« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Náročná směna - část sedmá

Sedmička od Franty
Brass si nechal Bella pozvat k výslechu. Nechal mu sejmout otisky prstů a pak ho podrobil důkladnému výslechu. Bell tvrdil, že byl večer doma a koukal na televizi, svědka však nato neměl. Kriminalisté měli povolení prohledat Bellův dům i auto. V domě nic zajímavého nenašli, zato v kufru jeho auta, starého mustanga, našli stopy krve, která šla hned na rozbor. Vrahem Minese však Bell nebyl; ani po povolené prohlídce celého těla se na něm nenašlo žádné zranění od injekční stříkačky, také se u něj doma nenašel žádný oblek s bavlněnou látkou, odpovídající té, kterou vrah nechal v ordinaci. Kriminalisté věděli téměř jistě, že vlákna jsou vrahova, protože ordinace dr. Keena byla v poslední den před dovolenou důkladně uklizena. Zatím proti Bellovi nic konkrétního nebylo, čekalo se na porovnání otisků a analýzu krve.

Po rekonstrukci stop v parku zbývalo kriminalistům už jen jediné: usvědčit Johnsona. Gil, Nick a Warrick přihlíželi Vartanovu výslechu Johnsona, který obvinění kategoricky popíral. Nejprve popíral, že s mrtvými měl spor, svědectví barmana ho však usvědčilo. Pak vyrukoval s tím, že lupiče nepoznal, což vzápětí sám bagatelizoval. Na otázku, kolik po Hunovi vypálil kulek, tvrdil, že po něm vystřelil jednou, což byla další lež. Nakonec zůstal u výpovědi, že už odzbrojený Hune mu vytrhl zbraň a on ho v sebeobraně zabil více střelami. " Takový kecy.", zavrčel Nick za sklem. " Koukejte, jak se vzteká. Ten chlap se prostě neumí ovládat. Snad si nemyslí, že mu na tuhle pohádku někdo skočí?" " Vedení bude chtít tuhle verzi potvrdit. Někdo z nás by měl zajistit otisky na Johnsonově služební zbrani.", mínil Gil. " Udělám to.", řekl Warrick a zamířil do úschovny důkazů.

Druhý den Cathrine se Sárou po příchodu do práce nejprve navštívili Grega v laborce. " Mám pro vás analýzu té krve. Není v databázi. Ale je tam někdo, kdo má 7 stejných alel." Na obrazovce počítače naskočila fotka Rona Bella. " Pan Ron Bell alias Jack Scofield. Otisky nelžou." " Takže ta krev zřejmě patří staršímu Scofieldovi.", konstatovala Cathrine. " A ten Bellův vůz pocházel původně z té Scofieldovy půjčovny. Byl vyřazen asi před rokem z nabídky půjčovaných vozů. Majitel to tam modernizoval, vyřadil pár starých aut a pár nových koupil. Ty starý se prodali za menší cenu, Bell o tom má doma doklady.", vstoupil do laborky Brass, který zaslechl poslední slova. " A tím to nekončí.", mluvil dál Greg. "Scofieldovy otisky se našly i na mobilu pana Cortise." " Ti chlapi spolu pracují. Scofield určitě věděl, kam si Cortis schovává mobil a tak mu ho sebral a pak zas vrátil a znovu sebral. Chtěl na něj tak vrhnout podezření.", domýšlela Sára. "Scofield se dozvěděl o návratu Minese i o tom, že se snaží dokázat svou nevinu. Musel ho zlikvidovat. Asi to chtěl provést jinak ( těžko říct jak, ale musel v tom jeho původním plánu hrát rovněž svou úlohu mobil), ale náhodou zaslechl to o tom zubaři. A dostal nápad.", dedukovala Cathrine. " Od manželky věděl o tom , jak to v ordinaci chodí. Věděl, že tenhle týden končí Grant později, že je Keen na dovolené, i že jeho žena odejde z ordinace dřív, aby navštívila sestru.", pokračoval Brass. " Bell zavolal na policii a nahlásil Grantovo auto jako kradené. A jakmile Grant opustil kliniku, tak to měl Mines spočítané." " Ale nebyl to Bell, kdo zabil Minese. Jeho DNA je v databázi na rozdíl od našeho vraha.", připomněl Greg. " Někoho si najal. Scofield to vymyslel.", řekla Sára. " Ale kdo to provedl?"


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se