« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Vladislav Beneš

alias Gil Grissom

A po pravdě, sehnat o něm nějaké informace je celkem nadlidský výkon.
Vladislav Beneš se narodil 28.11.1956 v Praze. V roce 1980 absolvoval studia herectví na DAMU.

Vladislav Beneš je především divadelní herec, proto je celkem těžké vidět jej v televizi. Přesto jste ho mohli vídat například v seriálu Sanitka, Chobotnice nebo ve filmech Tchýně a Nenávist. Upozorňuji, že všechny seriály a filmy jsou staršího data. Například film Tchýně je z roku 1986.

Beneš je ale českému divákovi znám především jako vynikající dabér.
Z těch hollywoodských star vybírám několik osobností, například Richard Gere (Pretty Woman), Andy Garcia (Dannyho Parťáci), Pierce Brosnan (James Bond), Jeremy Irons (Eragon- role Broma, Muž se železnou maskou), atd.

A jako vynikající dabér se Česku také představil v "roli" Marva z filmů Sám doma a Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Vzpomínáte na toho dlouhána, který dostal ránu žhavou žehličkou nebo byl sražen k zemi cihlama, které na něj shodil Kevin McCallister? Jo? Tak právě tohohle chlapíka, kterého ztvárnil Daniel Stern, nám nadaboval Vladislav Beneš. Řekli byste to? Já teda ne a dost mě to překvapilo, když jsem se do toho hlasu zaposlouchala. Je to drsnej dabing, ne? Zvlášť jeho křik, ten nemá chybu. Moc se mi to líbí.

Ale fanoušek seriálu Kriminálka Las Vegas Vladislava Beneše zná především jako dabéra Williama Petersena alias Gila Grissoma. Tady je jeho hlas pořád klidný a jen málokdy ho zvýší. A podle Beneše samotného je složitější udržet hlas v klidu, než jej každou chvíli měnit.

Jo a zapomněla jsem na doktora Cartera ze seriálu Pohotovst.

P.S. Obrázek budete mít v Galerii... teda až nějakou najdu.
15.01.2008 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

17 komentářů:
 • 29.08. 16:46, j931@seznam.cz

  Taky jeho hlas zboznuji a ted jej i vidite po boku soudce Barbary.nechapu,ze jeste nebdrzel zadnou cenu za dabing,porad jenom Adamovska,Waletzka,ale co ostatni,Travnicek Alda, Soukup prirodopisne filmy....proc o tom nerozhoduji lide tako jako u slavika..

 • 18.06. 19:02, Jessica

  Nadaboval i Hugh Granta v jeho jediném thrilleru Smrtící léčba. Docela jsem byla překvapená. Ale radši mám, když Hugha dabuje Martin Stránský. :)

 • 20.07. 09:51, václava

  Naprosto skvělý dabing ..Monk!..já ho žeru!!

 • 23.07. 15:26, Aleš

  Nejsem zastánce dabingu u zahraničních filmů ale když jsem slyšel (kdysi) hlas Vladislava Beneše tak se ze mne stal úchyl na hlasy. Má šíleně podmanivý až nakažlivý hlas. Stačí se dívat na filmy s Richardem Gere např. Prety Woman. Na ten film se nedívám ale jen poslouchám.

 • 03.11. 14:29, Růžena Kučerová

  Dobrý den, již delší dobu sleduji telev. seriál Můj přítel Monk. Do této doby jsem nesledovala, kdo koho ve filmech dabuje. Ale Monk je tak citlivě dabován, jeho hlas přesně odpovídá postavě Monka, že snad ani Tony Shelhoub nemůže mluvit lépe. Děkuji. Přeji mnoho krásných rolí. Kučerová

 • 28.01. 15:34, žena

  Nádherný je jako John Munch-Richard Belzer.Taky pan Monk,který se mi ekluje a dívám se na něj jen díky kongeniálnímu dabingu.Ostatně-občas se dívám na televizi jen "ušima",když dabuje Vladislav Beneš.Jeho hlas pomohl už mnoha hercům.Mám jeho hlas a úsměv ráda.

 • 29.09. 16:59, Milča

  Vladislav Beneš má naprosto podmanivý a mužný hlas:), mohla bych ho poslouchat pořád......zbožňuji i reklamy na Gillete, protože ho okamžitě poznám. Má v hlase cosi uklidňujícího, svůdného, jeho hlas budí důvěru a vyzařuje z něj jistota a autorita:).

 • 09.09. 14:20, Sarah

  Ve filmu Collateral při dabovaní Vincenta byl taky dobrej.

 • 07.09. 01:24, Erhina

  ...a co teprve reklama na GILLETTE... :-D No neni to náhodou dobrá shoda? Když jí slyšim, vidím GILLA... Jo a "BENY" hrál loni o vánocích v jedný pohádce krále a Nela Boudová mu hrála královnu. Taky dobrá shoda... jako RICHARD GERE a JULIA ROBERTS... hahaha... Řekla bych, že je v poslední době "BENY" docela v kurzu, něco jako svýho času Pavel Soukup... ale "BENY" je "BOŽŠTĚJŠÍ", no né???

 • 08.07. 14:01, Hannah

  pana Beneše přímo zbožňuji :-) nejen jako herce i jako člověka. A ten jeho hlas - je to šílené - poslouchala bych ho od rána do večera :-) Nikde o něm skoro nic není. Moc lidí ho nezná a to je velká škoda!

 • 12.04. 15:49, Valerie

  Hlas Vladislava Beneše je jedním z nejkrásnějších, který náš dabing má. Ostatně v seriálu Útěk z vězení to byla výborná volba hlasu pro agenta Mahoneho. Ani R. Gere nemohl "vyfasovat" lepšího dabéra, pan Beneš mu dodává kouzlo, které v originále svým - řekla bych příliš vysoko posazeným - hlasem tak trochu postrádá. Zkrátka pan Beneš patří mezi jedničky.

 • 27.03. 23:15, CatherineAdams

  nemůžu si pomoct, ale jeho hlas miluju, má dokonalej odstín hlasu, jeden z nejhezčích, co znám...sem si kvůli němu jednou dokonce pustila prison break, abych ho mohla poslouchat:-D....ne, vláďa a láďa (županič), to sou moje nej hlasy:-D

 • 16.01. 17:31, Katie

  ja som si pred pár dňami všima,že daboval aj Tima Allena v Chundelatém psovi a tiež mi trvalo,kým mi to docvaklo... ale dík za info

 • 15.01. 18:11, Danina

  Marva taky jo? TO bych nikdy neřekla:D:D

 • 15.01. 16:39, Kačenka

  Petra: nemáš za co. Jsem si tak včera řekla, že by nebylo špatný představit taky dabéry postav a pustila jsem se do toho.

 • 15.01. 16:08, Petra

  a to jsem si říkala, jak ho zaručeně všude poznám, a světe div se, nepoznám... Je to skvělej dabér, díky za info

 • 15.01. 15:25, Cinka

  Tak on daboval Marva? Ty jo, toho jsem si nikdy nevšimla. O těch ostaních vím, ale tohle mi nějak uteklo. Díky za info, to si budu pamatovat. :-)


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se