« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Nechte maličkých - část druhá

A aby jste se nenudili, tak Vám sem ještě dávám druhou část od Lucky
Byl to Smith and Wesson. Měl částečně vroubkovanou čepel z nerezové oceli. Nůž, který se používal pro obranu, ale dalo se s ním i zaútočit. A to se právě stalo v tomhle případě. Tento nůž měl na svědomí čtyři oběti.
Nick s Warrickem procházeli veškeré zajištěné důkazy z místa činu. Otisky, které našli, patřili pouze rodině. Nic ze zajištěných věcí, je neposunulo dál. Měli čtyři mrtvé, ale nevěděli proč. Ať dělali, co chtěli, nemohli na nic přijít.
···
Lily dorazila do nemocnice a vydala se za Gregem. Byla moc zvědavá, jak vypadá chlapec, kterého Greg zachránil. Přišla k pokoji a tiše vstoupila. To, co uviděla, jí vykouzlilo něžný úsměv na tváři. Greg seděl na židli, těsně u postele a držel malého za ruku. Když Lily za sebou zavřela dveře, vzhlédl.
„Ahoj Lily. Jsem rád, že jsi přišla.“
„To je v pořádku. Jak je mu?“ zeptala se Lily.
„Doktoři nezjistili žádné fyzické zranění. Ale přišel o celou rodinu. Nevím, co s ním bude. Prý se o to postará sociálka. Doufám, že bude v pořádku a že pro něj udělají to nejlepší. Mimochodem, jmenuje se Jamie.“ Řekl Greg.
„Jamie. Pěkné jméno.“ Usmála se Lily.
Najednou se Jamie probudil. Posadil se a začal tiše plakat. Greg ho vyndal s postýlky a vzal si ho do náruče. Začal ho utěšovat. Když chlapec uslyšel známý hlas, utišil se. Držel se Grega pevně okolo krku a koukal na Lily.
„Ahoj Jamie.“ Pozdravila ho Lily.
Když chlapec uslyšel svoje jméno, zbystřil. Ale nepromluvil. Jen si Lily prohlížel.
„Můžu si ho pochovat?“ zeptala se Lily Grega.
„Pokud k tobě bude chtít.“ Odpověděl Greg.
Lily si tedy pomalu sedla do podřepu a natáhla ruce. Nepřestávala na Jamieho mluvit. Ten ji nejdříve nedůvěřivě pozoroval, ale pak se pustil Grega a natáhl k Lily ručky. Lily si ho pomalu vzala do náruče a pořád na něj mluvila. Jamie ji objal kolem krku a poslouchal. Neřekl ani slovo, ale pozoroval Lily svýma velkýma hnědýma očima. Lily se obrátila ke Gregovi a řekla:
„Asi bude hodně dlouho trvat, než promluví. Chudák malej. Nejradši bych si ho vzala domů.“ Poté si Lily uvědomila, nakolik je ta její poslední věta pravdivá. Vážně by si Jamieho vzala ráda domů. Jenže to jen tak nepůjde.
Greg se na Lily zadíval a řekl:
„Vážně by sis ho vzala domů? Já totiž taky nad tím uvažoval. Nevěděl jsem, co bys na to řekla. Jsem rád, že by ses o něj chtěla postarat. Bohužel to nezáleží na nás. Víš co? Budu tu s ním celou noc a ráno má přijít sociálka. Tak přijď taky a můžeme se na to rovnou zeptat. Lepší, když by byl Jamie u nás než někde v kojeneckém ústavu nebo nějakém dětském domově.“
Lily přikývla a odpověděla:
„Dobře. Přijdu hned brzo ráno. Snad se s tou sociální pracovnicí domluvíme.“
Pak uložila Jamieho zpět do postýlky, políbila Grega a odešla domů.
···
Gil seděl v kanceláři a zaobíral se případem. V tom se mu rozezvonil mobil.
„Grissome, tady Brass. Máme další případ. Opět zavražděná rodina.“
„Dobře. Řeknu ostatním a přijedeme.“
Brass tedy Grissomovi nadiktoval adresu a zavěsil.
Gil se zvedl a rychle obešel své kolegy. Jen co se všichni shromáždili v jedné místnosti, vysvětlil jim, co se stalo. Všichni si tedy vzali svoje kufříky a vydali se na místo činu. Opět jeli ve dvou služebních autech.
Na místě činu:
„Gile, jsou tři oběti. Rodiče a dospělý syn. Vrah opět použil nůž. Rodičům podřízl hrdlo a syna ubodal pěti ranami. Použil stejný vzorec jako u minulé vraždy.“ Popsal Brass Gilovi co se stalo.
„Fajn. Cath, a já si vezmeme na starosti mrtvé a vy ostatní se porozhlédnete po domě a v zahradě.“ Rozdělil Gil úkoly.
Sára zamířila do prvního patra, Warrick si vzal přízemí a Nick šel do zahrady. Gil s Cate se sklonili nad mrtvými. Po hodinové práci nechali odvést mrtvé na pitevnu a připojili se k prohledávání baráku. Cate šla pomoct Sáře a Gil začal prohledávat přízemí z opačného konce než Warrick. Všichni postupovali pečlivě, aby nic nevynechali. Najednou ke Gilovi přišel Nick.
„Gile, opět jsem našel nůž. Zase byl blízko zadní branky. Začínám mít pocit, že vrah ho tu nechává jako vizitku. Ale je to jiný nůž, než předtím.“
„Tak ho vezmeme do laborky a já se na něj podívám. A hlavně musíme zjistit, jaká je souvislost mezi těmito rodinami. Neřekl bych, že vrah vraždí jen tak. Vidím to na odplatu. Ale víc nevím.“ Řekl Gil
Nick jen přikývl. Poté se k nim přidali i ostatní. Opět nenašli nic průkazného. Vrtalo jim hlavou, co tyhle rodiny mohli mít společného. A také proč vrah zanechává na místech činu vražedné zbraně. Všichni se tedy sebrali a vyrazili na ústředí, aby tomu mohli přijít na kloub.
···
Na ústředí:
„Já se Sárou zajdu za doktorem Robbinsem, ne?“ obrátila se na Gila Cath.
„A my s Warrickem dáme dohromady zajištěné věci.“ Řekl Nick.
Gil se jen usmál. Původně měl sice v úmyslu úkoly prohodit, ale když si o ně tak pěkně řekli, nechal to být. Sám si vzal nůž a odešel k sobě do kanceláře. Cestou se usmíval nad tím, jak si se svými kolegy báječně rozumí. Jen co se ale dostal k sobě, vrátil se myšlenkami zpět k případu. Prozkoumal nůž, ale tentokrát netušil, o jaký typ nože se jedná. Proto se rozhodl, že zajde za Bobbym. Ten je expert na všechny zbraně, takže by to pro něj nemusel být žádný problém.
„Bobby, něco pro tebe mám. Potřebuju určit jeden typ nože.“ Oslovil mladého muže Gil.
„Jasně šéfe, nože, to je moje.“ Zareagoval Bobby s úsměvem.
Gil mu tedy ukázal nůž. Jen co ho Bobby spatřil, rozzářil se.
„No páni. Tomu se říká nůž. To je přece Glock.“
„Tobě to možná něco řekne, ale mě ne. Mohl bys mi to trochu upřesnit?“ zeptal se Gil.
Bobby si tedy vzal nůž do ruky, chvilku si prohlížel a pak odpověděl:
„Je to rakouský bodák. Vyrábí ho firma Glock, která vyrábí i pistole. Tenhle nůž je moc pěknej s jednobřitou čepelí. Je to útočný nůž. Nerad bych potkal někoho, kdo by ho měl u sebe.“
Gil mu poděkoval za výklad a odešel.
Sára s Cate opět asistovali u pitev. Ale zjistili to samé, jako u předchozích obětí. Rodiče měli podříznutá hrdla a tah byl veden zprava doleva. A syn byl ubodán pěti ranami, umístěnými v levé horní části zad. Bylo tedy zřejmé, že vraždil stejný pachatel. Postupoval podle svého vzorce. Ale ani Sára ani Cate netušily, co mají ty dvě zavražděné rodiny společného, proč museli zemřít.
Warrick s Nickem dávali dohromady věci zajištěné z místa činu. Ale opět je to nikam nedovedlo. Obě rodiny byli naprosto obyčejné. Ale neměli vůbec nic společného. Bydleli na opačném konci města, nic je nespojovalo.
Gil mířil za svými kolegy, když v tom mu zazvonil telefon…
TO BE CONTINUED…


15.03.2008 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

5 komentářů:
 • 20.03. 17:00, Kitty

  ahoj, prosím vás, ve kterém díle a řadě Sára z CSI odejde a kdy se vrátí? moc děkuji za odpověď

 • 20.03. 13:23, tereza

  Jujky, Greg s Lily si chtějí vzít maličkého k sobě, že by si ho nakonec nechali? Je to moc pěkný a těším se na další pokračování ;-)

 • 18.03. 18:13, Sanquis

  je to fakticky skvělá povídka!!! Už se moc těším na další pokračování, doufám, že bude co nejdříve... :)

 • 15.03. 21:22, Petra

  Lucko, já bych ráda další. Je to moc moc pěkný a napínaví, teším na pokráčo.

 • 15.03. 19:05, melonka

  jejky .....že by další zavražděná rodina ??? ..... jinnak je to moc pěkný


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se