« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Simona Postlerová

alias Sofia Curtis
Simona Postlerová je českému divákovi velice známá osobnost. Narodila se 9.11.1964 v Plzni. Je z divadelnické rodiny - její otec byl režisér, matka herečka, bratr je také herec.

Vystudovala gymnázium, potom herectví na DAMU v Praze. Během studií na DAMU hostovala v Národním divadle, kde byla v letech 1987 až 1992 v trvalém angažmá.

V Činoherním klubu hostovala například ve Třetím zvonění, v karlínském divadle si zahrála v muzikálu Chicago, hostovala též v Divadle Ungelt ve hře Perla Hollywoodu a já. Od roku 1992 hraje v Divadle Na Vinohradech například v představeních Donaha!, Brouk v hlavě a Jistě, pane ministře.

V televizi hrála např. v seriálech Hotel Herbich, Ordinace v růžové zahradě, Poslední sezóna, na obrazovce ji mohli diváci vidět i v inscenacích Nezvěstný, Stará láska nerezaví, Osudné dveře nebo Kočky.

Svůj hlas propůjčuje při dabingu například Cate Blanchett (trilogie Pán Prstenů, role elfky Galadriel, či hlavní role ve filmu Královna Alžběta: Zlatý věk).

Seriálovému fanouškovi se její hlas spojí s postavy kapitána - plukovníka Samanthy Carterové z úspěšného amerického sci-fi seriálu Hvězdná brána. Tuto postavu ztvárnila Amanda Tapping.

V Kriminálce Las Vegas si zadabovala roli forenzní kriminalistky, později detektiva oddělení vražd Sofie Curtis.
02.02.2008 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se