« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Nechte maličkých - část první

Tak Cinka nám po delší době poslala další povídku, zde máte první část

Rozhodla jsem se napsat další pokračování s Gregem a Lily. Doufám, že se vám bude líbit.
Jim Brass se pohyboval po místě činu s opatrností, kterou si vypěstoval léty praxe jako detektiv. Místo činu vypadalo příšerně. V malém rodinném domku byli zavražděni čtyři lidé. Manželé a jejich dvě děti. Bylo to opravdu otřesné. Nad mrtvými se skláněla dvojice kriminalistů. Zbytek týmu prohledával dům a zajišťoval důkazy.
„Gile, vyslechl jsem všechny sousedy. Bohužel si nikdo ničeho nevšiml.“ Řekl Jim staršímu muži, který se skláněl nad zavražděnou dívkou. Mohlo jí být nanejvýš patnáct.
„To mě vůbec nepřekvapuje.“ Odpověděl Gil.
Catherine, která ohledávala mrtvého kluka, se zvedla a řekla:
„Napočítala jsem pět bodných ran. Všechny v horní části zad. Vrah k němu přišel zezadu. Ale je zajímavé, že používal dvě různé techniky.“
„To máš pravdu. Dvě oběti ubodal a dvěma podřízl hrdlo. To může svědčit o dvou pachatelích.“ Řekl Gil.
„Nevím, jestli máš pravdu. Třeba by nám s tím trochu pomohl Al.“
„Pokud jsi už s ohledáváním skončila, můžeme nechat převézt oběti k Robbinsovi na patologii.“ Zareagoval Gil.
„Já mám hotovo. Zařídím odvoz. Ty se jdi podívat za ostatníma, jestli něco neobjevili.“ Odpověděla Cate.
Gil přikývl na souhlas a vydal se do dalších místností. Očima bloudil po zařízení domu, ale myšlenkami byl u případu. Kdo mohl zabít celou rodinu tak, aby si toho ostatní členové rodiny nevšimli?Byl vrah někdo ze známých rodiny nebo jen další pomatenec?
Warrick s Nickem prohledávali přízemí. Zajišťovali otisky a zkoumali další věci, které by jim mohli v případu jakkoli pomoci. Gil se u nich při pochůzce domem na chvíli zastavil, ale oni mu zatím nedokázali cokoli říct. Tak se tedy Grissom vypravil do patra, kde zajišťovali místo Sára a Greg. Každý z nich prohledal jeden dětský pokoj a Greg se právě přemístil do ložnice rodičů.
Vstoupil do pokoje, ale hned ve dveřích se zarazil. Vedle manželské postele stála dětská postýlka. Greg se vůbec nechtěl podívat pod zmačkanou deku. Bál se toho, co by mohl spatřit. Zhluboka se nadechl a přistoupil k postýlce. Zvedl deku a… naštěstí tam žádné dítě nebylo. Kde tedy je? Pomyslel si Greg. Najednou ho upoutal zvuk, který se linul ze šatní skříně. Rychlým krokem přešel přes ložnici a otevřel skříň. Odhrnul na stranu oblečení a v rohu u zdi objevil malého, sotva dvouletého chlapečka.
„Ahoj maličký.“ Promluvil na něj tiše Greg. „Už jsi v bezpečí. Všechno bude dobré.“ Chlácholil ho.
Pomalu si klekl na kolena a opatrně chlapce vyndal. Chlapec se Grega pevně chytil a po tvářích mu stékaly slzy. Greg se i s chlapcem postavil a nepřestával ho konejšit. Vyšel na chodbu a všiml si, že se k němu blíží Sára s Gilem.
Sára se s Gilem bavila o případu, ale jen co si všimli Grega, přestali mluvit. Na chvíli se oba zarazili. Pak ale k němu rychle vyrazili.
„Gregu?“ vydechla nevěřícně Sára. „Kde jsi ho našel?“
„Byl schovaný v ložnici ve skříni. Chudák malej.“ Odpověděl Greg a nepřestával chlapce utěšovat.
„Gregu, měl bys s ním rychle sejít dolů. Je tam doktor, kterej by ho měl prohlédnout.“ Řekl Gil.
„Jo, skočím tam. Vemte za mě ložnici.“ Řekl Greg.
Na nic dalšího nečekal a zamířil po schodech dolů. Prošel chodbou a vyšel ven. Ihned zamířil k sanitce a k doktorovi. Vysvětlil mu, co se stalo. Doktor si chtěl chlapce vzít, ale ten se nechtěl od Grega ani hnout. Proto ho musel Greg držet, aby ho doktor mohl vyšetřit. Poté doktor prohlásil:
„Nemá žádná zranění, ale přesto bych si ho rád vzal do nemocnice. Měl by tam zůstat přes noc, protože je v šoku.“
„A co s ním bude pak?“ zeptal se Greg.
„Postará se o něj sociálka. Jelikož je ale takhle malý, asi bude v kojeneckém ústavu. Víc by Vám k tomu řekla sociální pracovnice.“ Vysvětlil doktor.
Greg mlčky přikývl. Bylo mu chlapce moc líto.
„Mohl bych jet do nemocnice s ním?“ zeptal se Greg doktora.
„Ovšem. Asi by to bylo nejlepší řešení. Ten malý se na Vás upnul.“
Greg chtěl odpovědět, ale v tom ho někdo zavolal. Otočil se a uviděl, jak k němu spěchá Cate.
„Gregu, slyšela jsem, co se stalo. Jak je na tom?“
„Fyzicky je v pořádku, ale utrpěl šok. Cath, pojedu s ním do nemocnice. Řekni to prosím Gilovi.“
Cate si Grega zkoumavě prohlédla. Zdálo se jí, že se za tu chvilku změnil. Pak přikývla a řekla:
„Spolehni se.“
Greg se rozloučil a i s malým, kterého pořád držel v náručí, nasedl do sanitky. Ta se vzápětí rozjela.
Catherine se vrátila zpět do domu a řekla Gilovi, že Greg odjel s malým do nemocnice. V tom k nim přišel Nick, v ruce držel důkazní sáček a v něm byl zakrvácený nůž.
„Našel jsem ho v zahradě. Vrah ho zahodil, když utíkal zadními vrátky.“
„Takže máme vražednou zbraň. To by nám mohlo pomoct.“ Poznamenala Cath.
Poté se ještě všichni rozhlédli po domě a zahradě, aby se ujistili, že nic nepřehlédli. Když vše zajistili, Sára zabalila Gregův služební kufřík a i se svým se vydala za ostatními. Ti mezitím nasedli do dvou služebních aut. Pak se i se Sárou vydali na ústředí.
···
Greg seděl u postýlky, kam po druhém, důkladnějším prohlédnutí, chlapce uložili. Nezjistili na něm žádné fyzické zranění. Greg pozoroval chlapce, jak spí a přemýšlel, co ho čeká. Najednou mu zazvonil telefon. Ihned ho zvedl a vyšel na chodbu, aby malého neprobudil. Volal Gil a ptal se, co a jak. Greg mu vše vysvětlil a poprosil Gila, aby mohl s chlapcem zůstat přes noc. To Gila trochu zarazilo, ale nakonec souhlasil. Ještě než Gil zavěsil, prozradil Gregovi, že zjistil chlapcovo jméno. Jamie.
Potom Greg zavolal Lily, své přítelkyni.
„Lily, jsem v nemocnici. Byla zavražděna celá rodina a přežil to jen dvouletý chlapeček. Našel jsem ho schovaného ve skříni. Naštěstí mu nic není. Aspoň po fyzické stránce. Ale doktor ho vzal pro jistotu na pozorování do nemocnice. Budu tu s ním.“
„Chudák malý. Přijedu za tebou.“
„No, já nevím. Ale jestli opravdu chceš, budu moc rád.“
„Za chvíli jsem tam. Zatím ahoj.“ Rozloučila se Lily.
Greg uklidil telefon a vrátil se zpět do pokoje.
···
Jakmile kriminalisté dorazili na ústředí, Gil začal rozdělovat úkoly.
„Cath, Sáro, zajdete za doktorem Robbinsem. Nicku, Warricku, dáte dohromady vše, co jsme v tom domě zajistili. Já si vezmu na starost ten nůž. Tak a teď všichni do práce.“
Sára a Cate se vydali na patologii. Al právě dokončoval pitvu matky. Cate se Sárou se rozhodly, že budou doktorovi u zbývajících pitev asistovat. Po dlouhé práci na nic prokazatelného nepřišli. Rodiče měli podříznutá hrdla a děti byly ubodány. Chlapec i dívka měli shodně po pěti bodných ranách, všechny v horní oblasti zad. Rány se nacházely na levé straně zad. A směr řezu na hrdlech rodičů byl zprava doleva. Což naznačovalo, že vrah byl levák. Ale to bylo vše. Nenašli ani známky zápasu nebo bránění. Všechny oběti museli být zřejmě překvapeny.
Gil se mezitím zabýval nožem. Zajistil vzorek krve a prohlédl pečlivě rukojeť i čepel, aby se ujistil, že tam nejsou žádné otisky. Potom nůž obracel v rukou. Najednou mu svitlo. Poznal ten nůž…..
TO BE CONTINUED…

21.02.2008 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

12 komentářů:
 • 25.04. 10:10, Lily

  téda, to je fakt paráda! asi nejlepší, co tady je. líbí se to dokonce i mýmu bráchovi, a to už je co říct, protože jemu se líbí máloco. hele a víte, že já jsem gregovi vymyslela taky přítelkyni? v červenci:-) jmenuje se taky Lily (no jo, já vím, ale já se tak skutečně jmenuju a na jména jsem byla vždycky hloupá) a je to dcerka Macka Taylora z New Yorku (to byl vždycky můj velkej favorit). do vegas se odstěhovala, protože je děsná dobrodružka a jakoby od pátý řady tam dělá místo grega. ale tohle je všechno, co jsem vymyslela, protože dál mě nic nenapadlo. už na tom pracuju, ale bude to asi ještě na dlouho:-) jo a tady k tý povídce už by jsme chtěli ddalší kousek!!!!!!!!

 • 06.03. 19:47, Cinka

  Verčo, povídky bys našla jak tady tak na starém blogu www.csi-lasvegas.blog.cz Lily je neteř Warricka Browna. V první povídce Lily a její kamarádka přiletěly ze San Francisca do Vegas, ale tu kamarádku zabili. Při vyšetřování se Lily seznámila s Gregem a dali se dohromady. No a pak byla ještě jedna povídka, kde už Greg chodil s Lily, která se přestěhovala ze San Francisca do Vegas ke Gregovi.

 • 06.03. 12:07, Verča

  Fakt pěkný,ale nečetla jsem příběh,který předcházel ,nemohl by mi někdo objasnit kdo je Lily a jak se seznámila s Gregem ?? :-)

 • 29.02. 17:49, Tepča

  Bomba,Greg by maleho Jamieho adoptovat,to by se mi libilo,a s malym prckem by mu to sluselo,tesim se na pokracko:-)

 • 24.02. 17:46, Katja

  Teda. Už aby bylo pokračování. Začíná to zajímavě. Škoda že neumím taky tak dobře psát.

 • 24.02. 13:19, Jana

  Že ty chlapy s miminkama v náručí vypadaj dycky tak roztomile...

 • 23.02. 18:58, Marla

  No ale honem!Ať už je tu pokračování!Je to bezva počteníčko.

 • 23.02. 18:24, Sanquis

  Ty joooo, supéééééér!! Už aby bylo pokračování... :D

 • 22.02. 19:48, Petia

  jako všechny tvé povídky je i tahle skvělá :D už se těším na pokračování! :)

 • 22.02. 17:55, Susan

  Jedním slovem: paráda!!! máš to staršně moc pěkný, fakt se ti to povedlo ...a už se strašně moc těším na pokráčko ;-)

 • 22.02. 17:05, Anysssek

  Pane jo, Cinko je to paráda, moc se těšim na pokračování a jak to dopadne s Jamiem..........

 • 21.02. 21:14, Petra

  Teda Cinko, wow. Wow. Je to napínavý jako kšandy, doufám, že další díl bude brzo... moc se mi líbí, vážně.


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se