« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Divný případ - část první

Franta napsal další povídku...a opět je to bomba
Na zadním dvoře věznice Fort River zaparkovala dodávka. Řidič Tom Baker mrkl na hodinky a pak sáhl po termosce s kafem. Měl dost času. Asi za půl hodiny vyšla ze zadního traktu věznice šestičlenná skupina. Úplně vpředu šel podmračený čtyřicátník - dozorce Tom Nelson. Odemkl zadní dveře dodávky, vytáhl seznam vězňů a zavelel: " Takže pánové. Všichni víte, jaký výlet vás čeká. Věznice Hampsville, cely smrti. Během následujících dvou týdnů všichni skončíte za své zločiny na elektrickém křesle." Odmlčel se a pak pokračoval. " Hendrix a Tucker si sednou nalevo, Driscoll s Teaguem napravo. A jestli někoho napadne dělat bordel, tak ho s Moodym přiměřeně usměrníme." Vězni mezitím nastoupili do vozu. Nelson si přesedl k nim, zatímco Moody se usadil vepředu vedle Bakera. Ten nastartoval a dodávka zamířila k zadní bráně.

Do cíle cesty zbývalo už jen pár minut. Dodávka právě projížděla liduprázdným úsekem. " Mám pořádnej hlad, šéfe. Nestavíme se cestou zpátky na oběd?", zavolal zepředu Moody. " Na to nemáme čas.", zamítl nápad Nelson. V tom kolem profrčel černý pontiak. " Tohle je moc dobrý auto.", poznamenal Moody. " Ne jako tahle šunka." Vzápětí dodávkou otřásl silný výbuch.

" Auto sjelo z dálnice a narazilo do stromu.", oznámila detektivka Sofia Curtisová. Přešla k značně pochroumanému vraku dodávky. " Vevnitř to vypadá hrozně.", podotkla. Warrick jí musel dát za pravdu. Především osoby přímo u dveří vypadaly strašně. Sára mezitím zkoumala silnici. " Jsou tu části lidského těla.", zamumlala si pro sebe. Pomalu postupovala k vraku auta a sbírala všechny části lidského těla. " Na silnici bylo 23 částí těla, z toho 6 velkých. Pochází z víc lidí.", oznámila kolegům. Warrick si udělal pár fotek vnitřku dodávky. Pak přešel o kus dál k ulomeným dveřím. " Podívejte se dámy. Ožeh dveří je nahoře i dole, ale dole je o dost silnější. Bomba byly umístěna buď na spodku auta nebo kousek nad ním." Sofia vytáhla z kapsy mrtvého dozorce Nelsona zakrvácený seznam vězňů. " Ten úplně vzadu je Rod Hendrix. Ti dva další jsou silně znetvořeni, jejich přesná identifikace zatím není možná. Pak je tu samozřejmě dozorce Nelson. V kabině řidiče byli dva muži - řidič Tom Baker a dozorce James Moody. Baker je mrtvý, Moodyho před chvílí odvezli do nemocnice. Taky na tom není nejlíp. Jeden z vězňů chybí. Vyhlásím po něm pátrání. Má tak dvě hodiny náskok." Sofia zamířila k vozu. Warrick mezitím v trávě objevil pár kousků plastu. " Možná pochází z té bomby." Uložil je do sáčku. Sára se vydal prozkoumat přední část vozu. Nic zajímavého tam ovšem nebylo. Vevnitř auta pak Sára našla blátivé otisky. Zkontrolovala obuv těch pěti nebožtíků, ale nikdo na nich neměl bláto.Sejmula tedy ten otisk. "Šlo o dost velkého člověka. Vlezl sem poté, co auto havarovalo.", zavolala na Warricka. " Chtěl zabít někoho z auta. A po výbuchu se šel přesvědčit, zda jeho cíl zemřel.", dedukoval Warrick. " Pokud ovšem ten otisk nepatří tomu čtvrtému vězni.", namítla Sára. " Našli jsme toho čtvrtého vězně.", vrátila se Sofia. Byl to Jason Teague. Utekl sotva 500 metrů." " Musíme s ním mluvit.", řekla Sára. " To nepůjde.", zavrtěla hlavou Sofia. "Někdo do něj vpálil 3 kulky."

Gil vstoupil do dveří policejní úřadovny. Jim ho už čekal u stolu. Na židli za ním byl zhroucený mladý muž. Gil si ho důkladně prohlédl. Neušlo mu, že má u pusy drobný nános pěny. Opatrně ji setřel. " Ten muž je nějaký Bob Ferment. Policista Carter ho chytil v kradeném autě. Odvedl ho na stanici a během výslechu dostal Ferment záchvat. Carter hned volal sanitku, ale ta už tu nebyla nic platná." Mrtvolu už mezitím začal prohlížet David. " Žádné viditelné poranění. Kdyby nebylo té pěny, tak bych to tipl na infarkt. Takhle to vypadá na jed." Gil vzal ze stolu sklenici, ve které bylo pár kapek vody. " Musíme to otestovat na přítomnost jedu. Ten Ferment z ní nejspíš pil, co?", zeptal se Jima. " Zeptáme se.", řekl lakonicky Jim.

Zatímco Sára s Warrickem zkoumali vybuchlý transport vězňů, Cathrine s Nickem se vydali do věznice Fort River. Nespolupracovali však na stejném případu, alespoň zatím pro tuto možnost nic nesvědčilo. Asi hodinu po odjezdu transportu, došlo na jednom bloku k hromadné vzpouře vězňů. Vzpoura dopadla dost tragicky - zemřelo 6 dozorců a 9 vězňů. Oba kriminalisty už na místě činu čekal detektiv Sam Vega. " Ke vzpouře došlo tady.", ukázal na rozlehlou místnost, kde ležela většina těl. " Tady to začalo. V tu dobu tu bylo asi 15 vězňů a 8 dozorců. Do rozběhlé vzpoury se pak zapojilo asi 20 dalších lidí. Zatím nevíme, kdo dal první ránu." " Primární jsou ti, kteří tu byli při vypuknutí vzpoury.", poznamenal Nick. " Mám jejich seznam.", pokýval hlavou Vega. " Po té rvačce musela zůstat spousta stop.", mínila Cathrine. " Jo. A ty stopy jsou přímo před námi.", ukázal Nick na podlahu místnosti.


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se