« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Zlata Adamovská

alias Catherine Willowsová
Zlata Adamovská se narodila 9. března 1959 v Praze ve znamení ryb. Po ukončení studia na pražské konzervatoři hostovala v různých pražských divadlech. Manželem Zlaty Adamovské je publicista a spisovatel Radek John, se kterým má dvě děti.

Vystudovala hudebně dramatickou konzervatoř a od roku 1990 je ve stálém angažmá v Divadle Na Vinohradech. Objevila se ve hrách a inscenacích jako například: Brouk v hlavě, Návštěva staré dámy, Křehká rovnováha, Cesta Karla IV. do Francie a zpět, Il stupendo aneb tenor na roztrhání, Donaha! atd.

Její herecká kariéra také není zrovna nejslabší. Vaše maminky, a možná třeba i vy, ji znají z cyklu detektivních epizod režírované Dušanem Kleinem Hříchy pro pátera Knoxe. Hrála také například ve filmu Učitel tance s Martinem Dejdarem, v pohádce Princ a Večernice, Milenci a vrazi atd.

V současné době ji ale můžete vídat na programu TV Nova v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde Zlata ztvárňuje postavu pediatričky doktorky Páleníkové.

Zlata je také výborná dabérka. Její hlas můžeme slýchat ve filmech, kde hraje například Kim Basinger nebo Meryl Streep či Sigourney Weawer.

No a v Kriminálce propůjčila svůj hlas Catherine Willowsové.

P.S. Obrázky opět v Galerii

15.01.2008 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:
  • 15.01. 16:45, Petra

    Zlata Adamovská je fakt dobrá, umí hrát i dabovat, bez ní by v češtině Catherine nebyla Catherine...


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se