« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Zkouška dospělosti - část první

Tak a máme tu nového člena mezi spisovateli. Je to Netri.

Po vzorů jiných jsem se rozhodla taky něco napsat. Možná vám to bude hodně připomínat povídku "Nová tvář" od Pet'ulky. Hlavně první kapitolka je tomu hodně, ale opravdu hodně podobná a tím se Pet'ulce hodně omlouvám. Nemohla jsem vymyslet žádný jiný začátek. Doufám že to nebude vadit. Slibuji, že další kapitolky budou opravdu jiné...

Jo a ještě jedna věc. Nikdy jsem nebyla dobrá na vymýšlení názvů. Prosím...napište mi do komentářů nějakej návrh názvu. Prosím... Tak a ted' už směle do toho...

"Miku, jsi si jistej, že tady nikdo nehlídá?" tmavovlasý, asi patnáctiletý chlapec se rozhlížel kolem sebe. Jeho oči se už přizpůsobili tmě a tak viděl dobře jak svého kamaráda, tak i bránu přes kterou chtěli oba kluci přelézt.

"Nebud' srab Jasone. Pokud chceme do týmu musíme jit na to hřiště a přidělat ten transparent. A to nemůžeme udělat nikdy jindy než v noci. Tak už polez" řekl druhý chlapec a aby si dokázal že se nebojí, začal na bránu vylézat. Nebyl ani v půlce když se se skřípáním začala jeho překážka otevírat.

Mike z ní rychle seskočil.

"Ono bylo otevřeno. Páni Jasone, někdo nám strašně pomoh. Tak pojd' a neklepej se pořád jako osika." chytil Mike svého vystrašeného kamaráda a téměř ho dotáhl na školní hříště.

O pět minut později nebyl vystrašený jenom Jason. Oba patnáctiletí studenti, kteří svůj noční výlet považovali za legraci našli tělo mrtvé dívky.

* * * * * *

Na místo činu přijelo auto kriminalistů.

"Ahoj Jime. Co tady máme?" zeptala se hnědovlasá Sára Sidleová cestou k mrtvé. Detektiv Jim Brass seznámil Sáru a jejího kolegu Nicka Stokese s podrobnostmi o vraždě. "Mrtvá se jmenovala Katia Lenossová, 18 let. Chodila do posledního ročníku na týhle střední. Zítra měla mít maturitní ples. Už tam nepujde." ukončil své povídání Jim, protože došli k tělu mrtvé Katie. Dlouhovlasá blondýnka ležela na zemi v bílých dlouhých šatech potřísěných její krví. " Tahle dívka si před smrtí prošla peklem. Byla brutálně zmlácena a poté uškrcena." přivítal je patolog David.

"Krom toho jsou viditelné známky znásilnění" pokračoval.

"Ani plesu se nedožila." poznamenal Nick a spolu se Sárou začali ohledávat místo činu.

Po dvou hodinách úmorného zkoumání každé šlápoty a odlišnosti měli tyto výsledky. Na hřišti bylo nespočet otisků bot, nejčastěji sporotvních treter. A z tohoto se vycházet opravdu nedalo. Naštěstí neodešli jenom s informaci o mrtvé. Asi pět metrů od těla byla nalezena pozlacená spona do vlasů. Z otisků prstů se zjistí komu patří...

Když Sára s Nickem přijeli do laboratoře už se na ně čekalo. Zbytek týmu seděl v briefingové místnosti a s napjatými tvářemi čekali na poslední dva opozdilce.

"No kde ste? Grissom má pro nás prý nějakou novinku a vy se touláte kdovíkde." Greg byl viditelně nejnapjatější ze všech a dával to dost hlasitě najevo. Sára s Nickem se posadili a začali čekat s ostatními.

Po půl hodince už byl Nick celkem naštvaný.

"Ted' už bychom měli sejmutý otisky z tý spony." řekl právě když do místnosti vešel usmívající se Gil.

"Neboj otisky ti neutečou." řekl Gil. Ostatní seděli jako zařezaní. To bylo snad poprvé co workoholik Gil přiznal, že důkazy opravdu nemají nožičky. Tedy pokud ty důkazy nejsou živými tvory.

"Zavolal jsem vás, protože od dnešního dne k nám do týmu přibude nový člen." těmito slovy si získal pozornost svých podřízených.

"Je to mladá žena, která sice nemá kriminalistiku vystudovanou ale nějaké znalosti má. Přijal jsem ji hlavně pro její obratnost při výslechu." ujasnil ještě Gil a tím, že novým členem bude žena si získal i zbytek pozornosti mužských členů.

"Takže, dovolte abych vám představil slečnu Lilly Rushovou" otevřel Grissom dveře a do místnosti vešla asi třicetiletá blondýna. Dlouhé vlasy měla stažené do drdolu a na chladné, bledé tváři byli rozpoznatelné obavy.


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se