« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Náročná směna - část osmá

Osmička od Franty
Kapitán Brass prováděl další výslech Bella. Hned v úvodu mu naservíroval zprávu o otiscích prstů. " Klidně si dál předstírejte, že jste Ron Bell. My víme svý. Mám na vás plno otázek. Takže pro začátek třeba….Proč jste zabil svého otce?" Bell naštvaně vzhlédl. Jeho právník Lose se ujal slova. " Nemáte důkazy, které by poukazovaly na vraždu. Mrtvola Michaela Scofielda, pokud je vůbec mrtvý, se nikdy nenašla. Ten vůz byl z půjčovny, ta krev se tam mohla dostat kdykoli a od kohokoliv." " Zabil jste ho proto, že nezabránil vašemu uvěznění? Chránil vás, jak mohl. Dokonce našel způsob, jak hodit vaše zločiny na jiného. Konkrétně na Petera Minese.", Brass nebral právníka na vědomí. " Vy jste pašoval koks v bandě Jacka Springera. Potvrdil tehdy po svém zatčení, že jste koks schovával v autech z půjčovny vašeho otce. Taky víme, že Nolan byl vedoucím konkurenčního gangu." Bell stále mlčel jako zařezaný. " Taky jste ukradl mobil Harryho Cortise a z něj jste volal na policii. Na mobilu byly vaše otisky." " Pan Cortis je spolupracovník mého mandanta. Můj mandant jistě někdy použil jeho mobil. Na jeho mobilu by se při hledání otisků jistě našel nějaký od pana Cortise." Lose se zvedl. " Pokud je to vše, rád bych skončil." Brass pokývl hlavou.

Warrick sejmul otisky ze zbraně policisty Johnsona. " Na zbrani se kromě otisků prstů pana Johnsona našly dva částečné otisky Hunea. Podle mého soudu se mu skutečně pokusil sebrat zbraň, ale skončilo to jen u pokusu. To Johnsona asi naštvalo a možná proto začal tak zběsile střílet.", oznámil Warrick svou hypotézu. " Tak to asi bylo, ale ten otisk vedení použije ve prospěch Johnsona.", byl pesimistický Gil. " Teď zůstane ve vězení. Vy jste důkazy shromáždily. Teď je řada na soudu.", zakončil rozpravu Vartan a zamířil pryč. " Myslíš, že ho osvobodí?", zeptal se Nick. " Doufám, že ne. Takový chlap nemá u policie co dělat."

" Ten Bell se zasekl.", oznámil Brass oběma kriminalistkám. " Nemáme proti němu nic průkazného, nic, co by ho spojovalo s vraždou, možná s vraždami. " Vezměme to logicky.", začala Sára. "Jak se ten chlap tak rychle dozvěděl o Minesově příjezdu? Ten mobil Cortisovi zmizel týden před vraždou, pár hodin potom, co se nastěhoval." " Třeba mu dal echo někdo z Chicaga.", navrhla Cathrine. " Ten chlap tu začal žít nový život. O tom sotva někdo věděl.", pochyboval Jim. " A co třeba někdo z bývalých kumpánů Scofielda? Nebo ten soukromý detektiv, co si ho Mines najal v Chicagu? Nic o něm nevíme.", dedukovala Sára. " Začnem s vězni z toho Springerova gangu."

Kriminalistky projely seznam členů Springerova zločineckého gangu. Z vězení byli už venku pouze dva. Jeden z nich žije v Marylandu, druhý pár dní po propuštění zemřel. Pane měl bezúhonnou pověst a v době vraždy byl jednoznačně v Chicagu. Pak ale kriminalistky zjistily, že podezřelý z členství v této bandě byl i bývalý zaměstnanec půjčovny aut Michaela Scofielda Watson. Ten nyní žije v Las Vegas a obchoduje s realitami. A co je zvlášť zajímavé, tak prodával dům jak Bellovým, tak Peteru Minesovi. Protože mu nebyl prokázán žádný trestný čin, tak nebyla jeho DNA v databázi. Brass se s povolením vydal k němu domů a na první pohled mu bylo jasné, že našel toho pravého. Watson měl na tváři podlouhlou řeznou ránu, zakrytou náplastí, pravděpodobně od poranění injekční stříkačkou . V šatníku měl několik svetrů, jejichž vlákna se teď budou analyzovat.


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se