« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Zkouška dospělosti - část druhá

Netri poslala druhou část povídky

Druhá kapitolka mé povídky je zde. Jak už někteří odhalili, Lilly Rushová neni moje vymyšlená postava, ale postava převzatá z úspěšného seriálu Odložené případy (Cold case). Doufám, že vám to nevadí, protože mě to maximálně vyhovuje:)))

A už mam asi i název. Napadlo to Tichajdu, které tímto moc děkuju :)

Takže tahle povídka se jmenuje "Zkouška dospělosti"

Hezký čtení...

"Lilly. Tohle jsou tvý noví kolegové. Sára Sidleová, Nick Stokes, Greg Sanders, Catherine Willowsová a Warrick Brown. Ještě k nám patří Sofia Curtisová, ale ta je momentálně nemocná. " ukazoval Gil postupně na každého člena týmu. "Mam ještě nějakou práci. Lilly, ty se přidáš ke Cathryn, Warrickovi a Gregovi, kteří vyšetřují znásilnění čtrnáctileté dívky. Zpět do práce vážení" řekl Gil a opustil místnost. Jakmile za sebou zavřel dveře mohli by lidé v místnosti konkurovat reklamě na ticho.

To přerušila až Cath. "Takže...uh...vítáme vás v týmu slečno Rushová. Doufám že se Vám bude u nás líbit."

Lilly už chtěla něco říct, když se k ní přihnal Greg. "Já jsem Greg Sanders, ale můžete mi řikat jenom Gregu. Jinak, dáte mi své telefonní číslo. Samozřejmě jenom pro pracovní užití." na jeho tváři se však objevil úsměv, který jeho slova zpochybňoval. Cath se Sárou pozvedly obočí a Warrick s Nickem měli co dělat aby se nerozesmáli. Na tváři Lilly Rushové se však neobjevil ani náznak úsměvu. Pořád byla chladná a nepřístupná. Ale promluvila, což byla první pozitivní věc.

" Jestli chcete můžete mi tykat. Jsem Lilly nebo Lill. Záleží na tom jak vám to bude vyhovovat" těmito slovy odstartovala vlnu představování a povolení k tykání.

"Tak už bychom měli jit zase pracovat" navrhla Cath a zvedla se od stolu kde doposud seděla. Všichni souhlasili a tak se rozešli tam kam potřebovali.

"Pojd', seznámíme tě s případem." kývl Greg a už chtěl začít vysvětlovat, když ho přerušil Gil vycházející ze svý kanceláře.

"Změna plánu vážení. Lill si vezmu s sebou na nový případ" oznámil jim a už už se chystal odejít když promluvila nová členka.

"To nebude nutné Gilberte. Ten případ mě zajímá a mám dojem, že ty ten svůj zvládneš sám" překvapila všechny kdo jí slyšel. Cath, Rick a Greg byli nejvíce zaraženi tím, jak Lilly Gila oslovila. Jeho jménem mu říkal málokdo.

A právě o to více je zaskočila reakce jejich šéfa. Ten se usmál a pokýval chápavě hlavou. "Jak chceš. Mam nahlášený případ smrti kousnutím štíra. Myslel jsem, že by tě to mohlo zajímat, ale jak vidím znásilněná nezletilá je pro tebe zajímavější. Tak hezkou zábavu." ještě provokativně zamával a s úsměvem odešel. Nebyla překvapená jenom Lilly.

"Takhle se Grissom nechová snad ani k Sáře a to už je co říct" poznamenal Greg zamyšleně.

"Sára s nim chodí?" pochopila rychle Lilly a svoji otázkou si to jenom ověřila.

"Takže zpět k případu. Ta dívka se jmenuje Melinda Broherová. Pouhých čtrnáct let. Znásilnil ji někdo když byla o víkendu se svými přáteli u rodičů jednoho z těch přátel. Sperma se neshodovalo s žádným mužem, který se v případu vyskytuje. Její kamarádi jsou jenom dívky a sperma Floriana Hesting, otce Beatrici Hestingsové, dívky u který Melinda byla se neshoduje. A Melinda ještě nepromluvila. " vysvětlil v kostce Warrick.

"Ráno za ní chceme zajet a zkusit z ní aspoň něco dostat" pokračovala Cath. Greg se mrknul na hodinky.

"Jsou tři ráno vážení a minimálně do osmi nás k Melindě nepustí. A nic jinýho nemáme. Takže co na chvíli vypnout a jit spát?" všichni se museli usmát. Greg opravdu nebyl workoholik. "Možná máš pravdu. Měl bych se někdy mihnout doma aby Týna vůbec věděla že existuju." souhlasil Warrick a hned Lilly vysvětlil že Týna je jeho manželka.

"Takže okey. Stejně jsme dneska neměli mít směnu. Ale v půl osmý tady v laboratoři." ukončila dohady Cath.

"Tak mi dejte složku toho případu. At' mam aspoň co dělat." požádala Lilly. "Ty nepujdeš domů?" zajímalo Grega. Asi ho už napadali myšlenky typu, že by svoji novou kolegyni někam pozval.

"Ne, nejsem unavená" odpověděla a převzala od Cath složku.

"Já vlastně taky ne. Nechceš zajit někam do baru?" chytil se Greg příležitosti. Asi čekal že Lilly příjme, ale ona ho nepříjemně překvapila.

"Máš pravdu. Nechci." řekla, otočila se na podpatku a odešla. Všichni tři kriminalisti zůstali stát s otevřenými ústy údivem.

"Je namyšlená" konstatoval zdrcený Greg.


31.12.2007 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se