« Úvod | Činnost blogu je dočas... »

Nechte maličkých - část čtvrtá

Lucka poslala další část povídky
„Co se děje?“ zeptala se Sára.
„Greg s Lily právě přesvědčili sociální pracovnici, aby si mohli Jamieho aspoň prozatím ponechat u sebe.“ Odpověděl Gil.
„Myslíš toho černošského chlapečka?“ zeptala se pro jistotu Cate.
„Ano, to je on.“ Přitakal Gil.
„Ale, vždyť Lily je ještě sama dítě!“ vykřikl nevěřícně Warrick.
„Warricku, bereš si to moc osobně. Lily bude třiadvacet, je dospělá. S Gregem jsou šťastní. Viděla jsem Grega krátce předtím, než s chlapcem odjel do nemocnice. Zdálo se mi, že se změnil. Jen jsem nevěděla jak. Teď už to vím. On si toho chlapce zamiloval. A Lily zajisté taky. Rozhodně bude Jamiemu lépe u nich než v nějakém kojeneckém ústavu.“ Řekla Cate.
„Cath má pravdu, Warricku.“ Souhlasil s kolegyní Nick.
Warrick chtěl opět protestovat, ale Gil ho zarazil.
„Smiř se s tím, že tvá neteř je dospělá a má vlastní život. Je pravda, že i mě tahle zpráva zaskočila, ale musíš se s tím vyrovnat. Greg mě poprosil o volno, aby mohl zajistit vše pro malého. Vyhověl jsem mu a on mi slíbil, že se brzy vrátí.“
„Benjamínek týmu a najednou se bude starat o malého chlapce.“ Povzdechla si nostalgicky Catherine.
„No jo, náš bláznivej Greg si bude hrát na taťku.“ Usmál se Nick. Myslel to ovšem v dobrém. „Snad mu to dlouho vydrží.“
„Tak vážení, Grega jsme probrali a teď zpět k našim vraždám.“ Poznamenal Gil.
Ostatní se usmáli a začali se zvedat, aby mohli pokračovat v případu. V tom okamžiku se otevřeli dveře a vstoupil doktor Robbins. Bylo vidět, že na něco přišel.
„Co máš, Alberte?“ zeptal se Grissom.
„Znovu jsem zkoumal ta mrtvá těla a všiml jsem si něčeho, co jsem předtím přehlédl. Pravděpodobně proto, že se to projevilo až teď. Zjistil jsem, jak mohl zabít všechny ty lidi bez toho, aby si ho někdo všiml…“
···
Jen co Greg ukončil hovor s Gilem, nasedl s Lily a Jamiem do auta a vyrazili na nákup. Nejdřív šli pro oblečení. Greg byl trošku překvapen, kolik druhů oblečků pro tak malé děti existuje. Ale Lily věděla přesně, co Jamie potřebuje. Takže se Greg chopil Jamieho a Lily se pustila do vybírání. Pár oblečků si na Jamiem vyzkoušela, aby se ujistila, že bere správnou velikost. Pak se už řídila jen instinktem. Během půl hodinky s občasnou Gregovo pomocí nakoupila oblečení a vydali se pro další potřebné věci. Nakoupili pleny, sunar, dudlíky a spoustu dalších věcí. Nakonec zamířili do hračkářství.
Na Jamiem bylo vidět, že už je unavený. Jen co ale spatřil plyšová zvířátka, jeho kukadla se rozzářila. Ještě pořád nepromluvil, ale bylo vidět, že se mu v hračkářství líbí. Vybral si obrovského medvěda, kterej byl jednou tak větší než on. Lily ho původně nechtěla koupit, ale když viděla, že si ho i Greg zálibně prohlíží, neudržela se a začala se smát.
„No co, je to krásnej méďa, tak proč ho Jamiemu nekoupit.“ Ohradil se Greg.
„Já nic neříkám.“ Smála se Lily. „Jen abychom Jamieho moc nerozmazlili. I když uznávám, že si toho medvěda zaslouží.“
Tak nakonec méďa skončil v nákupním košíku. Jamie si s Gregem ještě vybrali pár hraček a pak konečně zamířili ke kase.
Byli už na cestě z obchodu, když se Greg zarazil.
„Kde bude Jamie spát? Vždyť pro něj nemáme žádnou postýlku.“
„Vidíš, na to jsem úplně zapomněla.“ Vydechla Lily. „Víš co? Pro dnešek bude spát Jamie se mnou v ložnici a ty se pro jednou vyspíš na gauči. Postýlku obstaráme až zítra. Jamie už utahaný a měl by jít spát.“
„Tak jo. Je to dobrej nápad. Teď tedy rychle domů. Ale cestou se ještě musíme stavit u mě v práci. Bude to jen na skok.“ Dodal omluvně Greg.
Lily mlčky přikývla na souhlas. Pak si s Jamiem sedli do auta a Greg usedl za volant. Vyrazili na cestu.
···
Touhle zprávou vyvolal Robbins u kriminalistů bouřlivou reakci. Všichni se rozmluvili naráz, ale po několika vteřinách utichli. Al počkal, až se všichni uklidní a pokračoval.
„… Ti lidé byli otráveni. Nevšiml jsem si toho, protože jsem po tom nepátral. Vše ukazovalo, že příčinou úmrtí byly podříznutá hrdla nebo bodná poranění, která pronikla do plic a srdce. A navíc se mrtví našli dost rychle, takže otrava na první pohled patrná. Vrah totiž použil botulotoxin. Přišel jsem na to díky té poslední rodině, kterou jste mi poslali. Byla zavražděna dříve než ty další dvě rodiny. Při pitvě se mi něco nezdálo, tak jsem si to šel znovu projít. A objevil jsem botulotoxin. Po něm začnou ochrnovat svaly, takže se oběti nebrání a také nemohou křičet. Proto si ničeho ostatní členové rodin nevšimli. Vrah si počínal rychle a tiše.“
„A jak se jim ten jed dostal do těla?“ zeptala se Sára.
„Pravděpodobně z jídla. Bakterie Clostridium botulinum vyrobí botulotoxin. Tyto bakterie se vyskytují v hnijících uzeninách. Stačí, aby se člověku do těla dostala jen biliontina gramu. Už to je smrtelné. Proto jsem to asi také přehlédl. Po Botulotoxinu člověk ochrne. Jenže v těchto případech pachatel vražil už v počátku ochrnujícího stádia. Proto to nebylo při pitvě vidět. Zvlášť, když jsem se na to nezaměřoval.“ Vysvětlil Al.
„Takže vrah nejprve svoje oběti otráví a pak jim podřízne hrdlo nebo je ubodá?“ zeptal se Nick.
„No, jak vidíš, tak asi jo.“ Odpověděl Warrick.
„Ale proč proboha používá ten nůž? Vždyť by mohl ty oběti jen otrávit.“ Zeptala se Cath.
„Myslím, že použití nože je pro něj zásadní. Něco nám tím sděluje. Proto musíme urychleně vypátrat spojitost mezi těmi rodinami. Řekl bych, že nám to hodně pomůže.“ Řekl Gil.
Ostatní souhlasně zamručeli a vrátili se zpět k práci. Po půlhodinové usilovné práci je vyrušilo zaklepání na dveře. Všichni zvedli hlavy a podívali se ke dveřím, které se pomalu otevřeli a…
Dovnitř vstoupil Greg a Lily s Jamiem v náručí. Gregovo kolegové zůstali zaraženě sedět. První se vzpamatovala Cate.
„Ahoj. Páni, vypadáte jako báječná rodinka.“ Usmála se na příchozí.
„Ahoj Cate. Jsme tu jen na skok, právě jedeme z velkého nákupu.“ Odpověděl Greg.
„Ahoj Lily.“ Pozdravil svou neteř Warrick.
„Ahoj Warricku.“ Pozdravila ho Lily. „Nezlob se, že se chci postarat o Jamieho, ale bylo mi ho líto. Asi si myslíš, že jsem na to mladá. Věř mi, nejsem.“
Warrick zůstal chvíli stát a nevěděl, co říct. Ostatní těkali pohledem mezi ním a Lily a čekali, co bude.
„Koukám, že jsi mě prokoukla. Vzala jsi mi všechny argumenty. Asi máš pravdu, pořád v tobě vidím malou holku. Promiň.“ Odpověděl Warrick.
Lily k němu přišla blíž a pohladila ho po ruce.
„To je v pořádku. Já ti rozumím.“
Pak ale upoutal jejich pozornost Jamie. Všichni se na něj podívali. Jamie se zakroutil v Lilyně náručí a pak zřetelně a nahlas pronesl:
„Mami?“
Po tomhle slovu následovalo takové ticho, že i špendlík by nikdo nepřeslechl. Lily se na Jamieho podívala a on jí pohled oplatil.
„Kde je máma?“ zeptal se Jamie.
„Broučku, maminka tu není.“ Odpověděla Lily se slzami v očích.
Byla moc ráda, že Jamie promluvil. Ale bylo jí Jamieho moc líto. Greg k ní přišel a pohladil ji po tváři. V tom k němu Jamie natáhl ruce. Greg si ho tedy vzal k sobě.
„Kde je méďa?“ zeptal se Jamie Grega.
„Čeká na tebe v autě. Za chviličku pojedeme domů a pak si s ním budeš moct hrát.“ Odpověděl Greg.
Kolegům neunikl jeho něžný tón. Podívali se po sobě a v očích si mohli číst překvapení i obdiv.
TO BE CONTINUED…


30.06.2008 | Autor: Kačenka | stálý odkaz

Komentáře

4 komentářů:
 • 22.07. 09:51, Barča

  Ahoj lidi,mám pro vás informaci.Omlouvám se,že to píši sem,ale nevěděla jsem kam.Tohle jsem našla na stránkách Novy. „Dobrý den, tady divačka z Teplic, chtěla bych se zeptat, jestli se bude pokračovat v seriálu KRIMINÁLKA LAS VEGAS? Děkuji. Přeji hezký den." ------- Do podzimního vysílání plánujeme čtyřiadvacet epizod sedmé řady a po nich jedenadvacet dílů osmé série

 • 13.07. 23:15, Petra

  Omlouvám se, že to píšu sem, s povídkou to nemá zas až tak moc do činění... ale pro ty z vás, kteří nevědí: zítra odpoledne odjíždím na tábor a bez jakékoli techniky tam budu až do 1. srpna. Takže pokud se tu mezitím objeví povídky nebo cokoli bez toho, abych o tom zvěčnila pár slov, tak vydržte, já to pak všechno okecám;-) Tak se tu, přátelé, mějte moc krásně a pokud možno mi držte palce, ať to pršavý počasí rychle přejde a my nespíme v mokru:-) díky všem a ahoj a ještě jednou se omlouvám

 • 06.07. 15:13, Petra

  Já ten jeho něžnej tón fakt slyším... šup sem další;-)

 • 05.07. 15:36, Barča

  Super,zajímavé.Už se těším na pokračování.


přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se