« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Minulost se vrací - část druhá

Baruška Čechová se nám také ozvala a posílá další část povídky

Všichni naši kriminalisté si sesedli do konferenční místnosti.
„Takže máme mrtvý manželský pár,žádné důkazy a možnou shodu s loňským nevyřešeným případem.“ Zhodnotil Grissom ve zkratce stávající situaci.
„Dobré prognózy.“ Reagovala Sara.
„To zajisté.Ty si Saro projdi s Warrickem tu loňskou vraždu,třeba tam ještě něco objevíte.Catherine a Nicku zajeďte na adresu Greetových a promluvte si se sousedy,známými,příbuznými,zkrátka se všemi.My s Gregem zajedeme ještě jednou do hotelu vyslechnout personál.“ Rozdělil Grissom úlohy a všichni se chopili své práce.

„Máme adresu Greetových?“ Ptá se Catherine.
„Jasně, ulice Reedy 157.“
„Tak jedem Nicku.Ale řídíš.“

Sara seděla za stolem v laboratoři a pročítala si zprávu z případu Alison,když přišel Warrick se spoustou papírů a krabic.
„Tak to je všechno.Hele Saro,pamatuješ si vůbec ještě případ té holky?“
„Jasně,jmenovala se Alison Monthová a bylo jí třiadvacet.Vrah nám tam nenechal nic než jeden neúplný otisk.“ Warrick zalistoval ve zprávě z místa činu.
„Hoch se nám polepšil,tentokrát nám tam kromě toho stínu na kameře nenechal vůbec nic.“
„A napadlo tě,že to nemusel být chlap?Taky ji mohl pobodat její manžel a ona ho v sebeobraně bodla do zad.Poté vykrvácel.“ Zamýšlela se Sara a vymýšlela různé varianty.
„To asi těžko,jak by se dostal s bodnou ranou v zádech do tři kilometry vzdáleného parku?
A od čeho by měl tu ránu na hlavě?“
„To je fakt,vraťme se raději k případu Alison.“

Mezitím Catherine s Nickem přijeli na adresu manželů Greetových. Poté co obhlídli dům zamířili k sousedům s borůvkovou fasádou domu.Zaklepali,ale nikdo neotevřel.Po chvíli se přiřítila světlovlasá žena kolem čtyřicítky.
„Dobrý den,co si přejete vážení?“
„Dobrý den,já jsem Catherine Willowsová a tohle je můj kolega Nick Stokes.Jsme...“
„Promiňte,ale já o vaše zboží nemám zájem.Loni jsem od jedné slečny koupila vysavač a za měsíc už nefungoval,jestli jste mi přišli nabídnout nějaké matrace nebo co,nechci,děkuji.
„Počkejte madam,my jsme z lasvegasské kriminálky.“ Stačil říci Nick,než ta žena zavřela dveře.
„Jé,promiňte,to jste měli říct hned.A co po mě chcete?“
„Přišli jsme se zeptat na vaše sousedy,paní a pana Greetovi.Dnes v noci se stali obětmi vraždy.“
„To je strašné.Víte,abych vám řekla,já jsem Hilary moc nemusela.Přišla mi velmi povrchní.Zato Mike,to byl zlatý člověk.Toho tady měli všichni rádi,taková škoda....
A kde jste je našli?“
„Hilary v hotelu Highlaend a Mike u památnííku v Garoll Street.“
„Och ano,dnes měli výročí,bylo to jejich čtvrté,ne,vlastně páté.Každé výročí svatby slavili v tom hotelu.No jo,to se za našich časů nedělalo,že?“
Jakmile žena spatřila udivený výraz Cath,znervózněla.
„Nebo ano?“

Grissom s Gregem mezitím dorazili do hotelu Highlaend.Na recepci byly celkem tři mladé ženy. Zrzka,jež měla perfekcionistický výraz právě obsluhovala zakázníky a o něco mladší blondýnka jí dělala poskoka.Zrzka na Grissomovu otázku „Slečno,můžete mi k dnešní


vraždě...“odpověděla: „Nemůžu,nemám čas.“ A zarytě obsluhovala dál.Blondýnka jen pokrčila rameny a mrkla na Grega,který ji opětoval svůj úsměv.Grissom to zpozoroval a zvedl levé obočí.Greg udělal legrační úšklebek.V tom si Grissom všimnul drobné brunety,které seděla vpravo a na recepčním stope měla přehozené nohy,na nichž si právě lakovala nehty vysoce zapáchajícím lakem.
„Promiňte slečno,mohu vás poprosit o laskavost?“ Otázal se již s drobnou opatrností Grissom dívčiny. „Záleží na tom,o jakou laskavost půjde,hm?“ A opět mrkla po Gregovi.Grissom se nenápadně pootočit,aby zjistil,co na něm ty ženské vidí.
„Jsme z lasvegasské kriminálky,potřebujeme knihu hostů.“ Bruneta se neochotně zvedla a vytrhla onu knihu té zrzce přímo z pod ruk. „Ještě něco pánové?“ Grissom poděkoval a pobídnul Grega aby tak necivěl a pokračoval k výtahům.
„Hele,co na tobě vidí?“ Greg pokrčil rameny. „Taky jsem se divil...“
V pokoji,kde byla zavražděna Hilary se nic nenašlo.Naši kriminalisté tedy odcházeli s prázdnou.
Mezitím Sara objevila něco zajímavého na tom případu z loňska.
„Ty Warricku,víš,že naše dvě,tedy tři oběti,bydlely ve stejné čtvrti?“
„Nekecej,hoď to na plátno.“
„Alison bydlela tady u té fontány a Greetovi o dvě ulice dál.Na tom něco bude.
Mezitím dorazil Greg s Grissomem.
„Máte z toho loňského případu knihu hostů?“
„Jo.A co vy,našli jste něco?“ Ptal se Warrick podávaje Grissomovi ofocený list z knihy hostů.. „Ne.“
„My ano.Naše oběti bydlely ve stejné čtvrti.“Pověděl Warrick.
„Lidi,máme další mrtvou.“ Ozvala se ze dveří Catherine. Po cestě jim pověděla o sousedce manželů Greetových. Jejich cesta směřovala opět do hotelu.Tentokrát to byl hotel Beach.
Na recepci už je čekal Brass.
„Nicku,ty zajdi sehnat všechny videozáznamy,ty Gregu si vyžádej knihu hostů a vyzpovídej recepční,určitě ti to půjde lépe než komukoliv jinému.A my jdeme na místo činu.“ Rozdal úkoly Grissom.
„Je to jako minule.Žena,tak pětadvacet.Ubodaná.“ Komentoval Brass.
Sotva otevřeli dveře do pokoje,před zraky se jim rozprostřel velký noblesní apartmán.Pohled na ženu ležící v kaluži krve už tak příjemný nebyl.Warrick zamířil k oknu.Spousta budov byla stejně vysokých jako hotel,v němž se zrovna nacházeli.Warrick zrovna oprašoval otisk na okně,když ho nějaký muž z některé z budov poblíž vyfotil.Dále vyfotil Catherine,jak prohlíží postel,Grissoma,jak zvedá mobilní telefon a dává ho do sáčku na důkazy a Saru,jak prohrabává koš.
Poté co kriminalisti zajistili všechny stopy se rozjeli zpátky do laboratoří.
Muž v černé mikině s kapucí přes hlavu a polaroidem v ruce právě zavřel dveře nějaké tmavé místnosti.Došel ke stolu kde seděl asi stejně vysoký muž zahalený temným stínem.Hodil fotky Sary,Catherine,Grissoma a Warricka na stůl.
„Dělá to dvacet táců.“ Vychrlil mladík v kapuci a sedící muž si přitáhl fotky k sobě.Z poza stolu vyndal ruku a ozvala se rána. „Už nedělá.“ Vrátil pistoli zpátky do pouzdra.Mladík ležel na zemi a přímo mezi očima měl díru,z ním mu vytékala krev.Muž prohlížejí si fotky se hlasitě bláznivě rozchechtal a ze čtyř fotek si vybral jen dvě.Fotku Sary a Warricka...15.03.2008 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

7 komentářů:
 • 15.03. 22:52, tereza

  Jo Greg, taky bych věděla, co na něm vidí... Mám takový dotaz: Že se Saře a Warrickovi nic nestane? No nic jsem napjatá jak kšandy a čekám na další část :)

 • 15.03. 22:37, Petra

  tyjo, a dál?:-)))

 • 15.03. 18:47, melonka

  paráda....... doufám, že se Sáře a Warrickovi nestane nic hroznýho..... mno a vysoce zapachající lak na nehty bodoval =D

 • 15.03. 18:08, Marla

  Teda,to jesm napnutá,co bude dál.....Dostal mě ten vysoce zapáchající lak na nehty!

 • 15.03. 17:48, Jana

  Já vim co na Gregovi vidí....

 • 15.03. 16:55, netri

  Páni..tak tohle je zajímavé. Doufám že se Sáře a Rickovi nestane nic zlýho...

 • 15.03. 13:44, Cinka

  A hopla, tak tohle bude zajímavé. Jsem na to nesmírně zvědavá, jak to bude pokračovat. Copak se asi stane Sáře a Warrickovi? Už aby tu bylo pokráčko. :-))


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se