku. " Střední škola v Chicagu. Ročník 1974. Fotbalové družstvo. Kapitán týmu Michael Scofield." Cathrine přejela očima seznam hráčů. " Hele, je tu uveden i Phil Trent.", ukázala Sára. " Asi dva roky spolu chodili na střední, dokud Trent nevyletěl kvůli špatným známkám. A ten soudce byl taky jejich dobrý známý." Podal kriminalistkám další fotku. Byla na ní oslava vítězného zápasu, na které trůnila trojice Scofield-Trent-Weary. " Pár dní před soudem poslal Scofield na účet toho Jeffersona pár tisíc dolarů." "Že by úplatek za křivé svědectví?", zeptala se Sára. "Pokládám to za jisté.", sdělil Grums. " Dva kámoši ze střední. Ten soudce bydlel ve stejné ulici jako oni a udržovali přátelské styky. Ani jeden z nich nemá valnou pověst." Vytáhl další list. " Scofield vyšetřován pro obchod s náhradními díly, Trent obviněn z policejní šikany, Weary prý několikrát vzal úplatek. Nikomu z nich se nikdy nic nedokázalo." " Ale proč to všechno?", nechápala Cathrine. " Majitel té půjčovny měl syna Jacka. Půl roku po soudu ho sebrali za obchod s koksem. Den nato utekl z vězení. Od té doby po něm není ani vidu, ani slechu." " A vy si myslíte, že mohl s koksem obchodovat už půl roku předtím a že ten koks ve voze patřil jemu?", domyslela si Sára. " Do toho vozu ho klidně mohl strčit on. V té půjčovně byl pečenej vařenej. Půjčil si tam pár aut." "Moc hezké.", podotkla Cathrine. " Ten koks našel policista, který si to auto chtěl půjčit, že? Když se koks našel, tak Scofielda napadlo, že patří synovi. Tak to hodil na Minese. Policii i soud měl na své straně. A zaplatil si korunního svědka. To znamená, že Jack nejspíš postřelil toho Nolana." " Tyhle důkazy jsem nenasbíral já.", dokončil povídání Grums. " Ale můj kolega, soukromý detektiv Pane z Chicaga. Ten přišel nato, že Jack Scofield patrně žije pod cizím jménem zde v Las Vegas. Tak se sem Mines přistěhoval a spojil se se mnou. Tyhle důkazy mi Pane poslal mailem. Vypadá to, že mladý Scofield má prsty i ve zmizení svého otce a zastřelení Trenta." "Děkujeme za informace.", podotkla na odchodu Sára. Cathrine si od Grumse vzala inkriminovaný spis.

Druhý den Greg dokončil analýzu krevních stop na kulkách. " Teď už můžeme určit dráhy střel a fatálnost zásahů.", usmál se spokojeně. " První kulka patří policistu Frominskému. Na kulce je krev důchodce Ascoba. Ten byl střelen do nohy. Tahle kulka nezabíjela.", poznamenal Nick. " Druhá kulka patří Collinsovi. Zasáhla břicho skejťáka Dolbyho. Ten je mrtvý.", řekl Warrick. " Podle zprávy doktora Robbinse Dolbyho zabila střela do krku.", zamítl Gil. " A ta patří policistovi Johnsonovi.", oznámil Greg. " Bobby tu kulku prohlédl, jestli není odražená. Není." "Kulka čtyři a pět zasáhli několik cílů. Jedna patří Huneovi a je jednoznačně odražená. Je na ní krev Roberta Bulla, toho bezdomovce. Ten má pouze malé škrábnutí na boku. Kulka pak zasáhla záda běžkyně Adamsové.", podotkl Nick. "Druhá patří Johnsonovi. Ta zasáhla hrudník Adamsové, prostřelila jej a vyšla zády ven. Pak trefila do boku úředníka Thomase Wrenta." " Poslední kulka patří Frominskému. Je odražená a lehce škrábla na čele mladou Elaine Brooksovou.", dokončil Warrick. " Dá se určit, která z těch dvou kulek byla pro Adamsovou smrtelná?", zeptal se Greg. " Fatální byly obě. Bohužel nevíme, kdo z těch dvou ji střelil dřív. Ten, kdo ji trefil první, ji má na svědomí.", řekl hořce Gil. " S Johnsonem si musíme promluvit.", řekl Vartan. " Frominsky dostane maximálně napomenutí, nic závažného nespáchal."


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se