« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Nechte maličkých - část třetí

Lucík poslala další část
„Grissome, máme další zavražděné. Ale tahle rodina byla zavražděna jako první. Jen se na to až do teď nepřišlo.“
„Další mrtví? Jime, co se to krucinál děje?“ zeptal se Gil.
„To bohužel netuším. Ale měli bychom na to co nejdříve přijít.“ Odpověděl Brass.
Potom nadiktoval Gilovi adresu a zavěsil.
Grissom na nic nečekal a rychle obešel kolegy. Vysvětlil jim, že mají další mrtvé. Rychle popadli svoje kufříky a vyrazili na místo činu.
Na místě činu:
„Gile, měli bychom rychle přijít na to, co se to děje. Začíná se nám to vymykat z rukou. Máme deset zavražděných a kromě vražedných zbraní nic, co by nám pomohlo. Tahle rodina byla tříčlenná. Rodiče a dcera.“ Sdělil Gilovi Brass.
„Uděláme vše, co je v našich silách, abychom to co nejdříve vyřešili.“ Odpověděl Gil.
Mezitím začali ostatní pracovat. Sára si opět vzala první patro. Nick s Warrickem si to prohodili. Nick šel prohledat přízemí a Warrick zamířil do zahrady. Cate se skláněla nad mrtvými. Gil se k ní po chvíli přidal. Rodiče opět měli podřezaná hrdla a dcera byla ubodána pěti ranami. Podle tohohle vzorce poznali, že opravdu jde o jejich vraha. Jinak zase nenašli nic průkazného. Nechali mrtvé odvést na pitvu. Všichni se sešli v obýváku a bavili se o případu. V tom k nim přišel Warrick:
„Vážení, zase nám tu vrah zanechal nůž. On to určitě dělá schválně. Něco nám tím chce naznačit. Jen vědět, co.“
„Budeme muset podrobně prozkoumat minulost každého člena rodiny. Musíme zjistit nějakou spojitost. Jinak za chvíli přesáhneme tucet mrtvých.“ Řekl Gil.
Ostatní s ním souhlasili. Sbalili si své věci, nasedli do aut a rozjeli se na ústředí.
···
V té době už byla u Jamieho sociální pracovnice. Prohlížela si chlapce a vedle ní stál Greg s Lily. Oba čekali na to, co paní Reedová vyřkne za ortel.
„Chlapec je v pořádku. Sice nekomunikuje, ale to bude způsobeno šokem. Bude umístěn v kojeneckém ústavu do doby, než pro něj najdeme náhradní rodinu.“
„Prosím Vás, paní Reedová, mohli bychom si zatím chlapce vzít domů? Myslím, že by to pro něho bylo lepší. A zvlášť potom, co si musel prožít.“ Zeptal se Greg.
„Je mi líto, ale takhle se nepostupuje. Musí jít do kojeneckého ústavu.“ Odpověděla nesmlouvavě paní Reedová.
„Ale Jamie potřebuje něžnou péči, aby se lépe vyrovnal s tím, co se mu stalo. Taky by mohl začít opět mluvit.“ Přimlouvala se Lily.
„Slečno, máte děti? Řekla bych, že ne. Tak jak se chcete postarat o Jamieho?“ zeptala se paní Reedová.
„Starala jsem se o svého bratra. Hlídala jsem děti, takže si myslím, že bych se o Jamieho postarala. Já i Greg bychom to zvládli. Řekla bych, že tady nejde o to, jestli máme nějaké děti nebo jestli jsme mladí. Tady jde o Jamieho a ten potřebuje lásku a tu mu můžeme dát.“ Nevzdávala se Lily.
„Budiž, uvádíte dobré argumenty. Můžete si ho vzít domů, ale nejprve se musí vyplnit spousta formulářů. A taky Vás musím navštívit, abych viděla, kde Jamie bude. Ale je to jen na pár dní. Takže s tím počítejte.“
Greg se na Lily s obdivem podíval. Netušil, co se v ní skrývá. Pak ale jeho pozornost upoutal Jamie. Stoupnul si a natahoval k němu ruce. Greg ho vzal do náruče a Jamie se usmál. Byl to nádherný úsměv, že i nesmlouvavá paní Reedová roztála.
„Pokusím se, aby těch formulářů bylo co nejméně. Myslím, že Jamie bude u vás v bezpečí.“
Pak k nim přišel doktor s propouštěcí zprávou, paní Reedová to podepsala a už nic nebránilo tomu, aby mohli začít vyřizovat formality pro Jamieho.
···
Cate, Sára a Al opět nezjistili nic nového. Pachatel vraždil podle svého vzorce a ten neporušil ani nyní. Řezy na hrdlech ukazovaly na leváka. Totéž bodné rány.
Nick s Warrickem prošli veškeré zajištěné věci z místa činu, ale také jim to neřeklo nic nového. Neměli se vůbec čeho chytit. Žádná spojitost mezi rodinami. Prostě nic.
Bobby, kterému Gil přinesl nůž, řekl, že se jedná o polský taktický nůž. Užívá ho polská speciální jednotka, ale je i žádaným zbožím na americkém trhu. Čepel je z ušlechtilé nerezové oceli a rukojeť z tvrzené gumy s proti skluzovou úpravou. To naznačovalo, že vrah byl zřejmě vojákem. Nebo se alespoň skvěle vyznal v bojových nožích.
Gil svolal všechny kriminalisty na poradu.
„Takže, co všechno máme?“ zeptal se svých kolegů.
„Deset zavražděných lidí. Rodičům vrah podřezal hrdla a děti ubodal. Vše nasvědčuje tomu, že je levák. Ale víc nevíme.“ Řekla Cate.
„S Nickem jsme prošli veškerý důkazní materiál a nemáme vůbec nic. Ty rodiny nic nespojovalo. Každá rodina bydlela na jiném konci města. A nenašli jsme žádnou stopu, že by se navzájem znali.“ Řekl Warrick.
„Já mám tři bojové nože. Všechny používají armádní nebo zásahové složky. Takže tu zřejmě máme bývalého vojáka.“ Řekl Gil.
„Máme toho zatraceně málo, takže teď každý z nás prověří minulost zavražděných. Aspoň tak deset let zpátky. Musí existovat nějaká spojitost. Takže všichni do práce a dejte si záležet. Určitě existuje nějaká vazba mezi těmi rodinami.“ Vydal Gil rozkaz.
Všichni souhlasně zamumlali a vydali se pracovat. Sára s Gilem si vzali na starosti Hornbyovi, čtyřčlennou rodinu. Cate a Warrick začali pracovat na rodině MacDonaldových – ta s dcerou. A Nick prohledával minulost rodiny Bowaryové.
···
Mezitím se paní Reedová s Gregem, Lily a Jamiem vydali vyřídit nezbytné formality, aby si Greg a Lily mohli aspoň na pár dní ponechat Jamieho v opatrovnictví. Bylo to neskutečné množství papírování a i přes ochotu paní Reedové, to trvalo dlouho. Většinu věcí vyřizoval Greg a po tu dobu Lily hlídala Jamieho. Ten dosud nepromluvil ani slovo, ale vše bedlivě sledoval. Po dlouhé chvíli ho to přestalo bavit a usnul Lily v náručí. Uplynulo několik hodin než bylo vše vyřízeno. Pak konečně mohli Greg a Lily s Jamiem opustit kancelář paní Reedové.
„Páni, taková hromada papírování. To je neskutečný.“ Povzdechl si unavený Greg.
„Ale jsem ráda, že jsme to podstoupili.“ Odvětila Lily.
„To já taky. Co teď? Pojedeme asi všichni domů, abychom se vyspali, ne?“ zeptal se Greg.
„Já mám jiný plán. Vím, že toho na tebe musí být moc, ale měli bychom Jamiemu opatřit nějaké oblečení. A nakoupit další nezbytné věci. Bude toho hodně, ale ráda bych to zvládla co nejdříve.“ Odpověděla Lily.
„Fajn, půjdeme nakupovat. Doufám, že se to bude Jamiemu líbit.“ Usmál se Greg na chlapce.
Ten mu úsměv váhavě oplatil. Pak ale ke Gregovi natáhl ruce. Lily, která Jamieho do té doby držela v náručí, nechala Grega, aby si malého vzal. Evidentně se mu u nich líbilo. Greg i Lily z toho měli obrovskou radost.
„Takže hurá na nákup.“ Zavelel Greg s úsměvem. „Ale ještě před tím musím zavolat Gilovi, aby věděl, co se děje.“
···
Gil byl po Gregovo telefonátu velmi překvapen. Rozhodl se, že se se zprávou od Grega podělí s ostatními. Obešel tedy své kolegy a počkal, až se všichni shromáždí na jednom místě. Kriminalisté nic nechápali a zvědavě pokukovali po Gilovi. Všimli si, že ho něco překvapilo. Čekali, co jim řekne.
„Vážení, právě mi volal Greg…“
TO BE CONTINUED…


03.05.2008 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

3 komentářů:
  • 05.05. 14:59, Lily

    téééééééééda, to je suprový!!!!!!!!! mám z toho děsnou radost, protože na tohle jsem čekala už hodně dlouho! je to fakt úžasný! a už se těším na další pokračování jako malá na Vánoce:-)))

  • 04.05. 12:39, Ivet

    rychle pokráčo!

  • 03.05. 18:39, Petra

    He? Adál? Já to potřebuju vědět... šup sem další, ploším ploším šmutně koukám dělá štěněcí oči


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se